Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
10. srpna 2022, svátek má Vavřinec
Tipy na výlety s Pragmoonem, aneb léto v plném proudu

Tipy na výlety s Pragmoonem, aneb léto v plném proudu

Léto je jednoznačně nejpříjemnější čas na výletování. Přeci jen si člověk krásy naší matičky země více vychutná, když je celá pěkně zalitá sluncem a plná přírodních barev. A když náhodou udeří horší počasí, vždycky se můžeme schovat v nějaké krásné české hospůdce. A to se taky počítá. Představujeme tipy na výlety a kam na dovolenou pro celou rodinu.

Užijte si den plná zábavy

Fajnpark je největší zábavní park ve východních Čechách plný atrakcí pro děti i dospělé - najdete v něm Hopsálkov, největší trampolínové centrum v Česku, písečné hřiště, vodní a vzduchová děla, Mini cars, Miniměsto neboli hřiště pro nejmenší, úžasný Dinoprales plný pohybujících se a řvoucích prehistorických ještěrů, Zvířátkov a Kozov, kde je možné procházet se přímo výběhem s ovcemi, oslíky i klokany, Koukálkov (10D kino) a Bosov – stezku bosou nohou a poklidnou relaxační zónu.

www.fajnpark.cz

fajnpark.jpg

LETECKÉ MUZEUM V KUNOVICÍCH

Dotkněte se kusu historie. V Leteckém muzeu v Kunovicích nejsou mezi návštěvníky a vystavenými exponáty žádné bariéry. V rámci jednoho vstupného se můžete podívat do nitra letounů, poslouchat radiokomunikaci posádek s letištní věží Kunovice a nasát leteckou atmosféru. V expozici je několik unikátních letounů, prototypů a letounů se zajímavou historií, které nikde jinde než v Kunovicích nenaleznete. V pokladně si můžete zakoupit studené i teplé nápoje a vybrat si z široké nabídky leteckých suvenýrů.

www.muzeum-kunovice .cz

776a6159.jpg

DĚČÍN

MĚSTO, KTERÉ MUSÍTE ZAŽÍT

Jen hodinu od Prahy najdete malebné údolí řeky, jenž vybízí k plavbě na lodi nebo raftu. Skalní masivy pak zvou k překonávání vlastních limitů. V samotném Děčínu naleznete zámek s rozsáhlými zahradami a lesoparky s výhledy na Labský kaňon a domina ty města. Zažít můžete adrenalinový výstup na via ferratu. Cyklisté ocení množství cyklotras a cyklostezek různé obtížnosti. Zrelaxovat můžete v místním aquaparku. Děčín a jeho okolí je místo, které nesmí chybět na vašem seznamu navštívených míst.

www.idecin.cz

decin.jpg

VRANOVSKÁ PLÁŽ

Komfortní mobilheimy, penziony, chatky, stovky míst pro stany a 60 pro karavany s el. přípojkou a přípojkou na vodu. To vše je Vranovská pláž, kde je spousta možností využití volného času (půjčovna loděk, elektrolodí, šlapadel, horských kol, dále tobogán, hřiště na volejbal, dětské hřiště, lanový park atd). V nedalekém zařízení  Volarezy hotel Vranov můžete využít saunu, vířivku, masáže, zahrát si sqash, tenis, adventure golf a další. Přímo na pláži naleznete řadu příjemných hospůdek, živou hudbu a potraviny.

www.vranovska-plaz.cz

vranovskaplaz.jpg

ZA RAKETOPLÁNEM DO PLANETÁRIA

Jak to vypadá, když se zdí probourá přistávající raketoplán? Na to se můžete přijít podívat do pražského planetária. Přesný model raketoplánu Atlantis můžete pro- zkoumat i zevnitř, vyzkoušet si přístroje a zažít na vlastní kůži, jak se cítili astronauti na palubě. Interakci s vesmírem nabízí v planetáriu i 4D simulátory či přistávací modul Eagel, s nímž přistála na Měsíci mise Apollo 11. Planetum je místo nikdy nekončící zvědavosti. Místo, kde se vám ze Země otvírá vesmír. Přesvědčte se sami na Štefánikově hvězdárně, Hvězdárně Ďáblice nebo v planetáriu

www.planetum.cz

71312843-2525768187445190-4933265359638626304-n.jpg

VINAŘSTVÍ KACETL

Vinařství Kacetl bylo založeno v roce 2018 a nachází se v malé obci Mackovice na Znojemsku. Pracují zde s tradičními odrůdami, jakou jsou Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský a Frankovka. Tvoří vína, která odráží svůj terroir a daný ročník. Snaží se ukázat provedení vín v různých stylech. Roční produkce je okolo 10 000 lahví a hospodaří cca na 1 hektaru vinic. Vinařství založil Michal Kacetl při studiu na vysoké škole. Vína si můžete zakoupit přímo u nás ve vinařství (kde si současně můžete po domluvě dopřát degustaci) nebo objednat na e-shopu.

