Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
19. června 2024, svátek má Leoš
Invitaly: italská restaurace, za kterou se otočí i Franz Kafka

Invitaly: italská restaurace, za kterou se otočí i Franz Kafka

Pizzerie a restaurace Invitaly se nachází v samotném srdci Prahy, pár kroků od stanice metra Národní třída. Pokud si chcete užít skvělé italské jídlo, zde nešlápnete vedle. Zeptali jsme se provozního restaurace Ondřeje Macháčka, jak bylo složité se v gastrem přeplněné Praze prosadit a v čem spočívá tajemství úspěchu Invitaly.

about-invitaly_1.webp

Invitaly slibuje autentickou italskou kuchyni. Co přesně si pod tím návštěvník může představit?

Hlavně kvalitní dovezené italské suroviny, kvalitní přípravu jídel pod vedením našeho italského šéfuchaře (který dokonce několik let pracoval jako šéfkuchař na italské ambasádě v Kanadě) a jeho týmu, tradiční pojetí italské kuchyně a hlavně autentičnost, vášeň a lásku, které do každého jídla vkládáme.

inv3-dscf8067.jpg

Invitaly má, pokud jde o prostor, velmi čistý design. Jak dlouho jste hledali vhodnou tvář?

Náš majitel vždy snil o tom, že si chce dát v Praze pravé italské jídlo. V Praze je spousta italských restaurací, ale on chtěl pořád něco jiného. Proto se rozhodl, že si otevře svoji vlastní italskou restauraci, a to přímo v budově hotelu Golden Crown, kterou vlastní. Proto výběr místa nebyl zas tak složitý. S designem celé restaurace nám pomohl italský designér a možná i proto celá restaurace působí sice moderně, ale zároveň tradičně.

invitaly-praha-11.jpg

Jestli v Praze není o něco nouze, jsou to restaurace. Čím podle vás Invitaly vyniká?

Myslím si, že naše restaurace vyniká vynikající pastou, ale troufl bych si tvrdit, že náš největší „trhák“ je naše vynikající pizza! Dále bych zmínil naši obsluhu (většina personálu jsou přímo Italové, pozn. redakce), která se snaží každému návštěvníkovi vyjít ve všem vstříc.

279675412-104989685543488-6075475874704570854-n.jpg

Jste poměrně aktivní na Facebooku i Instagramu. V dnešní době se podobná komunikace jeví vyloženě potřebná. Cítíte, že bez sociálních sítí dnes nelze na gastroscéně fungovat?

Dle mého skromného názoru je to opravdu důležitá stránka marketingu. Na sociálních sítích pro- pagujeme restauraci, kde upozorňujeme na nové položky v menu, anebo přidáváme příspěvky v podobě denního menu (které lze nalézt i na na- šich webových stránkách, pozn. redakce). Upřímně v dnešní době je velmi jednoduché sledovat, kolik lidí Vám klikne na webové stránky anebo na „storíčko“ na Instagramu a musím říct, že ten rozdíl je značný. Na Instagramu budeme dokonce v blízké budoucnosti spouštět každoměsíční soutěž o voucher do naší restaurace. Doporučil bych každé začínající restauraci, aby byla na sociálních sítích hodně aktivní a nepodcenila jejich sílu a dopad.

inv3-dscf8146.jpg

Pokud bych si chtěl celý podnik pronajmout na soukromou akci, hádám, že to nebude problém...

Máte pravdu. Rozhodně to není problém. Na tyto situace jsme připraveni a můžeme pro klienty uzavřít celou restauraci. Máme připravených několik variant menu, ale hlavně musím říct, že pokud někdo chce uspořádat soukromé akce, tak je děláme vyloženě dle přání a požadavků klienta. Řídíme se motem „nic není nemožné“.

290035689-123525957023194-2452810737840787639-n-1.jpg

Z ulice se za vámi otáčí i Franz Kafa, tomu se říká spokojený zákazník! :) Ale vážně, co byste si přál, aby si návštěvníci z Invitaly odnesli?

Franz Kafa je náš stálý host (smích), ale teď vážně, přál bych si, aby každý zákazník, který se rozhodne u nás utratit své peníze, odešel nadšený a s pocitem, že to za to stálo a že se určitě vrátí zpět anebo že nás například doporučí svým známým.

invitaly-praha-9.jpg

A poslední, trochu zákeřná otázka - které jídlo z menu je vaše nejoblíbenější a proč?

Určitě jakákoliv naše pizza, ale konktrétně musím zmínit pizzu Bologna, protože jsem poprvé ochutnal tuto kombinaci (parmazánu, mortadely, pistácií a stracciatelly) až v naší restauraci a instantně jsem se do ní zamiloval.

339115346-1339572153285397-300554602961666057-n.jpg

www.invitaly.cz

ČTĚTE DÁLE

Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů

Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival zlatavého moku se v letošním roce bude konat 14. a 15. června na Rašínově nábřeží. Účastnit se ho budou stálice i nováčci, na pravém břehu Vltavy se představí 40 zástupců českých minipivovarů. Součástí festivalu budou i stánky s jídlem, pivní bleší trh a několik koncertů.

VINAŘSTVÍ U MLÝNKŮ

Kapacita sklepa je 170 míst a nabízí tak prostor pro větší akce, pro soukromé akce menšího rozsahu je připraven sklepní salonek s kapacitou 20 míst.

Nové Bistro U Býka v centru Prahy: Ty nejlepší česko-slovenské chutě od snídaně do večeře

Pražská gastronomická mapa se rozrostla o nový cíl. Bistro U Býka v Hybernské ulici nedaleko Prašné brány a Masarykova nádraží na jednom místě nabízí to nejchutnější nejen ze Slovenska. Čerstvé uzeniny, speciality z masa či ryb podle originálních receptur, klasické saláty, ale také polévky, guláš, burgery... V moderním československém Bistru U Býka je každý den na výběr z kvalitních chlazených i teplých jídel určených pro konzumaci v bistru či k zakoupení s sebou.

Vítěz Peče celá země Vojtěch Vrtiška: Místo vítězné euforie jsem se šel učit na zkoušky

Každou výzvu měl promyšlenou do posledního detailu, z každé z nich vyzařovalo jeho estetické cítění a vždy bylo vidět, že ví, co dělá. Třikrát vyhrál titul pekaře týdne, a nakonec se stal i celkovým vítězem třetí řady soutěže Peče celá země. Dvaadvacetiletý student medicíny a kaligrafik si ve finále získal porotu svou rebarborovou pavlovou, fialkovými indiánky, levandulovými madlenkami, vyšperkovanými nanuky a dalšími neodolatelnými dobrotami. A to na první casting přinesl covid!

V polovině května dorazí do Prahy 30 vinařů. Dovezou šest tisíc lahví růžového vína

Celkem 46 stánků, 30 vinařů, degustace růžových vín a klaretů, k tomu vhodná gastronomie, bohatý doprovodný program – to vše nabídne už 13. ročník festivalu Růžový máj. Ten proběhne 18. května na pravém břehu Vltavy na Rašínově nábřeží.

Jižní Morava snoubí profesionální servis s nezapomenutelnými zážitky

Jižní Morava by se do Německa vešla 50x, přesto překvapí svou rozmanitostí na každém kroku. Ať chcete okouzlit účastníky konference neotřelým programem nebo zaujmout kolegy originálním teambuildingem, na jižní Moravě najdete přátelskou atmosféru a profesionální služby. A co k jižní Moravě neodmyslitelně patří? No přece víno!