Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
23. května 2022, svátek má Vladimír
Slippsy: klasika s designovou příchutí

Slippsy: klasika s designovou příchutí

Kdo říká, že pantofle, ponožky a trenýrky musí být nudné? Hravost, barevnost a pocit pohodlí, to jsou pojmy, které nejlépe vystihují značku Slippsy. Vyzpovídali jsme spoluzakladatele značky Slippsy Tomáše Kaliarika, aby nám celý projekt trochu blíže představil.

Představte nám, kdo vlastně stojí za Slippsy.cz. 

Základními pilíři Slippsy jsem já s Mirkou. Poznali jsme se během vysoké školy na letním „work and travel“ pobytu v Americe. Oba jsme měli ambice a chuť začít něco vlastního. Já se ve Slippsy věnuji více výrobě a designům, Mirka se zase soustředí na marketing a plánování. Všechny důležité rozhodnutí jsou však věcí konsenzu. Za Slippsy dále stojí taky spousty šikovných pomocníků, kteří pomáhají s distribucí zásilek, eshopem a zákaznickým servisem. A taky mnoho šikovných rukou v lokálních krejčovských dílnách v Čechách i na Slovensku.

image5.jpeg

Původně jste začínali tím, že jste vyráběli jen designové pantofle. Jak tento nápad vznikl?

Během jedné návštěvy, kde jsme dostali domácí pantofle, které vůbec nebyly... řekněme vzhledné (smích).  Z toho se rozvinula debata, že vlastně neznáme žádnou značku, která by vyráběla hezké designové barevné pantofle. Oba jsme tehdy pracovali v korporátním světě a potřebovali jsme jakýsi kreativní únik od reality, tak jsme si řekli, proč tuhle díru na trhu nezkusit zaplnit. Takřka každý den jsme se začali potkávat po práci, postupně myšlenku rozvíjeli a plánovali výrobu designových pantoflí. V té době nás ale vůbec nenapadlo, že za pár let budeme vyrábět desítky tisíc produktů ročně.

slippsy-foto_1.jpg

Bylo složité najít potřebné "české ručičky", abyste svůj sen mohli uskutečnit? A proč jste se později rozhodli rozšířit sortiment o ponožky a trenýrky? 

Na počátku jsme si mysleli, že stačí vymyslet designy a najít dílnu, která nám ušije prototypy. To jsme byli hodně naivní. Nakonec jsme museli nakoupit starší šicí stroje a zkusit navrhnout konstrukci a výrobní postup ve vlastních podmínkách. Tím se nám povedlo vyrobit první páry papučí. Až poté, už s vlastním know-how, jsme začali hledat dílnu, která by pro nás naše pantofle vyráběla ve větších množstvích. Od začátku jsme používali bavlněné designové látky. Jednou nám při změně materiálů zůstaly skladem nevyužité látky, které jsme již na papuče neměli jak uplatnit. Tehdy přišla myšlenka zkusit k papučím přidat párové trenýrky ve stejných barevných designech, jaké jsme měli na papučích. Od toho momentu jsme začali vytvářet párové sety a trenýrky se staly oblíbeným produktem, který dnes v počtu kusů již přerostl i samotné pantofle. Ponožky byly a pořád jsou spíše doplňkový produkt, který nám celou kolekci hezky doplnil.

1220-2205391772_1.jpg

Zvažujete výrobu nějakých dalších produktů? 

V roce 2020 jsme začali i s výrobou triček, které si naši zákazníci dlouho žádali a ihned si je oblíbili. V létě jsme přidali k nabídce i limitovanou kolekci dámských tričkových šatů, a před Vánoci jsme uvedli i dlouhé pyžamové kalhoty z biobavlny. V letošním roce plánujeme rozšířit stávající portfolio produktů hlavně o nové zajímavé designy. Určitě se chcete zeptat o jaké, ale nechte se překvapit (smích).

5691-1012259728.jpg

Kde berete inspiraci, pokud jde o design? 

Sledujeme současné trendy a spolupracujeme i s kreativními designéry. Dáváme prostor lidem z našeho okolí i zákazníkům, kteří mnohdy přicházejí se zajímavými nápady. Snažíme se o to, abychom našimi produkty oslovily různé typy lidí s různým vkusem, aby si každý našel něco, co se mu líbí.

slippsy.jpg

Jak se na značně Slippsy podepsala pandemie? 

