Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
22. května 2024, svátek má Emil
Prague Bike Fest Na Výstavišti se blíží! Ve dvou dnech nabídne to nejlepší ze světa cyklistiky, adrenalinové zážitky a zábavu pro děti i dospělé

Prague Bike Fest Na Výstavišti se blíží! Ve dvou dnech nabídne to nejlepší ze světa cyklistiky, adrenalinové zážitky a zábavu pro děti i dospělé

Druhý ročník Prague Bike Fest se blíží a o víkendu 27. – 28. 4. 2024 se opět otevřou brány pražského Výstaviště, kdy areál uvítá všechny cyklo nadšence v rámci největšího cyklistického festivalu v roce. Během dvou dnů si návštěvníci užijí pořádnou porci adrenalinových show, exhibice, workshopy, organizované vyjížďky se známými sportovci, testování kol, ale i večerní doprovodný program a gastronomická potěšení. Chybět nebude prezentace renomovaných i nových značek, které představí to nejlepší ze světa cyklistiky. Na své si přijdou ale i děti. Právě pro ně bude připraven zbrusu nový dětský testovací okruh pod vedením zkušených instruktorů. Pomyslnou třešničkou na dortu pak bude pořádně adrenalinová Big Air show v čele s Teodorem Kováčem. Uprostřed Bruselské cesty ve výšce až 7 metrů předvede své nejtěžší triky jako jsou double-backflip, frontflip nohand nebo otočka o 720 stupňů. Hlavními partnery Prague Bike Festu jsou společnosti Sazka a Škoda Auto. Festival podpořil svou záštitou také Český svaz cyklistiky a ministr dopravy Martin Kupka.

pbf2-aleskral.jpg

Sazka BMX zóna
Nadupaný program čeká na malé i velké návštěvníky v Sazka BMX zóně, kde nebude po loňském velkém úspěchu opět chybět BMX pumptrack a nově také přibude několik trenažérů s možností vyzkoušet si jednu z etap nejslavnějšího tuzemského silničního závodu Czech Tour. V BMX zóně zároveň proběhne vyhlášení ankety Czech Freestyle BMX Awards 2024. „Cyklistika Čechy baví a Prague Bike Fest je toho důkazem. Velkolepému zážitkovému festivalu, který spojuje cyklistiku a zábavu pro celou rodinu, jsme věřili od samého začátku. Letos chystáme opravdu velký program kolem atraktivní disciplíny BMX – návštěvníci festivalu si budou moci vyzkoušet jízdu na našem žlutém BMX pumptracku nebo zažít show a závod profi jezdců na dvojité minirampě. A protože Sazka zároveň stojí za největším etapovým závodem v Česku Czech Tour, chceme tento zážitek nabídnout prostřednictvím trenažérů i návštěvníkům. A chystáme také jedno překvapení – zatím mohu prozradit jen to, že bude spojovat ekologii, design a pocit z vítězství,“ říká ředitel vnějších vztahů a udržitelnosti Sazky Petr Jonák.

dsc03079-aleskral.jpg

Pro nadšence i rekreační cyklisty
Bohatý program na návštěvníky čeká nejen ve venkovních prostorách, ale také v pavilonech, které poskytnou pohodové zázemí pro prezentaci nejnovějšího vybavení ze světa cyklistiky s možností si vybrané kousky na místě vyzkoušet. Klidnější povahy si přijdou na své také v Bike Forum Stage, kde budou probíhat cestovatelské přednášky, rozhovory nebo třeba diskuse na téma bezpečnosti a elektromobility. Příjemnou atmosféru celé akce podpoří sobotní navazující doprovodný večerní program v Křižíkově pavilonu B, který se ponese nejprve v rytmu „slow techno“ a následně bude doplněn o exhibiční vystoupení BMX Flatland. Zván je každý s platnou vstupenkou na festival Prague Bike Fest.

