Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
8. prosince 2022, svátek má Květoslava
Rozhovor: Štěpánčiny Divné čokolády

Rozhovor: Štěpánčiny Divné čokolády

Štěpánčiny Divné čokolády jsou šokující, originální... prostě divné a to nás na tom nejvíc baví! Jak říká sama Štěpánka: „Mé čokolády se nejí, ale degustují.“

dsc01649-1.JPG

Zkuste pro začátek představit a říct, co jsou divné čokolády?

Vždy říkám, že vznikly, protože mi na světě scházely. Prostě zrealizovat něco ujetého, popustit uzdu své fantazii a udělat Gulášovku, Cibulovku, nebo týden nemytou. Taky říkám, že jsou určeny pro opravdové Gastro-poutníky: lidi, kteří rádi zkoumají krajiny dosud neprobádaných chutí. Jednou jsem se uklikla a omylem napsala slovo Gastro-proutník. A pojmenovala tak degustační sadu pro muže, s podnázvem „Můžeš je mít všechny“.

96757317-144877187153298-5520564096841285632-n.jpg

Co vše vedlo ke vzniku čokolád? 

Vždycky jsem ráda pracovala s jídlem. Netradičními kombinacemi koření jsem tvořila nové příchutě pokrmů, džemů, povidel, pekla chleba, picklovala. Když jsem si otevřela čokoládovnu na Divné čokolády s vlastním obchůdkem i e-shopem, byla to vlastně jakási vstupní brána do světa, kde můžu nekonečně tvořit – už ne „do šuplíku“, (jak se to říká o básních), ale mé bláznivé výtvory můžou jít do světa.

jak-vznikala-cokoladovna.jpg

Kde berete inspiraci na všelijaké kombinace chutí?

Velkou část života jsem procestovala. Do některých zemí jsem se opakovaně vracela nebo v nich žila, zejména ty v Asii. Ale i v jižní Americe a různé arabské země – ze všech jsem si přivezla nesmazatelné vzpomínky v podobě chutí, vůní, koření… A ty jsem pak, v době covidu – kdy nebylo jisté, zda bude ještě někdy možné volně cestovat po světě – vtiskla do svých čokolád. Bílá i hořká kari nebo Sado-masala je tak vzpomínkou na Indii, Arabika džezvé na arabské kardamomové kávičky, Afrodíté vznikla z marockých růží a směsi koření na marocký čaj, Zenová víla je nasycená vietnamským čajem, který jsme sbírali na tamních plantážích… Zbytek je můj smysl pro surreál a bizár :)

dsc01627-1.JPG

Jaká čokoláda vzbudila u zákazníků velký zájem či obdiv?

Když pominu tu nejslavnější, silně kontroverzní, která vznikla spíše z legrace a nejvíc se proflákla, pak u dětí vede Růženka. Ženy zas milují sadu s názvem Cyklická žena, kde mají ke každé fázi cyklu jednu čokoládu a muži rádi vyzkoušejí pikantního Žluťáska, Slanou a uzenou nebo třeba Gulášovku. Já říkávám, že mé čokolády se nejí, ale degustují. Proto je vždy lepší přát si od Ježíška celou degustační sadu a chutnat jich tak více – každého nadchne zcela jiná!

velka-degustacni-sada-rozbalena.jpg

Kundičková týden nemytá a vymydlená. Bezesporu nejdivnější edice?

Přésně. Ale čím divnější, tím víc to lidé chtějí! Kamkoliv přijdu, znají ji: Ten ji dostal k narozkám, ten ji dal šéfovi. Ta ji dala jako poděkování porodníkovi! Ten se z ní poblil a ta ji odsoudila. Nikoho ale nenechala chladným. „Love it or hate it!“

Inspiraci pro „přírodě identické aroma“jsem našla v Malaysii - v krevetové pastě. Dlouho jsem přemýšlela, proč jsou z nemyté jedni lidé nadšení, zatímco druzí ji tvrdě odsoudí. Pak jsem přišla na to, že lidstvo se dělí na dva znepřátelené tábory. Nazvala jsem je Nemyťáci a Vymydlenci. A protože i ti chtěli mít svoji Kundičkovou, vznikla „mýdloláda“ Vymydlená levandulová

  • luh85d42f-9.jpg
  • Foto: Patrik Uhlíř

Jaké novinky plánujete do budoucna?