www.vinarstvikacetl.cz

kacetl-vinarstvi-36.jpg

GEOPARK ŘÍČANY

Žerete kameny? Nebo jen hledáte místo, kde se děti vyřádí tak, že nebudou chtít domů, a navíc se i něco nového dozvědí? Tak to musíte navštívit Geopark Říčany! Je otevřený od dubna do října a vyzkoušet si tady můžete například rýžování drahokamů, odkrývání trilobitů nebo dinosauřích kostí v paleontologickém nalezišti či práci s pazourkovými nástroji. Odvážní mají příležitost prozkoumat jeskynní systém s pravými krápníky, štolou a pravěkými malbami. Geopark lze rezervovat také pro soukromou oslavu narozenin či teambuildingovou akci.

www.muzeumricany.cz

ricany.jpg

JERUZALÉM NA LABI

Kolínská synagoga letos slaví, připomínáme si 600. výročí od první zmínky o ní. Jedná se o jednu z nejstarších a nejcennějších památek svého druhu na území Čech. V Kolíně lze navštívit celý unikátní soubor kolínských židovských památek. Jeho součástí je ghetto se synagogou, dva židovské hřbitovy i kameny zmizelých, které tvoří ojedinělou stezku. Procházka po místech, kudy kráčela krutá historie, patří k silným zážitkům pro každého návštěvníka. Pokud přijedete na elektrokole, můžete si jej na nádvoří synagogy zdarma dobít.

www.jeruzalemnalabi.cz

josef-caslava-12-synagoga.jpg

MOTÝLÁRIUM

Ve Voticích na Benešovsku vzniklo první otevřené motýlárium v Česku. Ojedinělý projekt Ochrany fauny ČR proměnil staré skleníky v motýlárium, které obývají druhy motýlů typické pro českou přírodu. Hlavním budoucím cílem motýlária je prostřednictvím této nejnápadnější a nejoblíbenější skupiny hmyzu upozornit na plíživé negativ- ní změny v naší krajině, které ohrožují nejen mnohé druhy rostlin a živočichů ale i nás samotných.

www.ochranafauny.cz

mot.jpg

Villa Smetana

Ani hudební skladatel, ani jeho symfonická báseň, ale řeč je o nádherném ubytování v klidné části města plné zeleně. Lázeňský hotel Villa Smetana **** se nachází ve dvou historických vilách postavených v roce 1900 a kromě přírody a stylového ubytování vám nabídne i hýčkání v hotelovém wellness a lázeňské procedury dle zvolené varianty. I okolí lázeňského města rozhodně stojí za návštěvu.

www.villasmetana.cz

smetana-small.jpeg

VÝLET ZA PERMONÍKY

Nadzemní bludiště imitující náročnou práci horníků zaměstná svaly i mozek. Vědomostní výzvy a promyšlené atrakce jako sopka, prales a důlní štoly. I tam se odehrává interaktivní hra Magic Permon. Ta spojuje moderní technologie s magickým světem permoníků. Adrenalinové nadšence uspokojí lanové aktivity Pavoučí past, Industriální stezka a Salpóna se spoustu zábavy i pořádného posilování. Kouzelný Duhový svět s vílou Permínou zabaví nejmenší děti. Srdce areálu tvoří architektonicky unikátní kulturní památka těžní věž KUKLA.

www.permonium.cz

permonium-100.jpg

POZNEJTE KRÁSY SEDLČAN

Vítejte v krásném sedmitisícovém městě středního Povltaví s bohatým kulturním a společenským životem. Okolní krajina učarovala výtvarníkům a hudebním skladatelům a dnes láká turisty pěší i na kole. Milovníkům cykloturistiky je k dispozici ubytování ve dvou městských turistických ubytovnách přímo v Sedlčanech.

www.mesto-sedlcany.cz

sedlcany-namesti-1.jpg

LITVÍNOVSKÉ ZÁMECKÉ IMAGINÁRIUM

DIVADLA BRATŘÍ FORMANŮ A JEJICH PŘÁTEL 2022

Zámek Valdštejnů, ul . Mostecká 1, Litvínov, www.litvinov.cz Otevřeno celoročně: út-ne 9 .00-12 .00, 13 .00-17 .00 hod . Rezervace prohlídky na tel . 603 151 600 .

