Tři fotbaloví rozhodčí, pár minut do zápasu. Vzduch v šatně houstne nejen pachem zpocených dresů, ale i nevyřčenými touhami a frustracemi mužů, kteří mají dohlížet na dodržování pravidel, ale jejich život je jeden velký ofsajd.
Pomezní rozhodčí Básník se trápí steskem po bývalé lásce Marianě a jejím dušeném šťovíku, který chutnal jako štěstí. Jeho kolega Mejdlo se zase užírá kariérními nezdary. Aby konečně dosáhl svého, je ochotný jít za hranu fair play. Hlavní arbitr Smutnej ksicht zná pravidla fotbalu dokonale, ale jak se hraje na hřišti lásky, netuší.
Síla komedie maďarského dramatika Zoltána Egressyho spočívá v autenticitě. Pod vtipnými dialogy a fotbalovým žargonem se skrývá touha po uznání, strach ze selhání, snaha svalit vinu na druhé a hořkosladká pomsta. Pro jeviště malého sálu Městského divadla Kladno text nastudoval režisér a umělecký ředitel Michal Maléř. Role rozhodčích ztvární Filip Cíl, Jiří Racek a Vojtěch Hájek.
Přijďte se přesvědčit, že zápas o vlastní štěstí může být napínavější než finále Ligy mistrů. Zasmějete se, zamyslíte a možná i dojmete. Protože i láska, stejně jako fotbal, může skončit remízou.
Šťovík, pečené brambory: PROGRAM
Hořká komedie o tom, že i v lásce může dojít k remíze
Premiéry: 18. a 19. září 2025 v malém sále Městského divadla Kladno
Autor: Zoltán Egressy
Režie a scéna: Michal Maléř
Dramaturgie: Adéla Krausová
Kostýmy: Tomáš Kypta
Hrají: Filip Cíl, Jiří Racek, Vojtěch Hájek.