Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
27. ledna 2022, svátek má Ingrid
World of Chilli: WOCHutnejte to nejlepší

World of Chilli: WOCHutnejte to nejlepší

Jednoho silvestrovského večera si dvě kamarádky - Hana Polanská a Alena Doležalová - před mnoha lety, posilněny lahví šampaňského, omylem objednaly namísto dvaceti chilli semínek sto krát větší várku. A to si původně chtěly vypěstovat jen něco málo pro sebe. A tak je zasely na parapetu, pak si musely pořídit malý skleník, aby se to takzvaně "někam vešlo" a dnes si pronajímají na Moravě řadu fóliovníků, kde ročně sklidí až tři tuny papriček.

Tajemství jejich úspěchu je v poctivé práci, osobním kontaktu. "Jsme stoprocentně česká firma, od semínka a vypěstování sazenice, přes sklízení plodů a nakládání do skleniček. Co si od nás kupující odnese, to je poctivý domácí český výrobek. Jistě, už jsme se rozrostli, co se do objemu výroby týká, ale to piplání a pečlivé vybírání všeho se nezměnilo. Jen jsme si dřív mohli přispat a nyní vstáváme už ve čtyři hodiny, abychom ve fóliovnících s brigádnicemi otrhávali desítky tisíc keřů v téměř padesátistupňovém horku", říká s úsměvem Alena Doležalová.

Milovníci chilli tak v nabídce World of Chilli najdou nejen kvalitní, ale i různorodé odrůdy. "Dnes už nám to vzhledem k začátkům připadá skoro neskutečné, ale máme v tuhle chvíli sto odrůd, které navíc zpracováváme různými způsoby. Jde nám nejen o různé chutě, ale hlavně aby výrobky odpovídaly zemi původu. Není to tedy tak, že bychom vymýšlely recepty české, ale naopak se snažíme nabídnout světové odrůdy v jejich nejpřirozenější podobě," říká k bohaté nabídce Hana Polanská a Alena Doležalová ji doplňuje: "Chilli je teď v módě a my ho chceme dostat do povědomí v tom smyslu, aby lidé znali různé odrůdy a chápali, v čem jsou výjimečné."

Zatímco obyvatelé Brna se z nabídky World of Chilli mohli již léta těšit i v kamenné prodejně, v Praze jsme donedávna byli odkázáni hlavně na různé gastro akce na Náplavce. To už ale nyní neplatí (i když samozřejmě Náplavka, jíž označují obě dámy za srdeční záležitost, stále o stánek World of Chilli nepřijde a fanoušci ostrého se tam s ním budou i nadále potkávat). Nově najdou milovníci Chilli v Praze hned dvě prodejny a to ve Spálené na Novém městě a v Sokolovské v Karlíně.

Obě pobočky byly otevřeny ve stejnou a nutno dodat, že ve velmi riskantní dobu. "Muselo to vypadat, že jsme se úplně zbláznily. Loni 2. listopadu vše zavíralo a my naopak otevřely ne jednu, ale hned dvě prodejny. Šílenství! (smích) Ale objednávky z Prahy se neustále zvětšovaly, tak to dávadlo smysl. V Praze jsme ostatně chtěly kamenný obchod prakticky od chvíle, co jsme firmu založily. Tak doufáme, že zájem, co jsme viděly v e-shopu, se promítne i v kamenných obchodech. Ono udržet na nohou ryze českou firmu je všeobecně náročné a dvakrát tolik s něčím, co není typicky český produkt" dodává k otevření nových prodejen Alena Doležalová.

Pokud byste měli cestu na Moravu, ať už pracovní nebo výletní, doporučujeme si nenechat ujít Den otevřených vrat u Ladné u Břeclavi, v rámci něhož můžete fóliovníky World of Chilli přímo navštívit. Akce je doplněná o vaření, nejrůznější degustace, ostré burgery, komentované prohlídky a cimbálovku a koná se zhruba jednou měsíčně. Stačí sledovat webové stránky World of Chilli (případně sociální sítě) a pohlídat si konkrétní datum.

