17. listopadu 2025, svátek má Mahulena
Už známe všechny interprety! Přehrady FEST 2024 zveřejnil kompletní line up, pustil do oběhu rodinné vstupenky i možnost ubytování!

Už známe všechny interprety! Přehrady FEST 2024 zveřejnil kompletní line up, pustil do oběhu rodinné vstupenky i možnost ubytování!

Přehrady vstupují do třetí cenové kategorie a pořadatelé upozorňují, že každá další vlna bude dražší. Naplánuj si srpnové víkendy na PŘEHRADY FESTU VČAS!

vranov22-0092_1.jpg

Program dalšího, již 7. ročníku populárních festivalů pro dospělé i děti odtajnil kompletní sestavu interpretů. A jedno je jisté - rok 2024 bude pořádně našlapaný. K břehům českých a moravských vodních nádrží totiž přiveze své největší hity DIVOKEJ BILL, kapela JELEN a dále uvidíte POKÁČE, UDG, POLETÍME?, SOFIANA MEDJMEDJE, PEKAŘE, READY KIRKEN, JAKUBA DĚKANA, nově se předvede kapela STREET 69 a PATRIK MALÝ, 

Sedmý ročník Přehrady FEST se do Vranova nad Dyjí vrátí  2.-3. srpna. Naváže jednodenní festivalovou zastávkou ve Veselí nad Lužnicí 10. srpna a zakončí svou spanilou jízdu 23. - 24. srpna na Seči. 

Sledujte náš web i sítě, ať vám nic neuplave!

Předprodej vstupenek

Více na www.prehradyfest.cz 

prehradyfest-2024-fbcover.png

 

 

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

PŘÍBĚH PRAŽSKÉHO HRADU

Expozice Příběh Pražského hradu připomíná tisíciletou historii místa, v němž se utvářely dějiny české státnosti, a to skrze originální předměty ze sbírek Pražského hradu, příběhy lidí, kteří zde působili, i interaktivní program. Expozice byla otevřena v roce 2004 v prostorách gotického podlaží Starého královského paláce. Zahrnuje také dětský program, který zábavnou formou přibližuje historii hradního areálu i nejmenším návštěvníkům.

ADVENT S VŮNÍ PERNÍKU: TA SPRÁVNÁ ZASTÁVKA NA CESTĚ K VÁNOCŮM

Pardubice se v tomto období promění v místo, kde se mísí historie s vůní skořice, medu a vánočních dobrot. Když se rozsvítí vánoční strom, sváteční výzdoba a ulicemi se začne linout charakteristická vůně perníku, atmosféra připomene, že Vánoce nemusí být jen o spěchu, ale i o chvílích, které mají své kouzlo. Vánoční trhy na Pernštýnském náměstí

V KLADENSKÉM DIVADLE JSEM SPOKOJENÝ, ŘÍKÁ HEREC KOCEK A LÁKÁ NA BROADWAYSKÝ MUZIKÁL

Do povědomí širšího obecenstva vstoupil jako Adam Anenský v seriálu Sex O'Clock, zakrátko ho uvidíme coby spartakiádního vraha Straku v pokračování série Metoda Markovič. Mladičký herec Maximilián Kocek ale kariérní průlom zažívá i na divadelních prknech. V Kladně teď září v hlavní roli Broadwayí protřelého muzikálu Malý krámek hrůz. „Těžko jsem si mohl přát lepší příležitost se po maturitě na konzervatoři vyhrát,“ říká o svém kladenském angažmá dvacetiletý talent.

REGENSBURG, MĚSTO VÁNOČNÍCH ZÁZRAKŮ

V období adventu se Regensburg rozzáří zvláštním světlem. Když se odpoledne ponoří do tmy a vzduchem se nese vůně svařeného vína a skořice, promění se tato UNESCO-Welterbestadt v opravdový zimní sen. Na regensburských vánočních trzích se lidé scházejí, aby v teple světel stánků prožili kouzlo adventního času.

KATEŘINA KARHÁNKOVÁ

Vystudovala katedru animace na pražské FAMU, během studií absolvovala stáž na Bergen Academy of Art and Design v Norsku. Její autorské filmy Nový druh (2013) a Plody mraků (2017) získaly nespočet domácích i mezinárodních ocenění – z nich nejprestižnější je cena ECFA Short Film Award, která jí byla udělena v rámci Berlinale 2019 pro nejlepší evropský krátký film pro děti. Spolu s Alexandrou Májovou napsala a režírovala animovaný seriál Mlsné medvědí příběhy (2020, později uveden do kin také jako celovečerní film či vydán jako kniha a kuchařka pro děti), který vznikl ve čtyřstranné mezinárodní koprodukci. Nyní nás v kinech seznámí s Bubákem.

Zájem o firemní vánoční večírky v Česku roste. Bodují netradiční lokace

Po roce stráveném v kancelářích a zasedačkách hledají lidé během firemních večírků prostor k nadechnutí. Možnost na chvíli vystoupit z uzavřených stěn a hektických meetingů a ocitnout se v oáze klidu a zeleně. I proto v Česku roste zájem o vánoční firemní akce v netradičních lokalitách. V některých z nich meziročně až o třetinu.
Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve vašem prohlížeči.