Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
8. února 2023, svátek má Milada
Milujeme zimu v Karlovarském kraji

Milujeme zimu v Karlovarském kraji

Zimní dovolená v Karlovarském kraji může mít mnoho podob. Romantická procházka zasněženými lesy, radost z lyžování v perfektně upravených běžkařských stopách, čerstvý manšestr a sjezdovkách, úžasné výhledy z Krušných hor, ale také teplá minerální lázeň, blahodárný bahenní zábal či uvolňující masáže. Pokud toužíte po zimním dobrodružství a perfektním odpočinku, jsou pro vás lázně Karlovarského kraje jako stvořené. Ubytujte se v lázeňských centrech nedaleko lyžařských areálů a užijte si pohádkovou zimní dovolenou.

mada-007-snow-fun-david-marvan.jpg

Skvělé lyžování v Krušných horách

Vyberte si z nabídky zimních areálů s terény pro začátečníky i zkušené lyžaře. Největší Skiareál Klínovec nabízí 31,5 km sjezdových tratí na Klínovci, Neklidu a v Božím Daru na jeden skipas. Díky propojení skibusem se skiareálem Fichtelberg v Německu se můžete těšit až na 47 km sjezdovek různých obtížností, freeride sjezdovky, parky pro děti, legendární snowpark Neklid a chill zóny.Také skiareály na Božím Daru a na Plešivci snesou srovnání se zahraniční konkurencí. Menší areály na Bublavě, v Perninku, Nových Hamrech, Potůčkách, Mariánských Lázních a další zase nabízejí pohodové lyžování pro celou rodinu.Více informací

ffp06227-kopie.jpg

Na běžkách pohádkovou krajinou západního Krušnohoří

Objevte zimní Krušné hory s upravenými lyžařskými trasami v délce přesahující dvě stě kilometrů. Vydejte se po páteřní Krušnohorské lyžařské magistrále propojující Boží Dar s Perninkem, Jelením či Bublavou nebo po desítkách kilometrech na ni navazujících stop. Dovedou vás do údolí Rolavy, na Blatenský vrch, ke kapli sv. Jana Nepomuckého na Mílově, do Abertam, na Plešivec i na mnoho dalších krásných míst našich hor.

Rozsáhlá síť lyžařských stop nabízí nepřeberné množství okruhů o různých délkách a obtížnostech, a to také díky řadě přeshraničních tras i v sousedním Německu. Veřejná doprava pak nabízí možnost naplánovat výlet s odlišnými nástupními a cílovými místy. Oblíbené jsou také vícedenní přejezdy krušnohorského hřebene zpravidla z Bublavy směrem na východ do centrálního Krušnohoří.

ffp06087-kopie.jpg

Upravené bílé stopy však naleznete i jinde v Karlovarském kraji. Krásně si zalyžujete na okruzích na Vrchu Háj u Aše, trasách na Golfu nad Mariánskými Lázněmi nebo okolo Březové u Sokolova.V bílé stopě můžete prozkoumat odlehlá místa kraje, kde si vychutnáte klid a přírodní krásy, které pro vás malebná krušnohorská příroda vyčarovala.

ffp03921.jpg

Netradiční zábava na sněhu

Vedle tradičních zimních sportů můžete na Božím Daru vyzkoušet i ty netradiční. Třeba adrenalinový snowkiting, nebo jízdu na speciálních duších sněhovým korytem snowtubing ve skireálu Novako na Božím Daru. V zasněženém terénu můžete vyrazit také na sněžnicích, jejichž obliba neustále stoupá. Malí i velcí sportovci jistě ocení veřejné bruslení, které si užijete třeba v KV Aréně v Karlových Varech, na Zimním stadionu v Sokolově, v Chebu, v Mariánských Lázních, ale také na zimních stadionech v Ostrově a v Nejdku. Tak nabrousit nože a hurá na led!

martin-vrbicky-krusne-hory-v-zime.jpg

www.zivykraj.cz

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Divokej Bill oslaví čtvrtstoletí své existence

Vypadá to, že rok 2023 proběhne ve znamení Divokýho Billa. Oslavit 25 let na scéně se jeho členové rozhodli vydáním osmého studiového alba, venkovním koncertním turné, které bude čítat 25 zastávek napříč republikou a 19. 1. 2024 se vrátí do pražské O2 areny. Vstupenky se pro členy fanklubu začnou prodávat 5. prosince, oficiální prodej začne 7. prosince.

Circus Varius na ledě

Ledovou plochu Sportovní haly FORTUNA v Praze ovládne již v únoru show Circus Varius na ledě. Diváci zažijí dynamické představení plné speciálních efektů, které na ledové ploše spojí všechny žánry současného cirkusového umění.
Reklama
reklama

Karlův most: plný historie a kultury

Karlův most je nejkrásnější historický most v Praze, který spojuje Staré Město a Malou Stranu. Byl postaven v 14. století a je jedním z nejstarších kamenných mostů v Evropě. Tento most se stal jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Praze a každoročně je navštíven miliony turistů. Karlův most je také plný historie a kultury, s mnoha sochami a památníky na jeho pilířích, které představují významné osobnosti českých dějin. Návštěva tohoto mostu je nutností pro každého, kdo navštíví Prahu.

Švandovo divadlo na Smíchově

Velký bratr tě sleduje. Švandovo divadlo uvede inscenaci 1984, adaptaci slavného románu George Orwella.

Hotel Amerika: svatba dle vašich představ

Hotel Amerika s příjemnou rodinnou atmosférou leží v odlehlé části Velkého Meziříčí v srdci přírody. K hotelu náleží několik krásných a udržovaných rybníků a louka, kterou spásají koně. Zde zapomenete na veškeré starosti a načerpáte energii z přírody. A svatbách v hotelu Amerika jsme si povídali s majitelem Josefem Mahelem.