17. června 2026, svátek má Adolf
Ocenění Nejlepší světlý ležák získává RADEGAST Ryze Hořká 12

Ocenění Nejlepší světlý ležák získává RADEGAST Ryze Hořká 12

Nejlepší piva roku 2024 byla vybrána hned v šesti kategoriích soutěže. Vyhlášení výsledků degustační soutěže ČESKÉ PIVO 2024 proběhlo na Svatováclavské slavnosti českého piva, tradičním galavečeru pivovarníků a sladařů, který se konal v Pražské křižovatce 24. září. Na Svatováclavské slavnosti byly zahájeny Dny českého piva naražením sudu vítězného ležáku RADEGAST Ryze Hořká 12. Do letošního ročníku degustační soutěže se přihlásilo celkem 26 pivovarů se 101 soutěžními vzorky.

Nejlepší piva roku 2024 byla vybrána hned v šesti kategoriích soutěže. Vyhlášení výsledků degustační soutěže ČESKÉ PIVO 2024 proběhlo na Svatováclavské slavnosti českého piva, tradičním galavečeru pivovarníků a sladařů, který se konal v Pražské křižovatce 24. září. Na Svatováclavské slavnosti byly zahájeny Dny českého piva naražením sudu vítězného ležáku RADEGAST Ryze Hořká 12. Do letošního ročníku degustační soutěže se přihlásilo celkem 26 pivovarů se 101 soutěžními vzorky. 

V jednokolové degustační soutěži, kterou už od roku 2001 vyhlašuje Český svaz pivovarů a sladoven ve spolupráci s Výzkumným ústavem pivovarským a sladařským, porota ocenila v každé kategorii tři nejlepší, „medailová“ piva.

Vítězem hlavní kategorie světlý ležák se stal RADEGAST Ryze Hořká 12, mezi jedenáctistupňovými ležáky triumfoval PRIMÁTOR 11 Ležák a jako nejlepší světlé výčepní pivo odborníci vyhlásili ZUBR Gold. 

Porota tvořená z pivovarníků, pedagogů a odborníků z Chmelařského institutu a Státní zemědělské a potravinářské inspekce hodnotí hlavně senzorické vlastnosti piva, konkrétně vzhled, barvu, chuť, vůni a texturu. Pod notářským dohledem testují vzorky v kategoriích: Světlý ležák, 11% světlý ležák, Světlé výčepní pivo, Tmavé pivo, Nealkoholické pivo neochucené a Nealkoholické pivo ochucené.

„V rámci degustační soutěže ČESKÉ PIVO vybíráme to nejlepší z tuzemské produkce, což dokládá kvalitu českého pivovarnictví. Oslavujeme tak jedinečnost a chuť českého piva, které je neodmyslitelnou součástí české pivní kultury i ekonomiky,“ komentuje Tomáš Slunečko, výkonný ředitel Českého svazu pivovarů a sladoven.

Výsledky všech kategorií naleznete v seznamu níže:

Světlé ležáky
První místo si vysloužil RADEGAST Ryze Hořká 12 Pivovaru Radegast ze společnosti Plzeňský Prazdroj, a. s., na druhém místě ho následoval Samson 12, světlý ležák Pivovaru Samson, s. r. o. Třetí místo obdržel BRANÍK LEŽÁK Pivovaru Staropramen, s. r. o., společnosti Pivovary Staropramen, s. r. o.

11% světlé ležáky
První příčku mezi jedenáctkami obsadil PRIMÁTOR 11 Ležák PRIMÁTORu, a. s. Druhé místo získal Velkopopovický Kozel 11 Pivovaru Velké Popovice ze společnosti Plzeňský Prazdroj, a. s., který se v této kategorii umístil i vloni. Třetí příčka patří pivu RATAR Pivovaru Radegast ze společnosti Plzeňský Prazdroj, a. s.

Světlá výčepní piva
Ocenění Nejlepší světlé výčepní pivo dostal ZUBR Gold Pivovaru ZUBR ze společnosti Pivovary CZ Group, a. s., který oproti loňsku poskočil z 3. místa na 1. Druhou příčku obsadil Rebel Brodská 10 Měšťanského pivovaru Havlíčkův Brod, a. s., a na třetí příčce se umístil PRIMÁTOR Antonín pivovaru PRIMÁTOR, a. s.

Tmavá piva
V kategorii tmavá piva již počtvrté zvítězil BERNARD ČERNÝ LEŽÁK 12 Rodinného pivovaru BERNARD, a. s. Druhé místo patřilo Kutnohorské Černé 12 Pivovaru Kutná Hora ze společnosti PIVOVAR CVIKOV, a.s., a třetí místo obsadilo Postřižinské pivo Tmavý ležák Pivovaru Nymburk, spol. s. r. o.

