Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
28. listopadu 2021, svátek má René
Do Mariánek do lázní i na běžky

Do Mariánek do lázní i na běžky

Zima přináší do Mariánských Lázní ticho, klid a pohodu. Romantickou sněhovou atmosféru si můžete obohatit procházkou, lyžováním a večerním posezením v jedné z útulných restaurací či kaváren. Lázeňské místo obklopují rozlehlé náhorní plošiny s nadmořskou výškou 800–850 m. Díky jedinečným klimatickým a geografickým podmínkám lze poznat zasněžené Mariánské Lázně i jako „Ráj zimní lyžařské turistiky“.

Do Mariánských Lázní nemusíte jezdit pouze relaxovat do lázní. Využít můžete také nabídky Ski areálu Mariánské Lázně, který se důmyslně ukrývá téměř v centru města. Součástí areálu jsou dvě sjezdovky, na kterých můžete lyžovat jako začátečníci, ale i jako závodní lyžaři. Krátký, avšak velice prudký svah "Slalomák" je zařazen do červené, horní část dokonce do černé kategorie obtížnosti (délka 250 m, převýšení 72 m), druhý svah "Krakonoška" má mírnější sklon a modrou barvu (délka 1 200 m, převýšení 106 m).  Slalomák obsluhují dva moderní vleky s kapacitou 2 180 lidí za hodinu, zájemci o sjíždění Krakonošky se nahoru vyvážejí visutou lanovou dráhou se čtyřmi červenými kabinkami. 

Ski areál Mariánské Lázně nabízí kromě sjezdovek i 90 km strojově upravovaných běžeckých stop, které vás provedou po krásách Slavkovského lesa. Okruhy na golfovém hřišti a v jeho blízkosti jsou upravovány i za méně příznivých povětrnostních podmínek. Vydat se můžete k přírodní rezervaci Smraďoch, Farské kyselce, navštívit můžete Rájovskou myslivnu, Králův kámen či Kladskou. Pokud vás občerstvení a oběd v chatě s tyrolskou architekturou na Kladské nepostaví na nohy, můžete zpět dojet autobusem. V lázních vás pak jistě vzkřísí prameny mnoha železitých kyselek, léčivé ruce masérek a jako bonbónek si můžete zajít do divadla nebo na jiný kulturní program.

Další tipy v zimě
Adventní trh na kolonádě – každý adventní víkend od 10 do 20 hodin.

Kontakt:
Turistické informační centrum Mariánské Lázně
info@marianskelazne.cz, tel. 777 338 895
www.marianskelazne.cz

image006.jpg

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

8.10.2021 - 20.12.2021

Festival Spectaculare

8.12.2021 20:00

Jelen

1.11.2021 - 30.11.2021

Eternals - premiéra

18.12.2021 - 19.12.2021

Kryštof

ČTĚTE DÁLE

Lucie z rodinného Vinařství Opluštilovi: Víno děláme srdcem

Malé rodinné Vinařství Opluštilovi najdete v prosluněných Čejkovicích na Jižní Moravě. Rodina se věnuje vinaření již pět generací a navazuje na tradici předků, kteří brali vinařství jako samozřejmou součást života. Opluštilovi proto i nadále berou výrobu vína jako koníček a nejvíce radosti jim přináší úsměvy spokojených zákazníků. V čele vinařství stojí Radomír Opluštil, který po prarodičích převzal malý rodinný sklep a začal vinařit ve svých 18 letech. Lásku k vínu zdědili i syn Michal a dcera Lucie, která nám o své práci a vášnivém koníčku pověděla více.

Advent v Českých Budějovicích

Zastavte se v předvánočním shonu, zapomeňte na starosti, a přijeďte si užít kouzelnou vánoční atmosféru adventních trhů v Českých Budějovicích.
Reklama
reklama

Pivovar Proud: Pivo, v němž je správná energie

Tento experimentální minipivovar sídlí v Plzni v budově bývalé elektrárny na soutoku řek Mže a Radbuzy. Spojili tedy sílu proudu řeky a energii elektrického proudu, proto Pivovar Proud. Stojí za ním Lenka Straková s Michalem Škodou a ve své práci kladou důraz na kvalitu, experimentování a spolupráci.

Svatojánský Dvůr - Vše, co si jen můžete přát

Svatojánský Dvůr je restaurace a hotel v historické budově v klidné části Prahy 8 Střížkov s výbornou dopravní dostupností a soukromým parkováním. S přípravou teambuildingů, firemních a vánočních večírků, máme mnohaleté zkušenosti.

Michal Kacetl: Víno děláme s respektem k přírodě

Malebné vinařství Kacetl ležící v obci Mackovice na Znojemsku je charakteristické svým přírodním přístupem k vínu a jeho šetrnou výrobou i pěstováním. Majitel Michal Kacetl se pro Pragmoon.cz rozpovídal o technologických postupech při výrobě lahodného moku, lásce ke koním nebo třeba o tom, co ho vlastně k profesi vinaře přivedlo.