Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
22. května 2024, svátek má Emil
Mělník slaví 750 let a vy můžete být u toho!

Mělník slaví 750 let a vy můžete být u toho!

Pokud se rozhodnete zavítat na Mělnicko, klidně můžete nechat automobil doma, protože dopravní obslužnost vlakem či busem je na Mělnicko-Kokořínsku dobrá, navíc si ušetříte čas a nepříjemné chvilky hledáním volných parkovacích míst.

6b69ed8f-fa0e-4ac8-b902-f7fc8e92ced8.jpgFoto: město Mělník

Ale pokud přece, zaparkujte auto na Mělníku a pojďte objevovat věnné město českých královen, které letos slaví 750 letod první zmínky. V průběhu roku je připraven bohatý kulturní či gastronomický program www.melnik750.cz. Za návštěvu stojí mělnické podzemí s nejširší studnou, středověky svět vám zprostředkuje i originální videomapping, vstup je z Turistického informačního centra v ulici Legionářů www.ticmelnik.cz Neopomeňte návštěvu zámku či Regionálního muzea v Mělníku s expozicemi věnovanými historii kočárků, vinařství a hračkám. Tradičně bohatý kulturní letní program připravilo i Mělnické kulturní centrum. www.mekul.cz

51d9f960-7c83-448b-8999-44a9c6e5760b.jpgFoto: město Mělník

A až se dosyta vynadíváte na ikonický pohled soutoku Labe s Vltavou, ochutnejte něco z vodní turistiky. V letní sezonně jsou provozovány od středy do neděle výletní okružní plavby lodí Fidelio do Obříství a Hořína. Loď Fidelio je možno pronajmout i pro soukromé akce www.fidelio1.cz. Pokud si na vodě poradíte a máte chuť strávit na ní více času, je možné v Půjčovně Plavidel Mělník zapůjčit člun, kajutovou loď či hausbót www.pujcovna-plavidel.cz. Nově zahajuje činnosti i půjčovna lodí, člunů a hasbótů www.lode-melnik.cz. Přístav Mělník je od sezony 2024 domovskou jejich bází pro lodě vyplouvající na dolní a střední Labe i na dolní Vltavu ku Praze. Stání lodí k předání je na bazénu České přístavy, a.s., mola k vyvázání lodí pro posádky budou umístěna na pravém břehu Labe v dohledu vinařství Bettiny Lobkowicz. V přístavišti je i vyhrazené parkoviště pro zákazníky Lodě-Česko. Bude na vás, kolik času se rozhodnete na vodě strávit.

více na www.melnicko-kokorinsko.cz

ČTĚTE DÁLE

TOP FESTIVAL 2024, TOP interpreti napříč všemi žánry

TOP FESTIVAL je festival, který přiváží TOP zpěváky, skupiny všech žánru. Na prvním ročníku, který se uskuteční v Ostravské Dolní oblasti Vitkovic se můžete těšít na legendární skupinu Gipsy Kings feat. Tonino Baliardo / Safri Duo / O-Zone / Alice DeeJay a další.

Je to tady! Vanilla Ice v Ostravě!

Je nám ctí oznámit jednoho z prvních bílých raperů, který se proslavil po celém světě, herce, zpěváka, tanečníka Vanillu Ice, který 15.6.2024 exkluzivně vystoupí v Ostravě, jako hlavní hvězda TOP festivalu, konajícího se v Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě. Vanilla Ice, rodným jménem Robert Matthew Van Winkle, je americký rapper, herec a televizní osobnost, který se proslavil zejména svým hitem „Ice Ice Baby“ z roku 1990.

COOLIN FESTIVAL 2024, čekej našlapaný line up

Necelé dva měsíce zbývají na poslední přípravy k v pořadí již 3. ročníku multikulturního Coolin Festivalu! Jehož název je odvozen od města Kolín, kde se celá tato akce bude konat. Díky nápadu a práci několika členů týmu vzniká tedy legendární kolínský multižánrový festival, plný nejen hudby, ale také dobrého jídla a nezapomenutelných zážitků.

Na jeviště Městského divadla Kladno míří další světový hit

Poslední premiérou letošní sezony se v Městském divadle Kladno stane Šumař na střeše. Jen těžko by pro závěr své 109. sezony hledalo kladenské divadlo větší muzikálový hit. Vždyť laskavě humorný a zároveň dojemný příběh Šumaře na střeše obletěl doslova celý svět. Slavnostní premiéra proběhne 8. června 2024 v hlavním sále MDK.

Zapomeňte na techno. Nejkrásnější pláž Mácháče znovu rozezní ostrovní folk

Multižánrový festival Midsummer Tunes se již druhým rokem vrací na jedno z nejhezčích míst u Máchova jezera. Na pláži Klůček se 21. a 22. 6. opět sejdou fanoušci irské, skotské, keltské a pohanské kultury. Do ČR se navíc poprvé podívá oblíbená skotská folková kapela Project Smok.

Hrady CZ nabízejí zažít naposledy koncert Lucie v původní sestavě a odtajňují program

Kompletní program svého devatenáctého ročníku oznamuje hudebně-kulturní festival Hrady CZ. Návštěvníkům letos nabídne historicky poslední možnost vidět koncert kapely Lucie v původní sestavě s Davidem Kollerem. Stejně tak zpěvák Daniel Landa a kapela Chinaski a zahrají v létě exkluzivně pouze na Hradech.