Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
26. listopadu 2022, svátek má Artur
Tipy na výlety s Pragmoonem, aneb léto v plném proudu

Tipy na výlety s Pragmoonem, aneb léto v plném proudu

Léto je jednoznačně nejpříjemnější čas na výletování. Přeci jen si člověk krásy naší matičky země více vychutná, když je celá pěkně zalitá sluncem a plná přírodních barev. A když náhodou udeří horší počasí, vždycky se můžeme schovat v nějaké krásné české hospůdce. A to se taky počítá. Představujeme tipy na výlety a kam na dovolenou pro celou rodinu.

Užijte si den plná zábavy

Fajnpark je největší zábavní park ve východních Čechách plný atrakcí pro děti i dospělé - najdete v něm Hopsálkov, největší trampolínové centrum v Česku, písečné hřiště, vodní a vzduchová děla, Mini cars, Miniměsto neboli hřiště pro nejmenší, úžasný Dinoprales plný pohybujících se a řvoucích prehistorických ještěrů, Zvířátkov a Kozov, kde je možné procházet se přímo výběhem s ovcemi, oslíky i klokany, Koukálkov (10D kino) a Bosov – stezku bosou nohou a poklidnou relaxační zónu.

www.fajnpark.cz

fajnpark.jpg

LETECKÉ MUZEUM V KUNOVICÍCH

Dotkněte se kusu historie. V Leteckém muzeu v Kunovicích nejsou mezi návštěvníky a vystavenými exponáty žádné bariéry. V rámci jednoho vstupného se můžete podívat do nitra letounů, poslouchat radiokomunikaci posádek s letištní věží Kunovice a nasát leteckou atmosféru. V expozici je několik unikátních letounů, prototypů a letounů se zajímavou historií, které nikde jinde než v Kunovicích nenaleznete. V pokladně si můžete zakoupit studené i teplé nápoje a vybrat si z široké nabídky leteckých suvenýrů.

www.muzeum-kunovice .cz

776a6159.jpg

DĚČÍN

MĚSTO, KTERÉ MUSÍTE ZAŽÍT

Jen hodinu od Prahy najdete malebné údolí řeky, jenž vybízí k plavbě na lodi nebo raftu. Skalní masivy pak zvou k překonávání vlastních limitů. V samotném Děčínu naleznete zámek s rozsáhlými zahradami a lesoparky s výhledy na Labský kaňon a domina ty města. Zažít můžete adrenalinový výstup na via ferratu. Cyklisté ocení množství cyklotras a cyklostezek různé obtížnosti. Zrelaxovat můžete v místním aquaparku. Děčín a jeho okolí je místo, které nesmí chybět na vašem seznamu navštívených míst.

www.idecin.cz

decin.jpg

VRANOVSKÁ PLÁŽ

Komfortní mobilheimy, penziony, chatky, stovky míst pro stany a 60 pro karavany s el. přípojkou a přípojkou na vodu. To vše je Vranovská pláž, kde je spousta možností využití volného času (půjčovna loděk, elektrolodí, šlapadel, horských kol, dále tobogán, hřiště na volejbal, dětské hřiště, lanový park atd). V nedalekém zařízení  Volarezy hotel Vranov můžete využít saunu, vířivku, masáže, zahrát si sqash, tenis, adventure golf a další. Přímo na pláži naleznete řadu příjemných hospůdek, živou hudbu a potraviny.

www.vranovska-plaz.cz

vranovskaplaz.jpg

ZA RAKETOPLÁNEM DO PLANETÁRIA

Jak to vypadá, když se zdí probourá přistávající raketoplán? Na to se můžete přijít podívat do pražského planetária. Přesný model raketoplánu Atlantis můžete pro- zkoumat i zevnitř, vyzkoušet si přístroje a zažít na vlastní kůži, jak se cítili astronauti na palubě. Interakci s vesmírem nabízí v planetáriu i 4D simulátory či přistávací modul Eagel, s nímž přistála na Měsíci mise Apollo 11. Planetum je místo nikdy nekončící zvědavosti. Místo, kde se vám ze Země otvírá vesmír. Přesvědčte se sami na Štefánikově hvězdárně, Hvězdárně Ďáblice nebo v planetáriu

www.planetum.cz

71312843-2525768187445190-4933265359638626304-n.jpg

VINAŘSTVÍ KACETL

Vinařství Kacetl bylo založeno v roce 2018 a nachází se v malé obci Mackovice na Znojemsku. Pracují zde s tradičními odrůdami, jakou jsou Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský a Frankovka. Tvoří vína, která odráží svůj terroir a daný ročník. Snaží se ukázat provedení vín v různých stylech. Roční produkce je okolo 10 000 lahví a hospodaří cca na 1 hektaru vinic. Vinařství založil Michal Kacetl při studiu na vysoké škole. Vína si můžete zakoupit přímo u nás ve vinařství (kde si současně můžete po domluvě dopřát degustaci) nebo objednat na e-shopu.

