Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
19. června 2024, svátek má Leoš
Objevte Vodní mlýn Hoslovice: Klenot minulosti českého venkov

Objevte Vodní mlýn Hoslovice: Klenot minulosti českého venkov

Navštivte unikátní vodní mlýn v obci Hoslovice a ponořte se do autentické atmosféry minulých staletí. Prohlédněte si funkční mlecí zařízení, zúčastněte se tradičních akcí a objevte životní příběh rodiny Harantů, posledních mlynářů.

exterier-01-2200-1.jpg

Areál vodního mlýna v Hoslovicích, nacházející se 17 km jihozápadně od Strakonic u Hoslovického potoka, představuje živou památku minulosti. Tvoří jej tři budovy - mlýn s obytnou částí, chlévy s kolnou a stodola. K mlýnu náleží rybníček s náhonem, sad a louky, které dotvářejí jeho malebnou atmosféru. 

Návštěva tohoto historického místa vás okamžitě přenese do dávných dob. Prohlédnout si můžete autentické hospodářské vybavení, fungující mlecí zařízení a domácí zvířátka, která tvoří přesný obraz života na mlýně. Výjimečným lákadlem je také životní příběh rodiny Harantů, posledních mlynářů, kteří zde žili.

hoslovice-den-remesel-043.jpg

Řemeslné akce

Areál vodního mlýna pravidelně hostí různé akce, které dokreslují atmosféru minulosti. Nejen děti si mohou užít program plný zábavy. Uvidíte například pouštění mlýnského kola či ukázky starých řemeslných technik. Navíc si můžete vychutnat tradiční pokrmy a čerstvě upečený chleba.

interier-02-2200-1.jpg

Vodní mlýn se stal také součástí českých pohádek. Kouzla králů, Vodník a Karolínka, Tři bratři - to jsou pohádky, ve kterých mlýn a mlynář hrají významné role.

interier-01-2200-1.jpg

Otevírací doba vodního mlýna je různá v průběhu roku. V dubnu, květnu, září a říjnu je otevřeno od úterý do neděle od 9:00 do 16:00 hodin. V červnu, červenci a srpnu můžete navštívit mlýn denně od 9:00 do 17:00 hodin.

www.mlyn-hoslovice.cz

ČTĚTE DÁLE

Healing Festival 2024: Vzestup draka - Nezapomenutelná dovolená s obrovským přesahem do běžného života.

Připrav se na životní zážitek! Healing Festival se koná v zámecké zahradě ve Světlé nad Sázavou od 7. do 11. srpna a přináší nezapomenutelných pět dnů plných strhující hudby, extatického tance, ale i hlubokých workshopů, inspirativních přednášek a ceremonií.

Last minute dovolená 2024: Poznejte Turecko a prožijte nezapomenutelné okamžiky

Hledáte inspiraci na pohodovou dovolenou pro celou vaši rodinu, partu přátel nebo pro vás samotné? Již nemusíte! Last minute Turecko 2024 představuje ten nejlepší způsob, jak si užít letošní léto naplno, dopřát si trochu slunce i zasloužený odpočinek. Objevte last minute zájezdy TUI a vyrazte za dobrodružstvím klidně hned zítra! Last minute nabídka na vás již čeká.

MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA ODHALUJE KAFKŮV VZTAH K VÝTVARNÉMU UMĚNÍ A VIZUÁLNÍ KULTUŘE

U příležitosti stého výročí úmrtí spisovatele Franze Kafky (3. 6. 1924) se v Západočeské galerii v Plzni otevírá dvojjazyčná česko-německá výstava OČIMA FRANZE KAFKY: MEZI OBRAZEM A JAZYKEM. Vystaven je pestrý výběr prací autorů, které Kafka buď osobně znal anebo jejich díla prokazatelně obdivoval. Nechybí ani ukázky filmů, které Kafku zaujaly, podobně jako plakáty a další projevy populární kultury, které na Kafkův zrak dennodenně útočily. Výstava nezapomíná ani na Kafkovu vlastní kreslířskou tvorbu, která je představena nejen v digitální podobě, ale také jednou originální Kafkovou kresbou, zapůjčenou z Deutsches Literaturarchiv Marbach. Výstava je otevřena od 5. června do 28. října ve výstavní síni Masné krámy.

Divadlo Lampion v Kladně Vás zve na děvče ZLATOVLASÉ!

Žádná se jí nevyrovná v kráse! Zveme vás na děvče ZLATOVLASÉ! Loutky, hudba, soubor skoro celý! To byste přece vidět měli! Napětí, humor, lyrika! Přijďte podpořit Jiříka!

Ochutnejte Třebíč a přivoňte si nejen k historii

Nejvýznamnější hodnotou a důvodem zápisu města Třebíče na prestižní Seznam kulturního a přírodního dědictví UNESCO je hodnota klidného soužití dvou odlišných kultur. Jde o výměnu hodnot mezi křesťanskou a židovskou kulturou, doklad vzájemné schopnosti vytvořit tolerantní prostředí, v němž spolu nejen koexistují a vzájemně se obohacují dva odlišné kulturní a náboženské světy. Křesťané a židé nám zanechali odkaz svých hodnot a také architektonické stavby připomínající nám jejich život a víru. Vydejte se po stopách opatů a rabínů, povede vás stejnojmenná naučná stezka.

Kutná Hora aneb když jeden den nestačí

Díky své poloze je Kutná Hora dostupná jednoduše ze všech koutů České republiky. Město vás ohromí velkým množství historických památek obklopených rozmanitou přírodou, bohatým kulturním programem a všudypřítomnou pohodovou atmosférou.