Já nic neplánuju, ono se to ze mě tak nějak sype samo. Právě jsem dokreslila obal 27. druhu čokolády s názvem Cigánský salám. Ochucená kořením na stejnojmenné uzeniny, je tou zatím nejostřejší čokoládou celé edice. A myslím, že brzy vzniknou další čokolády, ochucené kořením na jitrnice, jelita a tlačenky. Už jsem si koupila veganské střívko, budou to takové čokopárečky. Vznikne degustační sada čokouzenin s názvem Gastro-úchylák. Naše kreativita má doslova NO LIMITS. A to mě na tom baví. Nejen tvořit v imaginaci, ale i ve hmotě, abych se podělila s ostatními.

  • luh85d42b-4.jpg
  • Foto: Patrik Uhlíř

Jaké další projekty zajišťujete?

- Už 13 let provozuju v Lysicích projekt Pobyty ve tmě u Štědřicha. (www.dotekpritomnosti.cz
- Jsem i průvodkyní po zemích JV Asie. 
- Poslední rok provozuju v Lysicích i Divnou kavárnu, kde krom nákupu mých čokolád můžete ochutnat Divné dorty, lanýže, Divné řemeslné zmrzliny nebo nápoje z celého světa. 
- Krom toho mám ještě značku Já rád SVÁ játra. Již 7 let vyrábím různě ochucené kašičky z ostropestřece mariánského, čokoládu s ostropestřcem či raw koule Játrovky. 
- Na všechny své produkty si kreslím obaly, píšu poezii. Vyšla sbírka mých textů a kreseb s názvem Divnosti.
- Maluju také „vaginální portréty“.

www.divnecokolady.cz

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Resort Sepetná: vítejte v Beskydech

Resort Sepetná naleznete v horské obci Ostravice v nádherném prostředí pod nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd, Lysou horou. Vybrat si můžete z několika typů ubytování - Hotel Sepetná, Hotel Sluníčko, Chata Měsíček nebo bungalovy. V budově Relaxcentra Sepetná pak na všechny čeká spousta možností k relaxaci či sportování za každého počasí. Na Sepetnou jezdí rodiny s dětmi na dovolenou, páry za romantikou a skupiny přátel za turistikou.

Roman Říčař: Nakonec jsem tomu úplně propadl

V loňské sezoně si Roman Říčař na kladenských prknech zahrál sice menší, ale zato dost výraznou roli zhýčkaného Ludvíka XIII. Letos bude v Městském divadle Kladno hostovat znovu. Tentokrát však v hlavní roli Jánošíka a navíc v muzikálu Na skle malované, pro který připravil hudební aranžmá a společně s Jiřím Janouchem vedl i korepetice.
Reklama
reklama

NutWorld.cz pro milovníky ořechů, sušeného ovoce, semínek a dárečků

Rodinný podnik, který se drží starých hodnot. Dělají věci poctivě a s těmi nejlepšími úmysly. Klientům nabízejí nejvyšší kvalitu, a proto jejich ořechy, semínka i sušené ovoce prochází dvojitou kontrolou, kterou se snaží eliminovat kazové produkty, aby požitek z jejich konzumace byl maximální. To jsou hodnoty Nut World.

eDelikatesy: malý kousek Španělská pro každý den

Hledáte obrovský výběr těch nejlahodnějších španělských delikates. Považujete se za gurmána a rádi ochutnáváte pokrmy, které servírují ty nejlepší restaurace? Tak si pořiďte některé z nich domů a dopřávejte si malý luxus ze Španělska každý den.

Ventura Group – společnost pro vaše gastro večírky

Kdyby existoval český Dionýsos, jmenoval by se Ventura Group. Tato rodinná společnost provozuje tři vyhlášené restaurace a Český catering k tomu. Miluje, když může přichystat úžasné jídlo, když pivo teče proudem, hostům když chutná, radují se a bouřlivé oslavy trvají až do rána.