Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
3. října 2023, svátek má Bohumil
Na největším bitcoinovém veletrhu v Evropě se v Praze představí i hvězdný Michael Saylor

Na největším bitcoinovém veletrhu v Evropě se v Praze představí i hvězdný Michael Saylor

Přes 80 vystavujících firem, 100 speakerů z celého světa, mezi nimi i jedna z nejslavnějších postav bitcoinového světa Michael J. Saylor, tři dny nabité přednáškami a workshopy a k tomu 10 tisíc návštěvníků. Za měsíc proběhne v Praze první ročník veletrhu BTC Prague, největší a nejvýznamnější akce v Evropě. S promokódem PRAGMOON máš 10% slevu na nákup vstupenek!

338202072-773003890729598-1184077121848341934-n.jpg

Patří mezi nejvlivnější bitcoinové maximalisty a hlavní postavy kryptosvěta. Američan Michael J. Saylor založil společnost MicroStrategy, která pravidelně nakupuje bitcoiny na stranu firemních aktiv a která je s majetkem 132 tisíc bitcoinů z pohledu kryptoměn nejbohatší firmou světa, a teď vůbec poprvé se jako speaker představí v Evropě. Stane se tak v rámci veletrhu BTC Prague, bitcoinové události roku, která proběhne ve dnech 8.–10. června v Praze na výstavišti PVA Letňany.

“Michael má skvělou reputaci a silné a konzistentní názory, které mají v bitcoinové komunitě velkou váhu, navíc je to člověk, který otevřel dveře adopci bitcoinu i tradičními firmami. Proto jsem rád, že se nám ho povedlo přesvědčit, aby poprvé v Evropě vystoupil právě na naší akci,” pochvaluje si Martin Kuchař, jeden z pořadatelů BTC Prague, která nebude mít s odhadovaným počtem 10 tisíc návštěvníků obdoby nejen v Česku, ale i v Evropě.

333994924-177368128385200-5623784651596554764-n.jpg

Kromě Saylora přijala pozvání na největší čistě bitcoinový veletrh v Evropě řada dalších osobností bitcoinového světa v čele se CEO společnosti Blockstream Dr. Adamem Backem, spoluzakladatelem SatoshiLabs Markem Palatinem nebo Robertem Breedlovem, autorem populárního podcastu “What is Money?”. Česko-anglický program nabídne během tři nabytých dní spoustu podnětných myšlenek podnikatelů, výzkumníků, influencerů, filozofů, developerů a milovníků svobody.

331483452-1264183691109369-8005291689416096906-n.jpg

Paralelně s programem na pódiu bude probíhat samotný veletrh, v jehož rámci se představí přes 80 společností, které se zaměřují na budování bitcoinové infrastruktury, ať už jde o hardwarové a softwarové peněženky, nástroje na těžbu, směnárny nebo třeba pípy na čepování piva s napojením na Lightning Network. Ambicí pořadatelů BTC Prague je totiž oslovit nejen zkušené fanoušky bitcoinu, ale především ty, kteří o bitcoinu sice mají povědomí, ale nejsou v něm tolik aktivní – a následně je celým procesem provést.

“V současné složité ekonomické situaci, kdy na nás všechny doléhají důsledky inflace, nejistoty kolem stability bank nebo vysoké úrokové sazby, se ukazuje, že bitcoin je něco jako záchranný člun. Rozhodně je dnes riskantnější žádný nemít, než ho mít. Proto se chceme hodně zaměřit i na nováčky, abychom jim ulehčili vstup do bitcoinového světa a prakticky jim ukázali, jak na to,” říká Martin Kuchař.

btc-prague-cover.jpg

Ten sám patří mezi důležité osobnosti tuzemské krypto scény – společně s bratrem Matyášem je podepsaný pod čtyřmi ročníky úspěšných bitcoinových veletrhů ChainCamp, které pořádají každoročně v Ostravě a na který se v posledním ročníku sjelo více než 2000 nadšenců. Přesun do Prahy a výrazně větší rozměr celé akce jsou pak logickým vyústěním cesty obou bratrů, respektive narůstající popularity bitcoinu.

Fakt, že se největší a nejvýznamnější bitcoinový veletrh uskuteční právě v Praze, je navíc symbolické, protože jak říká Martin Kuchař, Česko je “Bitcoin Valley” krypto světa a Praha by se mohla směle nazývat hlavním světovým městem bitcoinu, protože právě v Česku vznikla řada revolučních projektů, které sehrály klíčovou roli v adopci dnes největší světové kryptoměny. Jmenovat můžeme třeba hardwarovou peněženku Trezor z dílny SatoshiLabs nebo, první mining pool od Braiins nebo bitcoinové automaty General Bytes. “BTC Prague beru jako další český projekt, který potvrzuje význam Česka pro bitcoin,” dodává Martin Kuchař.

  • btc-prague-pragmon.jpg
  • S promokódem PRAGMOON máš 10% slevu na nákup vstupenek!
    Vstupenky: www.btcprague.com

Legendary investor Michael Saylor to speak at Europe’s largest Bitcoin conference BTC Prague Prague

Over 100 exhibiting companies, 80 speakers from around the world, including one of the most famous figures in the bitcoin world, Michael J. Saylor, three days filled with lectures and workshops, and 10,000 visitors. The first year of the BTC Prague conference, the largest and most significant event in Europe focused purely on the most popular cryptocurrency Bitcoin, will take place in two months in Prague.

