17. března 2026, svátek má Vlastimil
Too Good To Go vítá na českém trhu novou Country Directorku

Too Good To Go vítá na českém trhu novou Country Directorku

Vedení české pobočky Too Good To Go, předního světového tržiště s přebytky potravin, přebírá na pozici nové Country Directorky Anna Podkowińska-Tretyn, která se tak dostává do vedení sToo Good To Go, společnost se sociálním dopadem a největší světové tržiště pro hospodaření se zbytky potravin, má novou Country Directorku pro Česko. Od ledna tohoto roku vede český tým Anna Podkowińska-Tretyn, která stojí v čele Too Good To Go Polsko již 11 měsíců. Společnost v Česku najala lokální tým 20 lidí, který se v současné době rozšiřuje v souvislosti s investicí a vznikem nových pozic na českém trhu.polečnosti na českém i polském trh

Anna Podkowińska-Tretyn je absolventkou Warsaw School of Economics a držitelkou titulu MBA z University of Illinois. Absolvovala program Executive MBA Advanced Management na IESE. Anna je zkušená lídryně, která je zapálená do rozvoje lidí i podnikání s 20 lety zkušeností s budováním a řízením organizací v oblasti e-commerce, nových technologií a mediálního sektoru. V minulosti byla zodpovědná za digitální transformaci všech titulů spadajících pod Burda media jak v Polsku, tak i v Česku.

Anna se již mnoho let angažuje v iniciativách na pomoc ženám a podporuje organizace, jako je Club of Enterprising Women, Vital Voices a mnoho dalších, zaměřených na genderovou rovnost v podnikání. Za své úspěchy získala několik ocenění, včetně uznání v soutěži "Strong Woman in IT 2023: Global Edition Report" a ve zprávě "Sifted 200+ Female Angel Investors in Europe 2023".

Ve své funkci nové ředitelky Too Good To Go pro Polsko a Česko přistupuje Anna k podnikání s empatickým nadhledem a vnímá ho nejen jako prostředek k neutralizaci negativních dopadů na životní prostředí, ale také jako nástroj ke zlepšení. Hlavním cílem Podkowińské-Tretyn je rozvoj podnikání a vytváření organizací, které zanechávají trvalý, pozitivní sociální a environmentální dopad s ohledem na budoucí generace. Ve svém soukromém životě se snaží o uvědomělé a udržitelné rozhodování a o šetrné využívání přírodních zdroj.

„Too Good To Go je společnost, která má významný dopad na životní prostředí, společnost a ekonomiku. To již ocenily značky jako Apple, který aplikaci označil za jednu z nejlepších na světě, a časopis TIME, který Too Good To Go zařadil na seznam 100 nejvlivnějších společností v celosvětovém měřítku,“ uvedla Anna Podkowińska-Tretyn.

„Vážím si firem, které jsou vedeny vyšším cílem, které vytvářejí hodnoty, inspirují ostatní a udávají směr pro ostatní firmy. Too Good To Go celosvětově zachraňuje 4 jídla každou sekundu. Současně se však za tuto dobu až 80 000 jídel vyhodí. Stále je zde prostor pro ještě větší dopad a já věřím, že díky spolupráci se zkušeným týmem v Česku náš pozitivní dopad společně s lokálními podniky a uživateli, kteří nás srdečně přivítali, výrazně zvýšíme“ uzavřela.

Too Good To Go v Česku

Aplikace Too Good To Go je v Česku dostupná od června roku 2024. Od spuštění na českém trhu si aplikaci stáhlo přes 70 000 uživatelů, kteří zachraňují jídlo před vyhozením již z více než 300 partnerských podniků. Doposud se jim společně podařilo zachránit více než 50 000 Dobrovaků obsahujících celkově přibližně 50 tisíc kg jídla. To odpovídá zamezení 137 tisícům kg emisí CO2e, přibližně 41 milionům litrů vody a 142 tisícům m2 půdy, které by byly zbytečně využity.