Díky nápadům přátel bratří Formanů a jejich divadla se zámek Valdštejnů proměnil v kouzelný svět. Prostory zámku jsou pro svět Imaginária jako stvořené. V každé místnosti se před návštěvníky otevírá úplně jiný svět. Střídá se maňáskové divadlo, les s bystřinou, herny plné dřevěných hraček, o pár metrů dál se ocitnete u moře.

forman.jpg

STEZKA KORUNAMI STROMŮ KRKONOŠE

Stezka korunami stromů v Krkonoších nabízí dvojnásobný zážitek, protože své návštěvníky zavede i do podzemní části. Tam mají možnost studovat mikrosvět půdy od kořenů po nejmenší živočichy. Naopak nad zemí budou stoupat do výšky až 23 metrů. Na Stezce čekají zvídavé návštěvníky všeho věku tři didaktická zastavení a tři zábavně pojaté stanice, kde otestují svoji odvahu a užijí si trochu adrenalinu při pohledu pod nohy. Ale není třeba mít strach, vše je zabezpečeno a spadnout dolů není možné. Asi ve dvou třetinách stezky pak bude k výstupu lákat vyhlídková věž, která je vysoká 45 metrů. Dolů se pak návštěvníci mohou svézt na suchém tobogánu, který má přes 50 metrů.

www.stezkakrkonose.cz

stezka.jpeg

GRANDHOTEL NABOKOV

Čtyřhvězdičkový Grandhotel Nabokov se nachází v blízkosti Kolonády se Zpívající fontánou (150m) a těsném sousedství parku u Lesního pramene (50m). Hotelový komplex vznikl propojením sedmi historických budov a do- stavbou bazénového a wellness centra. Jedinečný projekt Grandhotelu Nabokov tak v sobě spojuje klasickou lázeňskou architekturu 19. a počátku 20. století s moderním designem 21. století. Své jméno hotel dostal po významném ruském spisovateli Vladimiru Vladimiroviči Nabokovovi, který se zde v roce 1937 léčil. Tento hotelový komplex je po totální rekonstrukci, zcela nově vybavený stylovým italským nábytkem. Hotel využívá přírodní léčivé zdroje: vlastní pramen (k pitné kúře, k inhalacím, pro přípravu minerálních uhličitých koupelí), slatinu, rašelinu. Nabízí celkem 40 lázeňských a wellness procedur, a velkorysá wellness centra. Vodní a saunový svět, solná jeskyně, solárium, fitness a v neposlední řadě exkluzivní kosmetická péče s Phytomerem nabízejí skvělou relaxaci pro tělo i duši.

www.hotelnabokov.cz

suite.png

 

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Družice Planetum-1: jedenáctá česká družice na české dráze

Na palubě cestuje první český loutkonaut. Hurvínek bude s dětmi sdílet zkušenosti z kosmického letu. Z floridského mysu Canaveral na Floridě odstarto-vala 25. května ve 20:35 našeho času raketa Falcon 9 společnosti SpaceX s 59 družicemi na palubě. Jed-nou z nich byla historicky jedenáctá česká/československá družice s názvem Planetum-1, kterou vyslalo Planetum (Hvězdárna a planetárium hl. m. Prahy). Planetum se tak stalo první institucí svého druhu na světě, která operuje vlastní družicí na oběžné dráze.

Monika a Lucie Wolfovi: Vyrábíme originální hypoalergenní šperky s broušenými kamínky

Za značkou MW Bižuterie se skrývá maminka s dcerou, které pro vás již od roku 2011 ručně vyrábí originální hypoalergenní šperky s broušenými kamínky. „Věříme, že si u nás vybere opravdu každá žena, protože mezi našimi šperky naleznete, jak decentní jednobarevné kousky, tak divoké barevné kombinace. Mezi naše oblíbené motivy patří různobarevné mandaly, díky kterým si naši tvorbu opravdu s nikým jiným nespletete,“ říká Lucie Wolfová (28).
Reklama
reklama

Záhorie - rozmanitá zem

Záhorie (česky Záhoří) je region na jihozápadě Slovenska, nacházející se v oblasti Záhorské nížiny. Název Záhoří vznikl v 17. století. Záhoří rozděleno na Horní Záhoří, Střední Záhoří a Dolní Záhoří. Díky výhodné geografické poloze a příznivým klimatickým podmínkám Záhoří patří k nejstarší osídleným územím na Slovensku.

Prožijte české pivo – nositele tradice, historie a kultury

Je pevná a osvědčená, sahá daleko do historie, utváří naši kulturu a spojuje lidi – taková je tradice pivovarnictví u nás. Češi dali vzniknout celé kategorii piva – českého ležáku, a na to můžeme být právem pyšní. Na dlouhou tradici a zkušenosti navazují i nově vznikající pivovary a minipivovary s novými koncepty a rozmanitými pivy, která baví.

Cesta za pivem Karlovarským krajem

Na menších pivovarech je krásné to, že je každý jiný. Kamkoli zavítáte, vždy vás překvapí něco nového. V Karlovarském kraji jich existuje hned několik od těch nejmenších až po ty, co vyvážejí do celé země. Najdete tady klasické ležáky, ale i speciály s vřídelní vodou nebo bylinkami podobnými těm z Becherovky. Každý správný výlet by měl být spojený s ochutnávkou místních specialit. Pokud už vás lázeňské oplatky ničím nepřekvapí, je na čase začít objevovat chutě karlovarského piva.