vystaviste-praha-4144.jpeg

Bezpečnost a prevence nesmějí chybět
„Prague Bike Fest je skvělá příležitost, jak spojit zábavu s důležitými informacemi o tom, jak se bezpečně pohybovat v silničním provozu. BESIP se jako partner festivalu letos zaměří především na elektrokola, která jsou rostoucím fenoménem. Nezapomeneme ale ani na děti, které mohou od 10 let sami na kole na silnice, a právě na kole tak vlastně sbírají svoje první řidičské zkušenosti,“ říká vedoucí oddělení BESIP Ministerstva dopravy Tomáš Neřold.

ales-kral-bikefest-173.jpg

Adrenalin opět opanuje Bruselskou cestu
Uprostřed Bruselské cesty opět vyroste 8 metrů vysoká rozjezdová věž, která povede na 3 metry vysoký odraz a 6 metrů dlouhý skok. Právě tady budou top jezdci z ČR a Slovenska lítat v rámci Big Air show až 7 metrů nad zemí. Před festivalem proběhne na Instagramu soutěž o možnost se přidat a účastnit se workshopu v Big Air zóně, do kterého bude vybráno 15–20 nadějných jezdců, kteří porotě dokážou, že mají schopnosti potřebné ke zvládnutí této překážky. Za konceptem festivalu Prague Bike Fest stojí nejen Výstaviště Praha, a.s., ale také agentura MVP events s.r.o. Odbornými znalostmi z oblasti cyklistiky pak přispěli zástupci Ski a Bike Centrum Radotín, hlavními partnery festivalu jsou společnost Sazka a Škoda Auto, kterým patří velké poděkování nejen za finanční podporu festivalu.

dsc02120-aleskral.jpg

Škoda Auto – hrdý partner cyklistů
„Prague Bike Fest je pro nás vítanou příležitostí pro otevření letošní sezóny a k tomuto svátku cyklistiky budeme chtít přispět jedinečnými zážitky. Jako značka, která je dlouhodobě hrdým partnerem všech cyklistů, se na setkání s úžasnou cyklistickou rodinou srdečně těšíme a budeme velice rádi, když se se všemi v přátelské i sportovní atmosféře potkáme v našem zázemí a festival si společně užijeme,“ zve na Prague Bike Fest 2024 vedoucí marketingu českého zastoupení Škoda Auto Libor Šedivák.

 • Na co se můžete těšit?
  Představení nejzajímavějších cyklistických novinek a doplňků českých i zahraničních značek.
 • Zapůjčení a testování kol všech kategorií včetně elektrokol.
 • Big Air show & workshop, kde budou jezdci létat až 7 metrů nad zemí. Exhibice se budou
  konat 2–3x denně a své nejlepší kousky představí české i slovenské špičky v této disciplíně,
  jako Teodor Kováč, Jakub Vencl nebo Dan Miler. Kromě exhibic proběhne i autogramiáda
  jezdců.
 • Pod vedením zkušených instruktorů cyklistiky bude pro děti v rámci dětské skill zóny
  přichystána trať plná drobných překážek a slalomů.
 • Cestovatelské přednášky a odborné diskuse se budou odehrávat na Bike Forum Stage. Tam
  také proběhne vyhlášení ankety České Freestyle BMX asociace o nejlepší jezdce roku 2023.
 • V sobotu po 16 hod vypukne v prostorách skateparku závod freestyle BMX street jam.
  Zájemci si zde budou moci freestyle BMX kola pod dohledem instruktorů také vyzkoušet.
 • Zajímavostí bude Fixed Gear Race, tedy závod na kolech s jedním převodem. Závodníci budou
  závodit na krátkém okruhu plném zatáček, slalomů a dalších prvků, které zaručují, že se jezdci
  nikdy nevzdálí daleko od sebe.
 • Organizované společné vyjížďky pro fanoušky a jezdce silniční a horské cyklistiky. Ty povedou
  mimo festivalový areál s cílem na Výstavišti. Těšte se na vícehodinové výjezdy s určitou
  tématikou: vyjížďka se známým sportovcem nebo sportovkyní, vyjížďka na vytipované místo
  apod.

Svým zaměřením a pestrostí ojedinělá akce v Česku je určená nejen pro cyklisty a cyklo nadšence, ale zároveň i pro každého, kdo se rád podívá na pořádnou show, posedí v parku v příjemné společnosti rodiny či přátel, seznámí se s novinkami na trhu kol či elektrokol, poslechne si zajímavosti na přednáškách, nebo si dá něco dobrého k jídlu a pití. Ideálním dopravním prostředkem na akci je samozřejmě kolo, které budou moci návštěvníci zanechat v bezpečně střeženém bike depu.