V prvním roce se nás pandemie dotkla hlavně ve vánočním období, protože jsme naše produkty nemohli prodávat ve velkých nákupních centrech, jak jsme plánovali. Rovněž nám vypadla některé distribuce přes kamenné prodejny, které byly dočasně zavřené, nebo byly nuceny úplně skončit s prodejem. Jednorázové akce jako letní festivaly či designové trhy byly pro rok 2020 také zrušeny, nebo do značné míry omezeny. Náplastí na zmíněné výpadky byl nárůst prodejů online, který nám tyto ztráty do značné míry vykompenzoval. V letošním roce budou dopady inflace a nárustů cen materiálů a všech vstupů taky velkou výzvou pro lokální výrobu.

image4.jpeg

Na svých stránkách píšete "Rádi bychom se prezentovali jako česko-slovenská značka, která vzniká z lokální výroby a je schopna oslovit zákazníky po celém světě." Je něco takového, vzhledem k zvyšující se poptávce, udržitelné? 

Pro český a slovenský trh, na který se momentálně zaměřujeme, je pro nás důležité zachovat výrobu v lokálních dílnách. Samozřejmě, s narůstajícími náklady a rostoucí konkurencí, která vyrábí své produkty za mnohem nižší náklady v Asii, přichází pro všechny lokální výrobce v této nelehké době velká výzva. Jsme však přesvědčeni, že kvalita a flexibilita lokální výroby a podpora domácího trhu práce a zdejších dílen je pro zákazníka pořád velké plus, které ocení a pořád víc a víc lidí bude podporovat nákupy domácích produktů od lokálních značek.

 

Tel.: +420 777 773 715

FB: slippsyeurope

IG: slippsy

www.slippsy.cz

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Lucie Hvězdová: materiál je pro mě alfou a omegou všeho

Kousky pod značkou COCAT vytváří oděvní návrhářka Lucie Hvězdová. Šití ji provází celý život a opravdu ho miluje. Kde bere Lucie svou inspiraci a jak se vlastně značka COCAT zrodila, nejen o tom v našem rozhovoru.

Limoška: zakládáme si na unikátních příchutích

Máte rádi sirupy? Pak by Vaší pozornosti neměla uniknout nabídka společnosti z Českého Krumlova, která se rozhodla zaměřit na výrobou přírodních sirupů z čerstvého ovoce a čerstvých bylin. Limošku založili dva krumlovští barmani, Lukáš Konečný a Jan Kučera. A právě s Lukášem jsme skončili na kus řeči.
Reklama
reklama

Tipy na výlety s Pragmoonem, aneb jaro je tady

Jaro je jednoznačně nejpříjemnější čas na výletování. Přeci jen si člověk krásy naší matičky země více vychutná, když je celá pěkně zalitá sluncem a plná přírodních barev. A když náhodou udeří horší počasí, vždycky se můžeme schovat v nějaké krásné české hospůdce. A to se taky počítá. Představujeme tipy na výlety a kam na dovolenou pro celou rodinu.

U Sádlů: gotická restaurace s čepovaným pivem Budvar

Rádi Vám představíme gotickou restauraci, která je rozdělená na horní a spodní část, v rámci které Vám nabízí prvotřídní českou kuchyni, kde si z obsáhlého menu jistě vybere každý z Vás. V nabídce naleznete tradiční i méně známá jídla, která se připravují výhradně z čerstvých surovin a nejlepších ingrediencí. V restauraci kladou důraz na pestrost jídelníčku a snaží se zachovávat původní receptury. Naleznete zde pokrmy z čerstvé zeleniny a ovoce, masa a ryb, zvěřiny, sýrů a dalších surovin vysoké kvality.

Festival Beats for Love odhaluje nejsilnější line-up v historii!

Pořadatelé největšího festivalu elektronické taneční hudby ve střední Evropě Beats for Love zveřejnili nejsilnější line-up ve své historii. V rámci letošního ročník, který proběhne 1. - 4. července 2022  v industriální oblasti Dolních Vítkovic, vystoupí více než 90 zahraničních umělců! K obrovským jménům elektronické scény, mezi nimiž nechybí Armin van Buuren, Alan Walker, Lost Frequencies, Vini Vici, Timmy Trumpet, Alle Farben, Andy C, Dope D.O.D, Sub Focus nebo Modestep Live, přibyla více než padesátka zvučných jmen z celého světa a všech odnoží taneční hudby!