Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
25. září 2023, svátek má Zlata
Moravský kras jsou jeskyně. A mnohem víc!

Moravský kras jsou jeskyně. A mnohem víc!

Největší tuzemská krasová oblast je výletnický trhák. Vybírejte ze 7 romantických zámků, projděte boskovickou židovskou čtvrť nebo oblečte modrotisk ve světoznámé dílně rodiny Danzingerů v Olešnici. Prozkoumejte plastickou mapu Moravy a Slezska velkou 110 m² ve Velkých Opatovicích. Sjeďte na kole lesní singletraily v Jedovnicích, kolo vám půjčí na místě.

modrotisk-danzinger.jpg

Nerostné bohatství Moravského krasu a zručnost místních lákala do kraje průmyslníky už před staletím. Letošním hitem je expozice krajky v budově Tylexu Letovice. Uvidíte výtvory křehké jako pavučinka i stroje, které musela přivézt parní lokomotiva.

expozice-krajky-letovice.jpg

Kde vyrůstala Greta Tugendhat? Zajeďte do Svitávky. Reprezentativní vila rodiny Löw-Beer vypráví příběh podnikatele, který stál u rozmachu textilního průmyslu nejen v Brně.

 

Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava

Radnická 2, Brno www.jizni-morava.cz

logotyp-jizni-morava-rgb-1.jpg

ČTĚTE DÁLE

Na Comic-Con Junior v Brně dorazí Superman i hvězda Star Treku

Už za pár týdnů se na Výstavišti Brno uskuteční druhý ročník festivalu popkultury Comic-Con Junior. Na víkend 21. a 22. října proto do moravské metropole zavítají hvězdy z oblíbených filmů a seriálů, počítačových i deskových her nebo komiksů a literatury především v žánru sci- fi a fantasy. Mezi nimi třeba legendární Clark Kent či jedna z hlavních postav seriálu Star Trek: Enterprise.

Městské divadlo Kladno odstartovalo novou divadelní sezonu světovou premiérou

První premiérou letošní sezony Městského divadla Kladno budou Nadženy, zbrusu nová hra, která vznikla přímo na míru kladenskému souboru. Moderní konverzační komedie přivádí na scénu pět naprosto odlišných žen, které se dostaly se svými životy kamsi do slepé uličky.

Objevte chutě Regiónu Bratislava

Pokud jste gurmán nebo prostě jen milovník dobré kuchyně, Bratislavský kraj pro vás připravil několik skvostů, které stojí za návštěvu. Gastronomie tohoto regionu je stejně rozmanitá jako dědictví mnoha kultur a národů, které zde žily. Díky tomu můžete ochutnat speciality Slováků, Maďarů, Němců, Židů, Čechů, ale i Chorvatů a Bulharů. Od tradiční slovenské kuchyně až po moderní inovace. Přinášíme vám tipy na restaurace, které si zaslouží vaši pozornost a které prostě musí být na vašem wish listu.

Je libo teambuilding s kolegy na zámku?

Město Žďár nad Sázavou má většina z nás spojené s poutním kostelem sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, který je zapsaný na Seznamu světového dědictví UNESCO. Těsně v jeho blízkosti však najdete zámek Žďár jako stvořený nejen pro rodinné výlety, ale i pro firemní teambuldingy, konference a eventy.

Hotel Amande se skvělou gastronomií a vinným wellness

V jihomoravských Hustopečích, ve městě mandloní a vína, najdete Wine Wellness Hotel Amande – čtyřhvězdičkový hotel, kde si dokonale odpočinete ve wellness zaměřeném na vinné procedury, ochutnáte skvělou lokální kuchyni, a díky poloze je ideálním výchozím bodem pro poznávání krás místních mandloňových sadů i celé jižní Moravy.

MLÝN KARLŠTEJN, BELVEDERE, ARISTON: tři dokonalá místa pro Váš večírek

Firemní či vánoční večírky jsou především formou poděkování zaměstnancům za jejich celoroční práci a příležitost strávit neformální společný čas s kolegy či obchodními partnery. Mnozí zaměstnanci se proto těší, že konečně po náročném roce se budou moci se svými spolupracovníky setkat i mimo práci a zastavit se v pracovním shonu.