Jestli z nějakého důvodu nemůžete do prodejen vyrazit přímo, pohodlně vše nakoupíte přes e-shop a objednávku vám následně doveze Liftago. A je upřímně jedno, co si vyberete. Všechno je fantastické. Inu, poctivá práce se zkrátka vyplácí.

th.

World of Chilli
Spálená 95/25, 11000, Praha - Nové Město

Sokolovská 4/41, 186 00, Praha 8-Karlín
woch@woch.cz
+420 775 208 256
Facebook
Instagram
www.woch.cz

TIP NA DÁREK - OSM (8) CHUTÍ CHILLI

V tomto speciálně sestaveném balíčku najdete výběr TOP produktů. Široké spektrum chutí a ostrostí, od masa až po tu údajně nejchutnější chilli papričku světa. Každý, kdo má rád ostré a přitom delikátní chutě tento výběrový dárek bezpochyby ocení.

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

NoDilemma: kvalita před kvantitou

Móda každou ženu provází od malička. Iva Archmanová ji miluje od malička a proto oboru oděvnictví věnovala i svá pubertální léta a vystudovala ji. Nyní je hrdou majitelkou lokální autorské značky Nodilemma by Iva Archmanová ze Středních Čech a též člověkem, který za celou tou dřinou stojí.

Slippsy: klasika s designovou příchutí

Kdo říká, že pantofle, ponožky a trenýrky musí být nudné? Hravost, barevnost a pocit pohodlí, to jsou pojmy, které nejlépe vystihují značku Slippsy. Vyzpovídali jsme spoluzakladatele značky Slippsy Tomáše Kaliarika, aby nám celý projekt trochu blíže představil.
Reklama
reklama

Weisskopf Vína: Luxusní vína ze slunečné Izraele i Moravy

Malá rodinná firma Weisskopf Vína se obchodováním s vínem již dlouhých 18 let. Je stabilním dodavatelem moravského vinařství Balážovi, které získalo již řadu ocenění na prestižních soutěžích, a také izraelského národního pokladu z vinařství Binyamina. Weisskopf Vína kromě dodávek lahodného nápoje nabízí i řízené degustace na místě, které si sami vyberete. Kromě toho v jeho nabídce najdete třeba i kvalitní portské víno.

Sweet Flow: Darujte zážitek v kuchyni

Taky rádi pořizujete nebo dostáváte dárky z lásky, které prochází žaludkem? Nebo hledáte inspiraci na dárek pro někoho, kdo v kuchyni rád kraluje? Velmi oblíbenou volbou jsou zážitkové poukazy, ale zážitek nemusí být jen adrenalinový seskok s padákem, relaxační hodina masáže nebo únikovka pro ty, kdo mají dobrodružného ducha. Všechny tyto pocity můžete zažít na jednom místě. V kuchyni. Překvapení? Rozhodně ne! Najít ten správný recept je někdy velké dobrodružství, zvlášť když chcete, aby vážně fungoval. Pustit se do pečení chce pak kapku odvahy. Proces pečení rozhodně zvedá hladinu adrenalinu v krvi, zejména pokud jsou v dosahu děti, hladový partner nebo návštěva za dveřmi. A přesto výsledek takového domácího tvoření může být skvělý pocit rovnající se pokoření nejvyšší hory nebo získání zlaté medaile. Proto není náhodou, že v posledních letech se staly hitem online kurzy pečení a vaření. 

Sládkova akademie: Naučte se rozumět pivu

Sommelierství se obvykle spojuje s vínem. Petr Hána se však sommelierství a související znalosti a dovednosti snaží prosadit i v pivní kultuře. Jak se k tomu dostal a jak se mu to daří v zemi, kde pivu všichni „rozumí“?