Nealkoholická piva neochucená
Mezi nealkoholickými neochucenými pivy zvítězil BIRELL Pivovaru Radegast ze společnosti Plzeňský Prazdroj, a. s., postoupil tak z loňského 2. místa na 1. Druhé místo dostalo Pito, nealko pivo Pivovaru Samson, s. r. o. Třetici uzavřel Rebel nealko z Měšťanského pivovaru Havlíčkův Brod, a. s.

Nealkoholická piva ochucená 
Nealkoholickým ochuceným pivům letos kralovaly citrusové příchutě. Vyhrál Refresh Grapefruit Pivovaru Protivín ze společnosti Pivovary Lobkowicz Group, a. s., na druhém místě se umístil PRIMÁTOR N – Nealko tropický citrus yuzu pivovaru PRIMÁTOR, a. s., a třetí místo si udržel stejně jako v předchozích letech Litovel Řezaný citron Pivovaru Litovel ze společnosti Pivovary CZ Group, a. s.

ZDROJ: https://ceske-pivo.cz

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Na trh vstupuje nová značka Jan Becher. Představuje elegantní gin z dvanácti bylin

Ikonické jméno Jan Becher spojené dlouhodobě se značkou Becherovka ožívá v nové roli. Jako první produkt od nové značky je k ochutnání Jan Becher Gin s 12 bylinami. Dlouhodobě se nová značka bude zaměřovat na uvedení kvalitních lihovin napříč kategoriemi. Zákazníky kromě vysoké kvality osloví také příběhem. Nová značka navazuje na historii rodiny Becherů, která v minulosti vyráběla a uváděla na trh široké spektrum alkoholických nápojů.

Sezona v Holešovické tržnici jede naplno. Hala 22 plná čerstvých chutí, gastro novinky i tradiční pop-up akce, které nesmějí chybět ve vašem diáři natož talíři!

Léto v Holešovické tržnici jede naplno. Návštěvníci sem míří nejen za čerstvými farmářskými produkty do legendární Haly 22, ale stále častěji také za gastronomickými zážitky, které z bývalého industriálního areálu vytvářejí jedno z nejživějších míst současné pražské gastro scény. Spojení tradičního tržiště, kvalitních lokálních surovin, street foodu, restaurací i tematických gastronomických akcí potvrzuje, že Holešovická tržnice dnes není jen místem nákupů, ale také celodenní destinací pro trávení volného času.

Festival Pivo na Náplavce představí už tento týden40 minipivovarů

Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival zlatavého moku se v letošním roce bude konat 19. a 20. června na Rašínově nábřeží v Praze 2. Účastnit se ho budou stálice i nováčci, na Rašínově nábřeží se představí 40zástupců českých mini a mikropivovarů. Součástí festivalu budou i stánky s jídlem, pivní bleší trh a několik koncertů.

YAZU – 5 Asian Kitchens

YAZU přináší to nejlepší z asijské pouliční gastronomie pod jednu střechu. Pět kuchyní, pět jedinečných chutí, jedna společná vášeň pro autentické receptury a čerstvé suroviny. Od voňavých nudlí a šťavnatých grill specialit až po výrazné curry, dim sum nebo street food klasiky – každá kuchyně vypráví svůj vlastní příběh.

Jak poznat skutečně udržitelné jídlo? Nestačí bio nálepka ani „farmářský“ marketing

Češi stále více řeší kvalitu potravin, původ surovin i udržitelnost. Jenže orientovat se v pojmech jako „bio“, „farmářské“ nebo „lokální“ není jednoduché. Cateringová společnost IN CATERING proto ve spolupráci s kuchařkou Chili Ta a regenerativním zemědělcem Karlem Kalným ze Statku Mitrov na Vysočině postavila svůj nový eventový koncept Nadivoko na sezónnosti, lokálních surovinách a regenerativním zemědělství. Menu určené pro firemní eventy a cateringové akce bylo vytvořeno s důrazem na realistický přístup k farmářské produkci i původu jednotlivých surovin.

Dětské koutky, sladký bufet i tajná výprava za sumečky. Kam vyrazit (nejen) na Den dětí?

Blíží se Mezinárodní den dětí a s ním i rodičovské dilema, jak skloubit špičkový gastronomický zážitek s klidným odpolednem, kde se i nejmenší členové rodiny nebudou nudit. Gastroaliance Together boří mýty o tom, že se v dobrých restauracích musí jen tiše sedět. V podnicích Togetheru jsou totiž děti hlavními hvězdami. Zatímco rodiče si v klidu vychutnají skvělé jídlo, o děti se postarají animátoři v hernách, zabaví je kreativní dílny nebo speciální interaktivní menu. Tady jsou místa, kde se děti stanou objeviteli, cukráři i výčepními.
Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve vašem prohlížeči.