Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
2. října 2023, svátek má Olivie a Oliver
Invitaly: italská restaurace, za kterou se otočí i Franz Kafka

Invitaly: italská restaurace, za kterou se otočí i Franz Kafka

Pizzerie a restaurace Invitaly se nachází v samotném srdci Prahy, pár kroků od stanice metra Národní třída. Pokud si chcete užít skvělé italské jídlo, zde nešlápnete vedle. Zeptali jsme se provozního restaurace Ondřeje Macháčka, jak bylo složité se v gastrem přeplněné Praze prosadit a v čem spočívá tajemství úspěchu Invitaly.

about-invitaly_1.webp

Invitaly slibuje autentickou italskou kuchyni. Co přesně si pod tím návštěvník může představit?

Hlavně kvalitní dovezené italské suroviny, kvalitní přípravu jídel pod vedením našeho italského šéfuchaře (který dokonce několik let pracoval jako šéfkuchař na italské ambasádě v Kanadě) a jeho týmu, tradiční pojetí italské kuchyně a hlavně autentičnost, vášeň a lásku, které do každého jídla vkládáme.

inv3-dscf8067.jpg

Invitaly má, pokud jde o prostor, velmi čistý design. Jak dlouho jste hledali vhodnou tvář?

Náš majitel vždy snil o tom, že si chce dát v Praze pravé italské jídlo. V Praze je spousta italských restaurací, ale on chtěl pořád něco jiného. Proto se rozhodl, že si otevře svoji vlastní italskou restauraci, a to přímo v budově hotelu Golden Crown, kterou vlastní. Proto výběr místa nebyl zas tak složitý. S designem celé restaurace nám pomohl italský designér a možná i proto celá restaurace působí sice moderně, ale zároveň tradičně.

invitaly-praha-11.jpg

Jestli v Praze není o něco nouze, jsou to restaurace. Čím podle vás Invitaly vyniká?

Myslím si, že naše restaurace vyniká vynikající pastou, ale troufl bych si tvrdit, že náš největší „trhák“ je naše vynikající pizza! Dále bych zmínil naši obsluhu (většina personálu jsou přímo Italové, pozn. redakce), která se snaží každému návštěvníkovi vyjít ve všem vstříc.

279675412-104989685543488-6075475874704570854-n.jpg

Jste poměrně aktivní na Facebooku i Instagramu. V dnešní době se podobná komunikace jeví vyloženě potřebná. Cítíte, že bez sociálních sítí dnes nelze na gastroscéně fungovat?

Dle mého skromného názoru je to opravdu důležitá stránka marketingu. Na sociálních sítích pro- pagujeme restauraci, kde upozorňujeme na nové položky v menu, anebo přidáváme příspěvky v podobě denního menu (které lze nalézt i na na- šich webových stránkách, pozn. redakce). Upřímně v dnešní době je velmi jednoduché sledovat, kolik lidí Vám klikne na webové stránky anebo na „storíčko“ na Instagramu a musím říct, že ten rozdíl je značný. Na Instagramu budeme dokonce v blízké budoucnosti spouštět každoměsíční soutěž o voucher do naší restaurace. Doporučil bych každé začínající restauraci, aby byla na sociálních sítích hodně aktivní a nepodcenila jejich sílu a dopad.

inv3-dscf8146.jpg

Pokud bych si chtěl celý podnik pronajmout na soukromou akci, hádám, že to nebude problém...

Máte pravdu. Rozhodně to není problém. Na tyto situace jsme připraveni a můžeme pro klienty uzavřít celou restauraci. Máme připravených několik variant menu, ale hlavně musím říct, že pokud někdo chce uspořádat soukromé akce, tak je děláme vyloženě dle přání a požadavků klienta. Řídíme se motem „nic není nemožné“.

290035689-123525957023194-2452810737840787639-n-1.jpg

Z ulice se za vámi otáčí i Franz Kafa, tomu se říká spokojený zákazník! :) Ale vážně, co byste si přál, aby si návštěvníci z Invitaly odnesli?