Michael J. Saylor is among the most influential Bitcoin maximalists and key figures in the crypto world. American Michael J. Saylor founded the company MicroStrategy, which regularly buys Bitcoins as part of its corporate assets and with 132,000 Bitcoins, the richest cryptocurrency company in the world, and will now speak in Europe for the first time. This will happen during the BTC Prague conference, the Bitcoin event of the year,which will take place from June 8th to 10th at the PVA Letňany exhibition center in Prague.

"Michael has an excellent reputation and strong and consistent views that carry significant weight in the Bitcoin community, and he is also a person who opened the doors to Bitcoin adoption by traditional companies. That is why I am glad that we managed to persuade him to speak for the first time in Europe at our event," says Martin Kuchař, one of the organizers of BTC Prague, which will not have any peers with an estimated number of 10,000 visitors not only in the Czech Republic but also in Europe.

In addition to Saylor, a number of other Bitcoin world personalities, including Blockstream CEO Dr. Adam Back, SatoshiLabs co-founder Marek Palatin, and Robert Breedlove, author of the popular "What is Money?" podcast, have accepted an invitation to the largest purely Bitcoin conference in Europe. The Czech-English program will offer plenty of stimulating ideas for entrepreneurs, researchers, influencers, philosophers, developers, and freedom lovers during the three acquired days.

Parallel to the program on stage, the expoitself will take place, featuring over 100 companies focused on building Bitcoin infrastructure, including hardware and software wallets, mining tools, exchanges, or even beer taps connected to the Lightning Network. The ambition of the BTC Prague organizers is not only to appeal to experienced Bitcoin fans but also to those who are aware of Bitcoin but are not so active in it - and subsequently guide them through the entire process.

"In the current complex economic situation, when we all feel the effects of inflation, uncertainties surrounding the stability of banks or high interest rates, Bitcoin is proving to be a kind of lifeboat. It is certainly riskier today not to have it than to have it. Therefore, we want to focus heavily on newcomers, to make it easier for them to enter the Bitcoin world and practically show them how to do it," says Martin Kuchař.

Martin is one of the important figures in the domestic crypto scene - together with his brother Matyas, they’re responsible for organizing four successful annual bitcoin events called ChainCamp, which gather over 2000 enthusiasts each year in Ostrava. Moving to Prague and significantly expanding the scale of the entire event is a logical culmination of both brothers' journey, or rather the growing popularity of Bitcoin.

The fact that the largest and most significant Bitcoin conference will take place in Prague is symbolic, as Martin Kuchar says, the Czech Republic is the "Bitcoin Valley" of the crypto world and Prague could boldly be called the world capital of Bitcoin because a number of revolutionary projects that played a key role in the adoption of the world's largest cryptocurrency were created in the Czech Republic. We can name, for example, the hardware wallet Trezor from SatoshiLabs or the first mining pool from Braiins, or bitcoin ATMs from General Bytes. "I see BTC Prague as another Czech project that confirms the importance of the Czech Republic for Bitcoin," adds Martin Kuchar.

  • btc-prague-pragmon.jpg
  • With the promo code PRAGMOON you get a 10% discount on the purchase of tickets!
  • Tickets: www.btcprague.com

 

ČTĚTE DÁLE

Trojnásobná mistryně České a Slovenské republiky v surfingu Jana Kašová

„Mnohokrát jsem řekla, že do nějaké vlny nejdu, protože jsem měla strach. Voda je živel, jsou tam kameny, nebezpeční živočichové… Je důležité vědět, na co člověk má a na co ne,“ říká nejlepší česká surfařka Jana Kašová, která tráví téměř každý den několik hodin v oceánu, kde na prkně sjíždí jednu vlnu za druhou…

Na pražském Výstavišti proběhne CHILLI FEST a ASIA FOOD festival

Sobota 7. října bude na pražském Výstavišti ve znamení CHILLI FESTu. Akce s celodenním doprovodným programem bude mít významný vrchol: duel, v rámci nějž se budou pojídat nejpálivější chilli papričky světa. Zúčastní se ho mistr světa a držitel několika rekordů zapsaných v Guinnessově knize Mike Jack (Mike Jack Eats Heat) nebo aktuální evropský šampión z Itálie Giancarlo Gasparotto, který je známý jako Jack Pepper.
Reklama
reklama

SUKHISHVILI - Gruzínský národní balet v ČESKÉ REPUBLICE!

Nový celovečerní program a jedinečná atmosféra zanechají nezapomenutelné dojmy!

Lucie Bílá představuje svou Srdeční záležitost

Přípravy uvedení nového muzikálu Srdeční záležitost v Divadle Lucie Bílé pomalu směřují ke svému konci. Na jevišti scény v pražské Karlově ulici v těchto dnech pod vedením režiséra Antonína Procházky a choreografky Ivany Hannichové probíhají poslední zkoušky a ladí se finální detaily před slavnostní premiérou. Ta se uskuteční již ve čtvrtek 28. září v Den české státnosti.

Městské divadlo Kladno: říjen plný hlouposti a setkání s ďáblem

Pro milovníky divadelních představení tu máme velkou pozvánku do Městského divadla Kladno. Začátkem října si nenechte Jak jsem potkal ďábla, nebo Eva tropí hlouposti.