Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
28. listopadu 2021, svátek má René
Festival D. Peckové přivítá výstavu o Marii Callas

Festival D. Peckové přivítá výstavu o Marii Callas

Pražská Galerie La Femme je známá pořádáním tzv. Domácích úkolů, při kterých umělci tvoří na jednotné téma. Od samého počátku tohoto projektu, od roku 2003, se pokaždé účastní kolem šedesáti českých výtvarníků.

Pro Hudební festival Zlatá Pecka nyní galerie přichystala speciální zadání pro své umělce, a to poctu slavné operní pěvkyni Marii Callas. Na výstavě budou k vidění obrazy například od autorů Borise Jirků, Tomáše Hřivnáče, Jiřího Mocka, Pavla Holeky, Mirky Mádrové, Radovana Paucha, Michala Halvy, Jitky Kopejtkové, Romana Brichcína, Zdenka Jandy, Pavla Piekara, Davida Vávry, Richarda Kočího a dalších.

Výstava bude multimediální, inspirovaná osudem této slavné operní divy, která si dokázala podmanit svým hlasem miliony příznivců po celém světě a která byla ztělesněním dramatu nejen operního, ale i skutečného života. Díla umělců z Galerie La Femme budou doplněna také o fotografie společně s filmovými a hudebními ukázkami. Výstava dokumentuje život umělkyně, komplikovanou a vroucí osobnost, její touhu po absolutní dokonalosti. Je malým vhledem do světa velkého umění, kde rozdávat radost a krásu může znamenat ztrátu sebe sama.

---------

Galerie La Femme, která sídlí v Bílkově ulici v Praze 1, nabízí velkou škálu současného českého umění, a to umělců jak zvučných jmen, tak mladé generace. Kromě Domácích úkolů pořádá také zahraniční výtvarná sympozia.

www.glf.cz

 

Chrudimský Hudební festival Zlatá Pecka byl založený v roce 2017 pěvkyní Dagmar Peckovou. Jak říká sama zakladatelka: „Zlatá Pecka nebyla a nebude festivalem pro snoby ve fracích, bude dělat radost všem, kdo mají rádi krásnou hudbu. Její dresscode je dobrá nálada, smysl pro krásu a pocit sounáležitosti se stejně naladěnými lidmi.“

www.zpfestival.cz

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

20.12.2021 19:00

Nightwish

20.12.2021 19:00

Zpívat jako Gigli

3.12.2021 19:00

Krásná vzpomínka

ČTĚTE DÁLE

Písničkář Jan Pokorný známý jako Pokáč: Psaní písní je práce jako každá jiná

Je absolventem ČVUT a několik let pracoval jako IT specialista. Čím dál více ho to ale táhlo k hudbě a dnes je z Jana Pokorného alias Pokáče (31) jeden z nejúspěšnějších hudebníků současnosti, kterého již 20. ledna 2022 čeká vlastní koncert v O2 aréně a jehož skladby a klipy plné vtipu a slovních hrátek mají miliony přehrání. A štěstí se ho drží také v osobním životě. V únoru přivítal na svět syna Teodora a před pár dny se pak oženil se svou snoubenkou a bývalou českou vícebojařskou Eliškou Klučinovou (33).

Josef Sudek – Jakub Špaňhel: Zažít zjevení

Legendární soubor fotografií Josefa Sudka z rozestavěného chrámu sv. Víta v kontrastu maleb současného výtvarníka Jakuba Špaňhela rozehraje fantastickou hru světla a stínu v Západočeské galerii v Plzni. Výstava JOSEF SUDEK – JAKUB ŠPAŇHEL. Zažít zjevení propojuje umělecká díla, která vznikala v různém čase a v jiných médiích, se stejnou fascinací a emocí. Katedrála sv. Víta se stala pro oba umělce dlouhodobou inspirací a tématem, ke kterému se často vraceli. Společnou linkou v jejich tvorbě je snaha o zachycení prožitku skutečnosti v chrámu, jenž je nejen symbolem české národní identity.
Reklama
reklama

Jiří Burian o svém alter egu: Hodně lidí překvapí, kam Kapitán Demo směřuje Požadavky Kapitána Demo jsou často nesplnitelné

"Já, já vás mám rád, i když mě už trošku začínáte s*át", zpívá ve svém asi nejznámějším hitu Zlatíčka, jenž má na internetu přes 15,5 milionu zhlédnutí, Kapitán Demo. Tomuto showmanovi, jemuž nyní vyjde již čtvrté album s všeříkajícím názvem »Mistr světa všeho« a jehož nelze díky kontroverzní vizáži přehlédnout, vdechl život hudebně nadaný Jiří Burian, který ho pojal za své alter ego. Jak vlastně stvořitel objemného milovníka luxusu žije, co mají tito dva společného, a co se svým druhým já plánuje do budoucna?

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je jedinečný filmový svátek v prostředí lázeňského města. Filmy z celého světa soutěží v několika kategoriích a jsou hodnoceny jak odbornou, tak i diváckou porotou.

Modré Vinařství: Poznejte poezii v lahvi

Bratři Marian a Libor Čížkovi se pod Mutěnickou horou věnují vínu od roku 2009 a snaží se moderní architekturu, umění a víno propojit do jednoho fantastického zážitku. V Modrém vinařství při výrobě bílých vín využívají nejmodernějších postupů, ale nezapomínají při tom samozřejmě ani na moravské tradice. Víno z jejich produkce pak můžete ochutnat přímo v krásné oblasti Mutěnic při degustaci, a nebo si ho objednat z pohodlí domova.