Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
26. října 2021, svátek má Erik
Svatojánský Dvůr - Vše, co si jen můžete přát

Svatojánský Dvůr - Vše, co si jen můžete přát

Svatojánský Dvůr je restaurace a hotel v historické budově v klidné části Prahy 8 Střížkov s výbornou dopravní dostupností a soukromým parkováním. S přípravou teambuildingů, firemních a vánočních večírků, máme mnohaleté zkušenosti.

Váš firemní večírek doplní jedinečné historické prostory, vůně praskajícího dřeva a teplo rozpáleného krbu. Původní pískovcové sloupy s klenbami doplněné masivním krbem, kamenným obložením a nejrůznějšími starožitnými doplňky, díky kterým se budete cítit, jako vráceni v čase.

Na firemní akce a večírky vám připraví raut nebo servírovanou večeři / oběd. do 120 osob. Mají k dispozici vnitřní i venkovní kryté prostory a případě zájmu mohou zajistit kapelu nebo vytvořit tématickou akci (například moravský večer, spojený s tradiční hudbou, koštem vín, pálenky a domácích uzených specialit a sýrů). Možnost grilování ve vnitřním krbu na otevřeném ohništi, celoroční využití venkovní kuchyně na přípravu čerstvých specialit i s možností umístění rautu (2 grily, 2 krby, 2 pece a udírna), neomezené možnosti pestrosti rautu. Kladou důraz na vlastní výrobu a zpracování a rauty ušité na míru.

Pro milovníky vína je zde možnost vinného koutku s prezentací vybraných druhů vín s ochutnávkou a pro rumové nadšence zase řízená i neřízená degustace a prezentace vybraných druhů stařených rumů. Čepují tankovou Plzeň z dvouplášťových měděných tanků a mají opravdu velký výběr alkoholických a nealkoholických nápojů.

Pokud si kromě dobrého jídla a pití chcete i zasoutěžit, pak lze uspořádat různé zábavné soutěže nebo šipkový turnaj. V nabídce je též ubytování v některém z deseti pokojů v unikátním historickém stylu.

Svatojánský Dvůr, to je nezapomenutelná atmosféra, osobní rodinný přístup a komplexní služby

th. 

Střížkovská 1/29A, Praha 8 Střížkov, 180 00 Česká republika, hotel@svdvur.cz, info@svdvur.cz+420 608 179 901, Facebook, Instagramwww.svdvur.cz 

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

16.11.2021 21:00

J.A.R.

18.12.2021 - 19.12.2021

Kryštof

31.10.2021 14:00

20 let Balbínky

10.12.2021 19:00

Aigel

ČTĚTE DÁLE

Pivovar Proud: Pivo, v němž je správná energie

Tento experimentální minipivovar sídlí v Plzni v budově bývalé elektrárny na soutoku řek Mže a Radbuzy. Spojili tedy sílu proudu řeky a energii elektrického proudu, proto Pivovar Proud. Stojí za ním Lenka Straková s Michalem Škodou a ve své práci kladou důraz na kvalitu, experimentování a spolupráci.

Tipy na večírky: Ta nejlepší místa, kde můžete zakončit rok 2021

Dva měsíce jsme (konečně) mohli popíjet s přáteli na zahradních oslavách nebo se jen tak toulat přírodou. Máme tu podzim a s ním je třeba znovu začít pracovat na 100%. Není to nic, co bychom vyloženě vyhledávali, ale vydělávat se musí. Práce ale ještě nutně neznamená, že nebude zábava. Je potřeba ventil a na to jsou ideální firemní večírky.
Reklama
reklama

TOMI SUSHI: Japonské speciality u náplavky

Přímo u náplavky na Rašínově nábřeží nově najdete sushi bar nabízející lahodné japonské speciality. Otevření TOMI SUSHI bylo podle majitelů splněním dlouholetého snu. O tom, jak má chutnat správně připravené sushi, jak je složité sehnat v Česku kvalitní a čerstvé mořské ryby či o úskalích spojených s budováním nového podniku v pandemické době, jsme mluvili s šéfkuchařem Tomášem Šťovíčkem.

Michal Kacetl: Víno děláme s respektem k přírodě

Malebné vinařství Kacetl ležící v obci Mackovice na Znojemsku je charakteristické svým přírodním přístupem k vínu a jeho šetrnou výrobou i pěstováním. Majitel Michal Kacetl se pro Pragmoon.cz rozpovídal o technologických postupech při výrobě lahodného moku, lásce ke koním nebo třeba o tom, co ho vlastně k profesi vinaře přivedlo.

World of Chilli: WOCHutnejte to nejlepší

Jednoho silvestrovského večera si dvě kamarádky - Hana Polanská a Alena Doležalová - před mnoha lety, posilněny lahví šampaňského, omylem objednaly namísto dvaceti chilli semínek sto krát větší várku. A to si původně chtěly vypěstovat jen něco málo pro sebe. A tak je zasely na parapetu, pak si musely pořídit malý skleník, aby se to takzvaně "někam vešlo" a dnes si pronajímají na Moravě řadu fóliovníků, kde ročně sklidí až tři tuny papriček.