Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
23. května 2022, svátek má Vladimír
České Budějovice po souši i po vodě

České Budějovice po souši i po vodě

Budějce, jak rádi říkají místní, jsou městem pro milovníky gastronomie, historie a malebných uliček. Nejen, že se zde najíte ve vyhlášených restauracích, posedíte v útulných kavárnách, ale pro letošní turistickou sezonu je pro návštěvníky připravena novinka v podobě 225 metrů dlouhé přístavní hrany, která se nachází na řece Vltavě a má usnadnit přístup vůdcům malých a rekreačních plavidel.

Vývaziště se tak stává součástí vltavské vodní cesty, která má po dostavění plavební komory na jezu v Hněvkovicích, od hráze Orlíku až do Českých Budějovic 100 kilometrů. Připraveno je sloužit od dubna 2022, kdy začíná nová plavební sezona. 

Přístavní hrana umožní kotvit lodím téměř v samotném centru města a molo plní zároveň funkci chodníku, nad kterým se nachází i pobytové schody vhodné pro trávení volného času. Na své si zde určitě přijdou jednotlivci i celé rodiny.

dsc-0479.jpg

V dubnu ale nezačíná pouze plavební sezona, k životu se s prvními jarními slunečními paprsky probouzí celé město, které tak přímo vybízí k objevování a poznávání.

Nejlepším výchozím bodem k procházce historickým centrem je bezesporu hlavní dominanta města náměstí Přemysla Otakara II., kde přímo v historické budově radnice najdete Turistické informační centrum. Zde Vám rádi poradí, na co určitě při návštěvě Budějovic nezapomenout a co rozhodně nevynechat.

dsc-2412.jpg

Vybaveni informacemi a malým tištěným průvodcem, s výstižným názvem „Pěšky“, můžete odtud vyrazit na 3 nenáročné tematické pěší okruhy. 

Na trasách narazíte na restaurace, některé i s vlastní produkcí piva, kde budete vítanými hosty. Příjemné kavárny zase lákají k posezení u kávy, a to vše je doplněno pomalu se vracejícími kulturními akcemi v podobě Staročeských Velikonoc a Velikonočním hrkáním, Mezinárodním dnem památek, Čokoládovým nebo Pivním festivalem. Podrobný přehled akcí ale i kompletní informace o městě naleznete na turistickém portále www.budejce.cz

dsc-0469.jpg

Budějce ale nejsou jen památky a historie. Dobít energii můžete i v přírodě, kterou naleznete v největším českobudějovickém lesoparku Stromovka. Nachází se jen 5 minut chůze od centra města a slouží jako rekreační zóna. Nachází se na západním břehu Vltavy, vklíněn mezi městskou zástavbu. Park je protkaný sítí asfaltových i nezpevněných stezek, které s oblibou využívají cyklisté a in-line bruslaři. Velmi oblíbenou aktivitou se v parku během posledních let stal poměrně nový sport - discgolf. 

Návštěvníci města jistě využijí i propracovaný systém sdílení „růžových kol“ nazvaný REKOLA. Kolo si tak může přes aplikaci zapůjčit opravdu každý a vydat se klidně i za brány města.

panorama-01.jpg

Na severozápadním okraji města naleznete velice ceněnou přírodní rezervaci Vrbenské rybníky. Lokalita je jedinečná bohatou faunou a florou. Rybníky a jejich břehy poskytují ideální podmínky pro vodní ptactvo a velmi rozsáhlé společenstvo motýlů. Rezervací vede naučná stezka o přibližné délce 4 km a 10 zastaveních, která vám přiblíží život místních živočichů a rostlin. 

České Budějovice se také zcela oprávněně uchází o Evropské hlavní město kultury 2028. Kultura a společenský život mají ve městě své neodmyslitelné místo po celý rok. Ať už dorazíte po souši nebo po vodě, Budějce Vás přijmou s otevřenou náručí. A hlavně Vás budou bavit!

 

  • TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM
    náměstí Přemysla Otakara II. 1/1
    370 01 České Budějovice
  • Tel.: 386 801 413
  • Email: infocb@c-budejovice.cz
  • www.budejce.cz

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Tipy na výlety s Pragmoonem, aneb jaro je tady

Jaro je jednoznačně nejpříjemnější čas na výletování. Přeci jen si člověk krásy naší matičky země více vychutná, když je celá pěkně zalitá sluncem a plná přírodních barev. A když náhodou udeří horší počasí, vždycky se můžeme schovat v nějaké krásné české hospůdce. A to se taky počítá. Představujeme tipy na výlety a kam na dovolenou pro celou rodinu.

Festival Beats for Love odhaluje nejsilnější line-up v historii!

Pořadatelé největšího festivalu elektronické taneční hudby ve střední Evropě Beats for Love zveřejnili nejsilnější line-up ve své historii. V rámci letošního ročník, který proběhne 1. - 4. července 2022  v industriální oblasti Dolních Vítkovic, vystoupí více než 90 zahraničních umělců! K obrovským jménům elektronické scény, mezi nimiž nechybí Armin van Buuren, Alan Walker, Lost Frequencies, Vini Vici, Timmy Trumpet, Alle Farben, Andy C, Dope D.O.D, Sub Focus nebo Modestep Live, přibyla více než padesátka zvučných jmen z celého světa a všech odnoží taneční hudby!
Reklama
reklama

Spa Hotel IRIS: krásná dovolená v centru Karlových Varů

Karlovy Vary se můžou pochlubit dalším krásným, nedávno zrekonstruovaným wellness hotelem se širokým spektrem vyžití a perfektní polohou. Spa Hotel IRIS **** najdete v blízkosti nádherných Dvořákových sadů, oblíbené Mlýnské kolonády, slavného pramene Vřídlo (600 m) a majestátního kostela sv. Petra a Pavla.

Zelčínské Léto se blíží

ZELČÍNSKÉ LÉTO – to je období plné zábavy mezi zvířátky, sportovního vyžití, pohody a kultury – a to vše na čerstvém vzduchu v areálu Zelčínského Zooparku.

Safari Resort: Zažijte život zvířat

Poznejte život více než 230 zvířat 25 druhů v jejich přirozeném prostředí unikátního 90 hektarového přírodního areálu.