O Too Good To Go

Too Good To Go je společnost se sociálním dopadem, která spojuje uživatele s partnery, aby zachránili neprodané potraviny a zabránili jejich plýtvání. Se 100 miliony registrovaných uživatelů a 170 000 aktivními partnery v 19 zemích provozuje Too Good To Go největší světový trh s přebytečnými potravinami.

Od svého spuštění v roce 2016 pomohla společnost Too Good To Go zachránit před plýtváním více než 350 milionů jídel, což odpovídá zabránění vzniku 945 000 tun CO2e. Podle projektu Drawdown (2020) je snížení plýtvání potravinami krokem číslo jedna, kterým lze přispět k řešení změny klimatu, a to omezením nárůstu teploty do roku 2100 o pouhé 2˚C.

V Česku Too Good To Go spolupracuje již s více než 300 lokálními podniky, mezi které patří například Zrno Zrnko, hotely Hilton, Bombay Express, L'Osteria, Miners, The Italians, KRO Karlín a Costa Coffee.

Další informace o poslání Too Good To Go najdete na Too Good To Go webových stránkách.

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Beats for Love 2026 přivítá nejlepší DJku světa a uvede zbrusu novou zimní verzi festivalu!

Už za necelé čtyři měsíce roztančí industriální areál Dolních Vítkovic v Ostravě oblíbený čtyřdenní festival elektronické hudby, který se právem řadí mezi světové špičky hudebních eventů. Od 1. do 4. července navštíví Ostravu více než 550 interpretů světové taneční scény, od nových talentů až po legendární hitmakery. Návštěvníky čeká řada neopakovatelných koncertů, hudebních premiér a dokonce i show, které jinde nezažijí. Organizátoři navíc své fanoušky příjemně překvapili uvedením nové zimní akce s názvem Beats for Love Winter, která se vůbec poprvé uskuteční již tuto zimu na brněnském výstavišti.

Rostoucí problém rizikového hraní v České republice - Trendy a zodpovědné hraní v roce 2026

Hazardní hry jsou a v České republice vždy byly historicky velmi populární. Kdyby nebylo před pár lety omezeno provozování výherních automatů v barech a restauracích, můžete si být klidně jistí, že by v každém takovémto podniku každý den u automatů někdo seděl a házel do něj jednu minci či bankovku za druhou.

Rocco Siffredi přijede do Prahy. Erofest 2026 přiveze světové hvězdy, desítky show i novou Alterno zónu

Praha se 10. a 11. dubna 2026 znovu promění v centrum mezinárodní erotické scény. V PVA EXPO Praha – Letňany se uskuteční další ročník veletrhu Erofest, který každoročně přiváží do Česka světové hvězdy, výrazný program i vystavovatele. Generálním partnerem akce je i letos značka SVAKOM, jeden z předních světových výrobců designových intimních pomůcek.

Sypaný čaj vs. supermarketové sáčky: Expertka z Čajových Bedýnek radí, jak poznat skutečnou kvalitu

Vyměnit pohodlí nadnárodních korporací za nejistotu podnikání, indické hory a surfové prkno? Pro zakladatelku značky Čajové Bedýnky to byla jediná cesta, jak spojit lásku k práci s touhou po svobodě. V otevřeném rozhovoru pro PragMoon nám prozradila, proč raději riskuje cestu na skútru k zapadlým čajovým farmám, než aby prodávala „čajový prach“ ze supermarketů.

Není těžké něco vytvořit. Těžké je to dlouhodobě obhájit

Z malé rodinné firmy založené před téměř třemi dekádami vyrostla společnost Decoled v respektovaného evropského hráče v oblasti dekorativního a architektonického osvětlení. Dnes realizuje projekty ve dvanácti zemích Evropy a opakovaně dokazuje, že moderní světelné instalace mohou citlivě podtrhnout genia loci jakéhokoliv místa. Světelný příběh navržený a vyrobený na míru se stává přirozenou součástí veřejného prostoru.

MICHAEL: život Michaela Jacksona míří do kin

Životopisný snímek se pokouší zachytit cestu od talentovaného dítěte z Gary v Indianě až po globální fenomén, který redefinoval podobu moderní popové hudby i samotného pojmu superstar.
Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve vašem prohlížeči.