www.vinarstvikacetl.cz

kacetl-vinarstvi-36.jpg

GEOPARK ŘÍČANY

Žerete kameny? Nebo jen hledáte místo, kde se děti vyřádí tak, že nebudou chtít domů, a navíc se i něco nového dozvědí? Tak to musíte navštívit Geopark Říčany! Je otevřený od dubna do října a vyzkoušet si tady můžete například rýžování drahokamů, odkrývání trilobitů nebo dinosauřích kostí v paleontologickém nalezišti či práci s pazourkovými nástroji. Odvážní mají příležitost prozkoumat jeskynní systém s pravými krápníky, štolou a pravěkými malbami. Geopark lze rezervovat také pro soukromou oslavu narozenin či teambuildingovou akci.

www.muzeumricany.cz

ricany.jpg

JERUZALÉM NA LABI

Kolínská synagoga letos slaví, připomínáme si 600. výročí od první zmínky o ní. Jedná se o jednu z nejstarších a nejcennějších památek svého druhu na území Čech. V Kolíně lze navštívit celý unikátní soubor kolínských židovských památek. Jeho součástí je ghetto se synagogou, dva židovské hřbitovy i kameny zmizelých, které tvoří ojedinělou stezku. Procházka po místech, kudy kráčela krutá historie, patří k silným zážitkům pro každého návštěvníka. Pokud přijedete na elektrokole, můžete si jej na nádvoří synagogy zdarma dobít.

www.jeruzalemnalabi.cz

josef-caslava-12-synagoga.jpg

MOTÝLÁRIUM

Ve Voticích na Benešovsku vzniklo první otevřené motýlárium v Česku. Ojedinělý projekt Ochrany fauny ČR proměnil staré skleníky v motýlárium, které obývají druhy motýlů typické pro českou přírodu. Hlavním budoucím cílem motýlária je prostřednictvím této nejnápadnější a nejoblíbenější skupiny hmyzu upozornit na plíživé negativ- ní změny v naší krajině, které ohrožují nejen mnohé druhy rostlin a živočichů ale i nás samotných.

www.ochranafauny.cz

mot.jpg

Villa Smetana

Ani hudební skladatel, ani jeho symfonická báseň, ale řeč je o nádherném ubytování v klidné části města plné zeleně. Lázeňský hotel Villa Smetana **** se nachází ve dvou historických vilách postavených v roce 1900 a kromě přírody a stylového ubytování vám nabídne i hýčkání v hotelovém wellness a lázeňské procedury dle zvolené varianty. I okolí lázeňského města rozhodně stojí za návštěvu.

www.villasmetana.cz

smetana-small.jpeg

VÝLET ZA PERMONÍKY

Nadzemní bludiště imitující náročnou práci horníků zaměstná svaly i mozek. Vědomostní výzvy a promyšlené atrakce jako sopka, prales a důlní štoly. I tam se odehrává interaktivní hra Magic Permon. Ta spojuje moderní technologie s magickým světem permoníků. Adrenalinové nadšence uspokojí lanové aktivity Pavoučí past, Industriální stezka a Salpóna se spoustu zábavy i pořádného posilování. Kouzelný Duhový svět s vílou Permínou zabaví nejmenší děti. Srdce areálu tvoří architektonicky unikátní kulturní památka těžní věž KUKLA.

www.permonium.cz

permonium-100.jpg

POZNEJTE KRÁSY SEDLČAN

Vítejte v krásném sedmitisícovém městě středního Povltaví s bohatým kulturním a společenským životem. Okolní krajina učarovala výtvarníkům a hudebním skladatelům a dnes láká turisty pěší i na kole. Milovníkům cykloturistiky je k dispozici ubytování ve dvou městských turistických ubytovnách přímo v Sedlčanech.

www.mesto-sedlcany.cz

sedlcany-namesti-1.jpg

LITVÍNOVSKÉ ZÁMECKÉ IMAGINÁRIUM

DIVADLA BRATŘÍ FORMANŮ A JEJICH PŘÁTEL 2022

Zámek Valdštejnů, ul . Mostecká 1, Litvínov, www.litvinov.cz Otevřeno celoročně: út-ne 9 .00-12 .00, 13 .00-17 .00 hod . Rezervace prohlídky na tel . 603 151 600 .

