Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
19. června 2024, svátek má Leoš
Kutná Hora aneb když jeden den nestačí

Kutná Hora aneb když jeden den nestačí

Díky své poloze je Kutná Hora dostupná jednoduše ze všech koutů České republiky. Město vás ohromí velkým množství historických památek obklopených rozmanitou přírodou, bohatým kulturním programem a všudypřítomnou pohodovou atmosférou.

1-4-pr-autor-lenka-dytrychov.JPG

Malebná zákoutí a okolní kutnohorské zajímavosti se dají objevovat i jinak než pěšky nebo autem. Jeden den na poznávání Kutné Hory nestačí, proto je nejlepší zde strávit prodloužený víkend, najít si ve městě pěkné ubytování, dobře se najíst v jednom z místních podniků a trochu si zasportovat na Kutnohorských kolech. Kola včetně potřebného vybavení si můžete vypůjčit na městském informačním centru na vlakovém nádraží a na Palackého náměstí na městském infocentru v Sankturinovském domě.

Sankturinovský dům rozhodně nenechte bez povšimnutí, kromě infocentra navštivte tamější Galerii Felixe Jeneweina zaměřenou na moderní umění a působivé expozice alchymie a renesančních věd. V podzemí se ponoříte do bádání dávných alchymistů, v podkroví domu zhlédnete krátký interaktivní film o vývoji Kutné Hory a ve věži objevíte působivou krouženou klenbu - snad nejcennější prvek z celého Sankturinovského domu. Vězte, že jedna návštěva vám stačit nebude!

klenba-sankturinovskeho-domu-foto-jiri-coubal.jpg

K prodlouženému víkendu v Kutné Hoře vybízí i zdejší kultura, např. jeden z nejznámějších středověkých festivalů v České republice - Královské stříbření Kutné Hory. Festival v letošním roce oslaví o víkendu 22. - 23. června kulatý 30. ročník. Přijeďte do Kutné Hory již o den dříve a připravte se patřičně na tu správnou středověkou atmosféru. Návštěvníci budou moci potkat krále Václava IV. a jeho choť Žofii, pobaví se na turnaji, při soubojích, na středověkém trhu i při tanci nebo pohodují s kouzelníkem Žitem. Malé návštěvníky potěší soutěžní aktivity.

www.kutnahora.cz

Informační centrum Města Kutná Hora, Sankturinovský dům

ČTĚTE DÁLE

Jedinečná expozice Pilsner Urquell: The Original Beer Experience slaví 1. rok od svého otevření. Dostala se mezi 5 nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Praze

Interaktivní audiovizuální expozice Pilsner Urquell: The Original Beer Experience, kde příběh proslulého plzeňského piva ožívá zcela unikátním způsobem, slaví rok od svého otevření v historické budově Václavského náměstí. Expozici si během prvního roku prohlédly stovky tisíc návštěvníků a budova plná zážitků se stala jednou z 5 nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Praze.

Healing Festival 2024: Vzestup draka - Nezapomenutelná dovolená s obrovským přesahem do běžného života.

Připrav se na životní zážitek! Healing Festival se koná v zámecké zahradě ve Světlé nad Sázavou od 7. do 11. srpna a přináší nezapomenutelných pět dnů plných strhující hudby, extatického tance, ale i hlubokých workshopů, inspirativních přednášek a ceremonií.
Reklama
reklama

Festival na pláži nabízí luxusní zážitek. Balaton Sound letos nabídne prodloužený program na hlavním pódiu i nové uspořádání areálu

Balaton Sound je již více než deset na festivalové mapě pevně usazen jako jeden z nejosobitějších elektronických festivalů v Evropě. Nejinak je tomu i letos, kdy program v čele s jedinečnými hvězdami jako Timmy Trumpet, Marshmello, Meduza, Paul Kalkbrenner, Maceo Plex, Adam Beyer nebo Amelie Lens doplňují nová nastupující jména djka Sama’ Abdulhadi, HoneyLuv, Juliet Fox, Estella nebo Henri Bergmann. Program celkem během 4 festivalových dní zahrnuje přes 300 programových položek na 9 hudebních scénách! Nejlepší party, kterou odstartovat léto se blíží!

Last minute dovolená 2024: Poznejte Turecko a prožijte nezapomenutelné okamžiky

Hledáte inspiraci na pohodovou dovolenou pro celou vaši rodinu, partu přátel nebo pro vás samotné? Již nemusíte! Last minute Turecko 2024 představuje ten nejlepší způsob, jak si užít letošní léto naplno, dopřát si trochu slunce i zasloužený odpočinek. Objevte last minute zájezdy TUI a vyrazte za dobrodružstvím klidně hned zítra! Last minute nabídka na vás již čeká.

V Praze naživo zazní hity kapely Fleetwood Mac

Fanoušci americko-anglické rockové formace Fleetwood Mac si budou moci své oblíbené hity znovu vychutnat naživo. V pražském Kongresovém centru je 22. září 2024 zahraje výběr hudebníků vystupujících pod názvem Rumours of Fleetwood Mac.