Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
16. července 2024, svátek má Luboš
Extrémní skoky do vody a koncerty hudebních hvězd. Highjump oslaví 25 let

Extrémní skoky do vody a koncerty hudebních hvězd. Highjump oslaví 25 let

Je tomu už dvacet pět let, kdy se v lomu v Hřiměždicích u Příbrami uskutečnil první ročník závodů ve skocích do vody z extrémní výšky. Letos se výročí této akce uskuteční v termínu 2. až 3. srpna a organizátoři hlásí výjimečně zajímavý program. Do lomu opět zavítají skokani z celého světa, aby předvedli dechberoucí výkony při skocích z výšky až 30 metrů nad vodní hladinou.

cm-highjump-025-wwwklappercz_1.jpeg

Highjump je výjimečný unikátní atmosférou i místem konání. Zatopený žulový lom v obci Hřiměždice představuje ojedinělé prostředí pro koupání i konání sportovně kulturní akcí. Pořadatelé v rámci oslavy kulatin připravili lákavou hudební show, kterou divákům nabídnou hned na několika podiích. Hlavními tahouny programu je raper Yzomandias, dále pak aktuální hvězda Rohony, raper Rest s kapelou Champion Sound, legendy tuzemské scény PSH, zpěvák 7krát3 s živým bandem nebo djové Matamar, TK27, Magenta, Roxtar a mnoho dalších.

img-5050.jpeg

Během pátku a soboty se mohou návštěvníci těšit na rapera Yzomandiase z labelu Milion+, dalším zajímavým jménem je aktuálně velmi populární interpret Rohony. Mezi stálice akce patří skupina PSH, která ve složení Orion, Vladimir 518 a DJ Mike Trafik předvede tradičně skvělý koncert. Po loňském úspěchu si návštěvníci zopakují vystoupení rapera Resta. Ten letos vystoupí s živou kapelou Champion Sound, s níž zvítězil v posledním souboji Red Bull Soundclash. Dalším jménem hudebního line upu je zpěvák 7krát3, který dorazí s live bandem. Fanoušky ska puku zase potěší skupina Sticks.

img-5052.jpeg

Na Desperados Dance Stage letos zahrají hvězdy tuzemské djské scény. Na pódiu, které vyroste přímo za skokanskou věží a zóně, kde si návštěvníci budou moci vychutnat pivo vyostřené tequilou Desperados, zahrají například duo Matamar, svou show připravuje dj Roxtar, dále pak legenda house music Chris Sadler, vítězové djské soutěže Desperados DJ no. 1 z minulých let Viiito a Saxofrancis nebo aktuální vítězka tohoto klání Theresia. Nebude chybět ani stálice akce dj Friky.

cm-highjump-028-wwwklappercz.jpeg

Vstupenky na dvacátý pátý Highjump jsou v prodeji v síti Ticketstream a organizátoři doporučují pořídit je za výhodnější cenu s předstihem. 

www.highjump.cz

 

ČTĚTE DÁLE

Kunovice se vrátí do zlatého věku letectví. Na přehlídce tam představí jedinečnou kolekci uniforem ČSA

Letecké muzeum v Kunovicích bude v sobotu 20. 7. večer patřit fanynkám a fanouškům módy, uniforem a Československých aerolinií. V rámci jedinečné přehlídky nazvané "ČSA se vrací do Kunovic!" tam modelky a modelové předvedou historii této letecké společnosti zhmotněnou v dobových stejnokrojích palubního personálu.

Heineken Balaton Sound 2024 nadchl návštěvníky hvězdným programem i novým uspořádáním areálu

Uplynulý víkend se na břehu jezera Balaton v maďarském Zamárdi konal festival Heineken Balaton Sound. K sobotnímu večeru návštěvnost přesáhla celkově za čtyři dny 100 000 návštěvníků. Publikum zažilo vystoupení jmen jako James Hype, John Newman, Amelie Lens, Paul Kalkbrenner, Reinier Zonneveld, Purple Disco Machine a mnoha dalších. Plážový festival zakončil headliner Timmy Trumpet a jedinečná závěrečná show Q-dance.

FARMAPARK Soběhrdy

Unikátní místo pro rodiny s dětmi, kde poznáte zvířata z farem celého světa a můžete strávit celý den v přírodě. Originální koncept zábavy a přímý kontakt se zvířaty dělá z Farmaparku Soběhrdy skvělé místo pro volný čas rodin s dětmi.

Fenomenální závěr Beats for Love: I díky světové show Davida Guetty v Ostravě padaly rekordy!

Skončil 10. ročník největšího festivalu elektronické taneční hudby ve střední Evropě, Beats for Love. A závěrečná party byla hodná jubilejních narozenin. Kraloval ji zřejmě nejslavnější DJ světa David Guetta, který v Ostravě předvedl dechberoucí vystoupení. A pohled na davy fanoušků daly tušit, že kulaté výročí přineslo i divácký rekord.

Hvězdárna Štefánikova má opět „okno ke hvězdám“

V dubnu letošního roku byl konečně znovu nainstalován zpět do kopule Štefánikovy hvězdárny největší dalekohled. Tento jedinečný přístroj, který váží 5,5 tuny, prošel v uplynulých dvou letech v německé Jeně kompletní renovací. Nejen o jeho renovaci jsme si povídali s vedoucím Štefánikovy hvězdárny Tomášem Proseckým a ředitelem Hvězdárny a planetária hl. m. Prahy Jakubem Rozehnalem.

NeverMore 68 Na Výstavišti letos s podtitulem ženy v disentu

Již třetí ročník kulturně společenského festivalu NeverMore 68 se opět uskuteční na Výstavišti, a to v den výročí 56 let okupace tehdejšího Československa 21.8. od 15.00 do 22.00 hodin. Další ročník vzpomínek na události naší země, které by neměly být nikdy zapomenuty, připravilo Výstaviště Praha ve spolupráci s Ústavem nezávislé žurnalistiky, spolkem Díky, že můžem, Českým rozhlasem Radiožurnál a Post Bellum. Na akci nebude chybět Gulag.cz, týdeník Respekt, Muzeum na demarkační linii v Rokycanech nebo Političtí vězni.cz. Vedle samotné připomínky vpádu vojsk Varšavské smlouvy na naše území bude letos v hlavní roli téma žen v disentu a jejich příběhy a nově bude pro návštěvníky připravena i video stage s tematickými dokumenty a archivními záběry