Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
Na pražském Výstavišti proběhne CHILLI FEST a ASIA  FOOD festival

Na pražském Výstavišti proběhne CHILLI FEST a ASIA FOOD festival

Sobota 7. října bude na pražském Výstavišti ve znamení CHILLI FESTu. Akce s celodenním doprovodným programem bude mít významný vrchol: duel, v rámci nějž se budou pojídat nejpálivější chilli papričky světa. Zúčastní se ho mistr světa a držitel několika rekordů zapsaných v Guinnessově knize Mike Jack (Mike Jack Eats Heat) nebo aktuální evropský šampión z Itálie Giancarlo Gasparotto, který je známý jako Jack Pepper.

mike-jack-drzitel-nekolika-guinnessovych-rekordu-v-pojidani-chilli-papricek-ghost-peppers.jpg

CHILLI FEST se tentokrát koná společně s ASIA FOOD festivalem. Díky této kombinaci bude na Bruselské cestě Výstaviště více než 70 stánků, u nichž bude možné ochutnat pálivá asijská jídla či speciální nápoje. K zakoupení zde budou nejrůznější chilli omáčky nebo potřeby pro pěstování.

kanadan-mike-jack-znamy-jako-mike-jack-eats-heat-mistr-sveta-a-rekordman-zapsany-v-guinessove-knize-rekordu.jpg

Obě akce bude spojovat bohatý doprovodný program. Kromě zmíněného vrcholového duelu šampionů zde bude soutěž v pojídání chilli, které se zúčastní 15 odvážlivců z řad veřejnosti. Jednou z dalších aktivit pak bude pojídání chilli v kádích s ledem nebo největší přehlídka ukázek asijského bojového umění v České republice, která nabídne podívanou na nejznámější disciplíny po ty méně známé. Představí se zde taichi, aikido, Muay Thai nebo MMA. Součástí programu je i čajový obřad, malování hennou, kaligrafie nebo další workshopy.

duel-v-pojidani-nejpalivejsich-chilli-papricek-sveta.jpg

Letošní 9. ročník CHILLI FESTu začíná v 10 hodin a program je naplánovaný až do 18 hodin. Soutěže v pojídání chilli jsou otevřené i veřejnosti, zájemci mohou napsat e-mail na adresu festivaly@foodevent.cz. Detaily o festivalu najdete na facebookové události ZDE.

ital-giancarlo-gasparotto-znamy-jako-jack-pepper-evropsky-sampion.jpg

ČTĚTE DÁLE

Palíto je vostrý vánoční dárek

Pekelná rodinná firma poskytující vostré zážitky. Vyberte si balíček Palíto. Zde si vybere jak začátečník, tak milovník extrémně pálivého. Dárkové balíčky omáček, sušených chilli papriček i semínek. Každý si najde to své.

Hledáte inspiraci na Vánoce? Tipy na vánoční dárky

Vánoce jsou tady, Vánoce jsou tady, dárečky si užívej! Taky Vám to tak uteklo? Právě proto přinášíme tipy na ty nejlepší firemní a vánoční dárky, aneb vánoční inspirace pro rok 2022. Tak hurá na nákupy, ať nemusíte stát dlouho fronty.
Reklama
reklama

Do Divadla Radka Brzobohatého připlují Trosečnice

…jde o život a nejbližší restauraci máš tisíc mil daleko…

Nové premiéry se diváci Městského divadla Kladno dočkají v prosinci

Třetí letošní premiéra zavede diváky Městského divadla Kladno do prostředí psychiatrické léčebny. Divadlo totiž uvede dnes již kultovní Přelet nad kukaččím hnízdem, jehož režie se ujal jeden z nejvýraznějších představitelů mladé generace Adam Skala. Slavnostní premiéra proběhne 9. prosince v hlavním sále MDK.

Poslední letošní premiéra v divadle PONEC bude o naší kůži – přecitlivělé, obnažené a vyděšené stejně jako celá společnost

V závěru listopadu – 27. 11. od 20:00 – se v divadle PONEC poprvé představí taneční inscenace s prvky detektivního thrilleru Rukavičkářské závody. V této performanci choreografky Terezy Lenerové se fikce prolíná se zážitky s naší vlastní kůží. První repríza následuje 28. 11.