Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
Pro cestovatele a gurmány přichází na scénu Jedlíci na cestách!

Pro cestovatele a gurmány přichází na scénu Jedlíci na cestách!

Tomáš Šapovalov a Jarda Bouzek. Jeden cestovatel a gurmán, druhý cestovatel a fotograf. Kluci spojili své síly a vznikl jedinečný projekt JEDLÍCI NA CESTÁCH. Ten dává nahlédnout pod pokličku kultury, ale hlavně typické kuchyně různých zemí světa. Na sérii videí nyní navazují vydáním knihy, na kterou se můžete těšit již v říjnu. Humorné pojetí od sympatických Jedlíků a recepty upravené pro domácí kuchaře si doslova zamilujete.

gastro-foto-8.jpg

Nápad na pořad tohoto typu nosil Jarda v hlavě už několik let. Když se potkal s Tomášem, dostal projekt konkrétnější obrysy. Oba cestovatelé staví při svých cestách do zahraničí jídlo na jednu z předních příček zájmu, stejně jako velká spousta z nás. Často se nám ale stává, že tápeme, která jídla patří do typické místní kuchyně a někdy až po nějaké době zjistíme, že jsme zapomněli ochutnat něco důležitého. A cílem pořadu Jedlíci na cestách je právě ukázat lidem základní jídla, která by na cestách rozhodně neměli vynechat. Odlákat jejich pozornost od místních poboček globálních fastfoodů k jídlům, která se v dané zemi připravují třeba i po staletí.

gastro-foto-12.jpg

Jedlíci mají za sebou první rok natáčení, zvládli navštívit 4 země a přišel čas přinést místní dobroty nejen ve videu, ale i v tradičnější podobě, tedy ve formě knihy. Kniha Jedlíci na cestách spojuje cestopis, praktické rady, představení a hodnocení jídel a navrch přidává upravené recepty na všechna jídla z rukou Jedlíků.

gastro-foto-13.jpg

Kniha bude obsahovat:
4 národní kuchyně
65 hodnocení a ochutnávek jídel
65 upravených receptů, podle kterých si každý zvládne uvařit
130 videí
300 fotografií
fotografie z natáčení
tipy a rady pro vaše cesty

gastro-foto-6_1.jpg

ČTĚTE DÁLE

Palíto je vostrý vánoční dárek

Pekelná rodinná firma poskytující vostré zážitky. Vyberte si balíček Palíto. Zde si vybere jak začátečník, tak milovník extrémně pálivého. Dárkové balíčky omáček, sušených chilli papriček i semínek. Každý si najde to své.

Hotel Honour and Grace: klenot v Karlovarském kraji

Hotel těží ze svého jedinečného umístění v samém srdci krušnohorských lesů, mezi oblíbenými turistickými destinacemi jako jsou Karlovy Vary, Jáchymov, Boží Dar a lyžařský areál Klínovec.

Ochutnejte jižní Moravu s průvodcem Gourmet!

Jižní Morava oplývá nádhernou přírodou i památkami zvučných jmen. Výlety se plánují snadno, ale kam se zastavit na oběd, na svačinu nebo na jedno dobře čepované? Místní gastro scéna je plná svěžích nápadů a servíruje rozmanité koncepty. Aby Vám nic neuniklo, je tu pro vás průvodce Gourmet Jižní Morava. Představuje to nejzajímavější z kaváren, bister, restaurací, vinařství a pivnic v kraji.

VINAŘSTVÍ JUŘENÍK & ŽĎÁRSKÝ s úctou k přírodě a tradici

Vinařství Juřeník & Žďárský bylo založeno kamarády Robinem a Honzou. Jde o mladé moderní vinařství, které chce obnovit vinařskou tradici na Uherskobrodsku, kam vinaření od nepaměti patří.

Berou od nás ingredience i michelinské restaurace

Po letech strávených ve Španělsku jsme se rozhodli přiblížit svým přátelům v České republice nejlahodnější delikatesy španělské gastronomie. Z koníčku se brzo stala radostná práce.

Dárkové sady koření

Dárkové sady koření jsou dekorativní a praktické dárky, a proto jsou oblíbené po celý rok.  Sady koření jsou nejlepším dárkem pro lidi, kteří rádi vaří, pečou nebo grilují. Je to dárek, o kterém víte, že ho rozbalí, použijí (a možná dostanete ještě něco dobrého :-)