Franz Kafa je náš stálý host (smích), ale teď vážně, přál bych si, aby každý zákazník, který se rozhodne u nás utratit své peníze, odešel nadšený a s pocitem, že to za to stálo a že se určitě vrátí zpět anebo že nás například doporučí svým známým.

invitaly-praha-9.jpg

A poslední, trochu zákeřná otázka - které jídlo z menu je vaše nejoblíbenější a proč?

Určitě jakákoliv naše pizza, ale konktrétně musím zmínit pizzu Bologna, protože jsem poprvé ochutnal tuto kombinaci (parmazánu, mortadely, pistácií a stracciatelly) až v naší restauraci a instantně jsem se do ní zamiloval.

339115346-1339572153285397-300554602961666057-n.jpg

www.invitaly.cz

ČTĚTE DÁLE

Na pražském Výstavišti proběhne CHILLI FEST a ASIA FOOD festival

Sobota 7. října bude na pražském Výstavišti ve znamení CHILLI FESTu. Akce s celodenním doprovodným programem bude mít významný vrchol: duel, v rámci nějž se budou pojídat nejpálivější chilli papričky světa. Zúčastní se ho mistr světa a držitel několika rekordů zapsaných v Guinnessově knize Mike Jack (Mike Jack Eats Heat) nebo aktuální evropský šampión z Itálie Giancarlo Gasparotto, který je známý jako Jack Pepper.

Co uvařit z pokladů farmářských trhů?

Líné sobotní ráno se protáhlo do oběda a vy si domů nesete náruč skvělé zeleniny, masa a křupavého pečiva. Dostali jste se totiž na farmářské trhy a z nich nikdo neodchází s prázdnou. Ale nebojte, s našimi tipy na rychlé recepty si pochutnáte a nic nepřijde nazmar.

Pro cestovatele a gurmány přichází na scénu Jedlíci na cestách!

Tomáš Šapovalov a Jarda Bouzek. Jeden cestovatel a gurmán, druhý cestovatel a fotograf. Kluci spojili své síly a vznikl jedinečný projekt JEDLÍCI NA CESTÁCH. Ten dává nahlédnout pod pokličku kultury, ale hlavně typické kuchyně různých zemí světa. Na sérii videí nyní navazují vydáním knihy, na kterou se můžete těšit již v říjnu. Humorné pojetí od sympatických Jedlíků a recepty upravené pro domácí kuchaře si doslova zamilujete.

Objevte chutě Regiónu Bratislava

Pokud jste gurmán nebo prostě jen milovník dobré kuchyně, Bratislavský kraj pro vás připravil několik skvostů, které stojí za návštěvu. Gastronomie tohoto regionu je stejně rozmanitá jako dědictví mnoha kultur a národů, které zde žily. Díky tomu můžete ochutnat speciality Slováků, Maďarů, Němců, Židů, Čechů, ale i Chorvatů a Bulharů. Od tradiční slovenské kuchyně až po moderní inovace. Přinášíme vám tipy na restaurace, které si zaslouží vaši pozornost a které prostě musí být na vašem wish listu.

Kde uspořádat ty nejlepší firemní akce, večírky a eventy?

Znovu přišel onen magický moment roku, kdy na chvíli odhodíme pracovní masku a pokusíme se nebýt jen kolegy, ale i parťáky. Vánoční firemní večírky jsou za rohem a to by bylo, abychom vám nepřinesli pár tipů na místa, kde to můžete opravdu rozjet.

Naučná stezka, šifrovací hra i svátek vína... V Hodoníne se nudit nebudete!

„Vinohrady, vinohrady, dobré vínko dáváte …“, zpívá se v jedné moravské lidové písni. Přijměte pozvání pohostinných lidí z Hodonína a ochutnejte skvělá vína při zvuku houslí a cimbálu na zdejší tradiční slavnosti opěvující vrchol vinařské sezóny, která se letos koná 16. září. Nicméně do tohoto líbezného města se můžete vydat i v případě, že nejste milovníky »tekuté vinné révy«. Hodonín nabízí daleko více zajímavých aktivit. Ve zdejších ulicích si například můžete zahrát šifrovací hru nebo se projít po stopách Tomáše Garrigue Masaryka, který se hlásil k tomu, že ho moravsko-slovenské pomezí formovalo a bylo pro něj dětských domovem.