Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
5. července 2022, Den slovanských věrozvestů Cyrila a Metoděje
Hudba na vinicích letos láká na neomezené párování hudby, vín a zážitků

Hudba na vinicích letos láká na neomezené párování hudby, vín a zážitků

Už máte plány na léto? Propojte své letní výlety s hudbou a vínem pod širým nebem a navíc přímo ve vinicích! Odstartoval totiž III. ročník koncertního seriálu Hudba na vinicích. Až do 23. září odehraje v celkem šesti vinařstvích na 40 koncertů čtrnácti českých a slovenských interpretů

sonberk3-1_1.jpg

Mňága a Žďorp, Wohnout, Anna K., MIG 21, David Koller, Jelen, Pokáč, QUEENIE, Barbora Poláková a Poletíme?, Jiří Krhut & Štěpán Kozub, Harlej, Škwor, ALE TAKÉ Richard Müller nebo Horkýže Slíže 

Takový je výčet kapel, které si zahrají v malebných areálech pěti moravských a jednoho českého vinařství. První ročník Hudby na vinicích vznikl na základě omezení kapacit a přísných hygienických norem kvůli pandemii koronaviru. I přesto jej navštívilo přes 17 tisíc hudebních a vinných nadšenců. V loňském roce to byl už téměř dvojnásobek, přestože byly stále utažené opasky. Letos to vypadá, že Hudba na vinicích bude moci roztáhnout svá křídla ve svém plném rozsahu. „Od samého začátku klademe důraz na komfort návštěvníků, čemuž odpovídá komornější atmosféra a klubový kontakt s interprety. Od toho se neodkloníme ani letos,“ říká spoluzakladatel Hudby na vinicích Tomáš Jugi Staněk. 

sonberk2.jpg

ZAPOJENÁ VINAŘSTVÍ: Vinařství Sonberk u Popic, Zámecké vinařství Bzenec, Vinařství Château Valtice, Vinařství LAHOFER u Dobšic, Vinařství Vican u Mikulova a české Vinařství Johan W v Třebívlicích

Cílem Hudby na vinicích je propojovat zážitky v širokém slova smyslu. Nejde jen o skvělé koncerty a špičková vína, ale také o něco navíc. Jižní Morava i České středohoří, kde budou koncerty probíhat, mají obrovský turistický potenciál co do přírody, historie, sportovního vyžití a samozřejmě gastronomie. I proto jsme pro návštěvníky připravili tipy na výlety v okolí konkrétních vinařství, aby si koncert doladili něčím dalším, co je aktuálně nejvíc přitahuje. 

sonberk1.jpg

KOMORNÍ ATMOSFÉRA & TOP HUDEBNÍ HVĚZDY & EXKLUZIVNÍ VÍNA & JEDINEČNÉ PROSTŘEDÍ & KRAJ PLNÝ VÝLETŮ & NEZAPOMENUTELNÉ ZÁŽITKY... 
= NAMIXUJTE SI ORIGINÁLNÍ LETNÍ KOKTEJL

Více na: www.hudbanavinicich.cz 

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Top festivaly 2022: kde si skvěle zapaříte

Festivalové léto je za dveřmi a to znamená, že přinášíme přehled top festivalů, kam Vás rádi pozveme a kde se nejspíš také potkáme. Takže jestli se nemůžete dočkat, až se pořádně zapaříte a pošlete do sebe pár kousků, máme pro vás pár tipů, ke byste letos rozhodně neměli chybět.

Putovní festival Hrady CZ je zpět v plné síle

Letní putovní hudebně-kulturní festival Hrady CZ je zpět v plné síle a své návštěvníky letos přivítá v průběhu léta znovu osmkrát na koncertech i v prostorách hradů na území Čech a Moravy.
Reklama
reklama

Lesní zámek Kozel: tip na rodinný výlet kousek od Prahy

Lesní zámek Kozel je jedním z mála klasicistních objektů na našem území, který není přestavbou staršího objektu, ale byl postaven tzv. na zelené louce. Díky tomu jej dodnes můžete obdivovat v jeho originální podobě. Ačkoli navenek toto venkovské sídlo šlechty působí velice stroze, uvnitř skrývá bohatě zdobené a vybavené interiéry, které představují vývoj nábytku od rokoka až po biedermeier.

Lázeňský hotel Villa Smetana v novém kabátku

Ani hudební skladatel, ani jeho symfonická báseň, ale řeč je o nádherném ubytování v klidné části města plné zeleně. Lázeňský hotel Villa Smetana **** se nachází ve dvou historických vilách postavených v roce 1900 a kromě přírody a stylového ubytování vám nabídne i hýčkání v hotelovém wellness a lázeňské procedury dle zvolené varianty. I okolí lázeňského města rozhodně stojí za návštěvu.

Jiří Pavlíček: představuji pravý ginger beer

Jak často se stane, že se do výroby nějakého nápoje pustí vystudování molekulární biolog? Jestli tedy někdo měl šanci udělat opravdu dobrý ginger beer, je jím jednoznačně Jiří Pavlíček.