Díky nápadům přátel bratří Formanů a jejich divadla se zámek Valdštejnů proměnil v kouzelný svět. Prostory zámku jsou pro svět Imaginária jako stvořené. V každé místnosti se před návštěvníky otevírá úplně jiný svět. Střídá se maňáskové divadlo, les s bystřinou, herny plné dřevěných hraček, o pár metrů dál se ocitnete u moře.

forman.jpg

STEZKA KORUNAMI STROMŮ KRKONOŠE

Stezka korunami stromů v Krkonoších nabízí dvojnásobný zážitek, protože své návštěvníky zavede i do podzemní části. Tam mají možnost studovat mikrosvět půdy od kořenů po nejmenší živočichy. Naopak nad zemí budou stoupat do výšky až 23 metrů. Na Stezce čekají zvídavé návštěvníky všeho věku tři didaktická zastavení a tři zábavně pojaté stanice, kde otestují svoji odvahu a užijí si trochu adrenalinu při pohledu pod nohy. Ale není třeba mít strach, vše je zabezpečeno a spadnout dolů není možné. Asi ve dvou třetinách stezky pak bude k výstupu lákat vyhlídková věž, která je vysoká 45 metrů. Dolů se pak návštěvníci mohou svézt na suchém tobogánu, který má přes 50 metrů.

www.stezkakrkonose.cz

stezka.jpeg

GRANDHOTEL NABOKOV

Čtyřhvězdičkový Grandhotel Nabokov se nachází v blízkosti Kolonády se Zpívající fontánou (150m) a těsném sousedství parku u Lesního pramene (50m). Hotelový komplex vznikl propojením sedmi historických budov a do- stavbou bazénového a wellness centra. Jedinečný projekt Grandhotelu Nabokov tak v sobě spojuje klasickou lázeňskou architekturu 19. a počátku 20. století s moderním designem 21. století. Své jméno hotel dostal po významném ruském spisovateli Vladimiru Vladimiroviči Nabokovovi, který se zde v roce 1937 léčil. Tento hotelový komplex je po totální rekonstrukci, zcela nově vybavený stylovým italským nábytkem. Hotel využívá přírodní léčivé zdroje: vlastní pramen (k pitné kúře, k inhalacím, pro přípravu minerálních uhličitých koupelí), slatinu, rašelinu. Nabízí celkem 40 lázeňských a wellness procedur, a velkorysá wellness centra. Vodní a saunový svět, solná jeskyně, solárium, fitness a v neposlední řadě exkluzivní kosmetická péče s Phytomerem nabízejí skvělou relaxaci pro tělo i duši.

www.hotelnabokov.cz

suite.png

 

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

27.9.2022 - 11.12.2022

Vyhlídková věž

2.12.2022 20:00

Milky Chance

11.12.2022 10:00

Veggie Vánoce

ČTĚTE DÁLE

Inspirace na vánoční dárky s PragMoon 2022

Vánoce jsou tady, Vánoce jsou tady, dárečky si užívej! Taky Vám to tak uteklo? Právě proto přinášíme tipy na ty nejlepší firemní a vánoční dárky, aneb vánoční inspirace pro rok 2022. Tak hurá na nákupy, ať nemusíte stát dlouho fronty.

Kojibakers: aneb produkty plné enzymů z plísně koji

Patnáct let pracoval na manažerských pozicích v IT společnosti a neuměl si představit, že by neměl jistotu stálého měsíčního platu. Zejména když se mu postupně narodily čtyři děti, jedno z nich handicapované, které od narození vyžaduje skutečně velkou péči. Postupně ale přišlo několik věcí, které jeho pohled na věc měnily, proto se rozhodl podat výpověď a pustil se do podnikání. Miloslav Laštovička založil v roce 2019 spolu s dvěma kolegy firmu Kojibakers, inspirovanou japonskou tradicí, která vyrábí za pomocí ušlechtilé plísně koji fermentované potraviny jako například miso, miso polévky, shiokoji a další. Ty momentálně dodávají jak do českých domácností, tak i do známých restaurací „Věříme, že tato unikátní »banka enzymů« má co nabídnout nejen v Asii, ale i zde v našich podmínkách,“ říká Laštovička.
Reklama
reklama

Rozhovor: Štěpánčiny Divné čokolády

Štěpánčiny Divné čokolády jsou šokující, originální... prostě divné a to nás na tom nejvíc baví! Jak říká sama Štěpánka: „Mé čokolády se nejí, ale degustují.“

Lázně Pramen nabízejí blahodárné pivní a vinné koupele

Užijte si speciální koupel s teplotou vody 38 °C doplněnou ve správném poměru o lázeňské pivo uvařené podle jedinečné receptury od vlastního sládka a následně relax u solného krbu v originální solné jeskyni. A k tomu všemu, jak jinak, než vynikající České pivo po celou dobu procedury. A že nejste milovníci piva? Nevadí! V druhé provozovně v Dejvicích totiž mají i vinné koupele. Lázně Pramen v Praze jsou tak ideálním místem k relaxaci a též v podobě poukazů nápaditým vánočním dárkem pro muže i ženy.

Baletní soubor INTERNATIONAL FESTIVAL BALLET uvádí největší

Šokovaný a zasažený nelidskou agresivitou ruské války proti Ukrajině, změní slavný baletní soubor svůj název na International Festival Ballet a pozvali do souboru ukrajinské, polské, lotyšské a německé tanečníky. Baletní soubor nyní sídlí v Německu.