Fakta k akci:
Kdy: 27. a 28. 4. 2024 / V kolik: od 10.00 do 19.00 hod. sobota / 10.00 – 18.00 hod. neděle
Kde: Bruselská cesta a Open air (vchod ze Stromovky u Maroldova panorámatu)
Vstupné: 100–580 Kč / Goout.net
Záštitu nad akcí převzali:
Martin Kupka, ministr dopravy ČR; Antonín Klecanda, zastupitel hl. m. Prahy a radní pro oblast
školství, sportu a volnočasových aktivit a Český Svaz Cyklistiky.
www.navystavisti.cz / www.praguebikefest.cz / www.mvp.cz / www.kola-radotin.cz
www.sazka.cz / www.skoda-auto.cz / https://ceskysvazcyklistiky.cz

Mediálním partnerem akce je: Rádio Praha / www.praha.rozhlas.cz

ČTĚTE DÁLE

Budujte vlastní spokojenost - v kasinu Casinia, cestujtováním, péčí o druhé

Po dlouhé zimě je dobré se vědomě starat o to, aby vám bylo dobře. K tomu může pomoci a přispět mnoho věcí. Například si najít nějakou pravidelnou zábavu, která vám vykouzlí úsměv na rtech.

TOP FESTIVAL 2024, TOP interpreti napříč všemi žánry

TOP FESTIVAL je festival, který přiváží TOP zpěváky, skupiny všech žánru. Na prvním ročníku, který se uskuteční v Ostravské Dolní oblasti Vitkovic se můžete těšít na legendární skupinu Gipsy Kings feat. Tonino Baliardo / Safri Duo / O-Zone / Alice DeeJay a další.

Je to tady! Vanilla Ice v Ostravě!

Je nám ctí oznámit jednoho z prvních bílých raperů, který se proslavil po celém světě, herce, zpěváka, tanečníka Vanillu Ice, který 15.6.2024 exkluzivně vystoupí v Ostravě, jako hlavní hvězda TOP festivalu, konajícího se v Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě. Vanilla Ice, rodným jménem Robert Matthew Van Winkle, je americký rapper, herec a televizní osobnost, který se proslavil zejména svým hitem „Ice Ice Baby“ z roku 1990.

COOLIN FESTIVAL 2024, čekej našlapaný line up

Necelé dva měsíce zbývají na poslední přípravy k v pořadí již 3. ročníku multikulturního Coolin Festivalu! Jehož název je odvozen od města Kolín, kde se celá tato akce bude konat. Díky nápadu a práci několika členů týmu vzniká tedy legendární kolínský multižánrový festival, plný nejen hudby, ale také dobrého jídla a nezapomenutelných zážitků.

Na jeviště Městského divadla Kladno míří další světový hit

Poslední premiérou letošní sezony se v Městském divadle Kladno stane Šumař na střeše. Jen těžko by pro závěr své 109. sezony hledalo kladenské divadlo větší muzikálový hit. Vždyť laskavě humorný a zároveň dojemný příběh Šumaře na střeše obletěl doslova celý svět. Slavnostní premiéra proběhne 8. června 2024 v hlavním sále MDK.

Buďte styloví, zkuste RTbet online casino, běhat nebo chodit do sdíleného kruhu

Stejně jako se mění doba, se mění i trendy toho, jak lidé vnímají, co je pro ně důležité a jak chtějí trávit své dny. Takže stejně jako kurzy na burze stoupají a klesají různé záliby a společenské aktivity. Jak byly před mnoha lety v kurzu kuželky a poker, tak jsou dnes sociální média a zdravý životní styl. Na vzestupu je také kvalitní trávení volného času. Například online zábavou, jaká se vám dostane v online kasinu RTbet online casino, dostupné na RTbet online casino. Lidé ale také tráví více času se svou rodinou a domácími mazlíčky. Co je ještě v 21. století nové?