Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
28. května 2023, svátek má Vilém
YEAHRBA: přírodní energie do života

YEAHRBA: přírodní energie do života

Filip Donée je pozoruhodný člověk. Zásadně jeho život před deseti lety ovlivnila nehoda, při níž přišel o část levé nohy. Místo aby ho podobná zkušenost porazila, on ji přijal jako šanci na druhý, lepší život. Od té doby strávil dva roky v USA, stal se vicemistrem světa v naturální kulturistice mezi hendikepovanými, manželem, otcem a před rokem si řekl, že má dost energy drinků plných chemie a začal vyrábět 100% přírodní energetický nápoj z yerby maté, pod vlastní značkou YEAHRBA.

fb-uvodka-podzim-zima.png

Chápu to tak, že YEAHRBA je odpovědí na všemožné energy drinky, které zaplavily supermarkety a do zdravé výživy mají daleko? Pokud jsem na ně ale zvyklý, v tom smyslu, že mě nakopnou, můžu to samé čekat i od YEAHRBY?

Samozřejmě! Ale na rozdíl od zmíněných drinků má navíc tu výhodu, že nespoléhá jen na cukry a tauriny! Takže zde nečekejte ten „stresový“ nával energie, ale spíše pozvolný přísun energie, kdy člověk zjistí, že mu nic nechybí, začne fungovat hlava a cítí se příjemně. Zároveň tam není nic škodlivého. Jen zdravá energie pro tělo i mysl.

3d6a79c7-ef9f-4682-a408-ac04cebd4302.jpeg

Co vás k výrobě YEAHRBY motivovalo?

V roce 2018 jsem závodil v naturální kulturistice handicapovyných. Oslovil jsem jako sponzora firmu, která vyrábí přírodní suplementy. Běžně nepracovali s hendikepovanými, takže je to zaujalo. Ukázali mi, pro mě dosud neznámou možnost, zdravého životního stylu a mimo jiné mi dali moje první sypané matéčko. Doma jsme si to s ženou začali připravovat. Cítili jsme, jak nás to nakopává a cítíme se dobře! Byli jsme jak motorové myši! (smích) Tehdy jsem pracoval jako obchoďák, hodně jezdil, únava byla standard, ale nechtěl jsem pít chemické energy drinky. Hledal jsem tak v obchodech nějakou zdravou alternativu, co by byla (nejlépe) z matéčka. Nic jsem ale nenašel. A protože jsem podnikavej člověk, vrhl jsem se na vývoj vlastního drinku.

img-8901.jpeg

Na svých stránkách prodáváte nejen maté nápoje, ale také produkt HAHA MÉĎA. O co se jedná?

Takhle, pokud je YEAHRBA náš nakopávač, HAHA MÉĎA je naopak takovej uklidňovák (smích). Jedná se o želatinové bonbóny s obsahem kanabinoidu HHC. Nikdo se ale nemusí bát, že by šlo o něco ilegálního! Kanabinoid HHC, který má značně terapeutický potenciál, se zde získává z legálního CBD, které je dobře známé pro své účinky při odbourávání stresu a regeneraci. Rozhodně doporučuji vyzkoušet! (smích).

promo-foto-yeahrba-haha-old-1.jpg

Kde všude jde YEAHRBU sehnat?

Stále nejvíce převládá možnost u nás na e-shopu. Hodně se nám daří v pekárnách, kde si lidé chtějí něco podobného dopřát ráno k snídani, pro povzbuzení na celý den. Pracujeme ale také na spolupracích s velkými prodejci. Zde je to však časově náročné. Obecně je naším cílem více prodávat v kamenných prodejnách než na e-shopu. Já osobně bych si podobný produkt nechtěl kupovat online. Ale mít možnost si ho koupit kdykoliv a kdekoliv, když ho zrovna budu potřebovat. Kde je aktuálně YEAHRBA dostupná lze zjistit na našem Instagramu.

img-0569.jfif

Jak jste vybíral příchutě?

Měl jsem nějakou představu ze sypaného matéčka, ale nikdy jsem nic podobného nedělal, takže tu byl zkrátka nápad. Vždy jsem to řešil pocitově a intuitivně. Koupil jsem si bylinky a další potřebné suroviny, a doma jsem to patlal a patlal, až jsem to dopatlal až sem! (smích) Třeba příchuť Calamint mi poradil vyhlášenej brněnskej zmrzlinář. Calamansi je Filipínská limetka, která chutná jako mandarinka! Já jsem přidal mátu a tak vznikl výborný Calamint.

3510990b-8739-4dd2-a79a-873029e97f89.jpg

Vím, že jsem značku Yeahrba kdysi zaregistroval a pak najednou zmizela. Jaký byl její vývoj?

Nooo... zajímavý (smích). YEAHRBU jsem začal vyrábět na začátku roku 2021. Dělal jsem si všechno sám. Vaření, lahvování, etiketování, obchod… Pak přišla možnost velké spolupráce do velkého řetězce. Ale když mi poslali jejich požadavky na paletové balení s přesnými pravidly dodávky a já tehdá seděl u toho čtyřicetilitrového hrnce, bledej jak stěna, došlo mi, že jsem v patové situaci. To, co jsem zvládal vyrobit, přestávalo stačit na náklady (na živobytí ani nemluvím) a co by nám pomohlo, na co jsem měl objednávku, to jsem zase nedokázal vyrobit. Takže jak rychle jsem vyletěl, tak jsem zase rychle spadnul a položil jsem to. Čekal jsem rodinu a už jsem takhle nemohl dále pokračovat. Zmrazil jsem to a nechtěl jsem o tom ani slyšet… Začátkem loňského roku mě ale oslovila parta kluků z Kyjova, co dělaj řemeslný cider, jestli bych to nechtěl znovu rozjet. Že jim to přišlo skvělý a poskytnou mi zázemí! Už se mi do toho znovu nechtělo. Ale David, který je můj nový parťák, mě dokázal vytáhnout zalezlého z nory (jak s oblibou říkám) a díky němu YEAHRBA znovu ožila! Za první rok jsem ale také vděčný – dostal jsem školu života, díky které jsem získal potřebnou pokoru, která mi na začátku rozhodně chyběla.

ČTĚTE DÁLE

Domyno Burger: Made in BURGER

Víte, jak se dělá burger? Nejdůležitější složkou je maso. Ale jaké do něj patří? A co dalšího by měl obsahovat? Jaký salát je nejvhodnější, jak s majonézou a co sýr!? A pak bulka! Kdo ji upeče a z čeho? Má v ní být máslo? A na čem se upeče to maso? A při jaké teplotě … desítky otázek podobných těmto, stály u zrodu restaurace Domyno Burger. Tohle je její příběh!

Revoluční firemky ve Vavřinci. S nimi stihnete práci i rodinu

Taky se snažíte stihnout obojí? Věnovat se dětem i práci a nic neošidit? Že to nejde? Ve Vavřinci toto léto rozhodně jde! S programem Work&Life Balance stihnete firemky i rodičovské povinnosti.

Alex Mikšovič: Jeden koktejl nestačí

Alex Mikšovic působil 39 let za barovými pulty. Publicista a bartender emeritus, autor odborných knížek a iniciátor Světového dne koktejlu, ve své nové knize Jeden koktejl nestačí uvádí, jak připravovat oblíbené koktejly Jamese Bonda. Koktejly, jež pil agent 007, tvoří její hlavní dramaturgickou linii, ale kniha nabízí mnohem víc.

RNDr. Jiří Martínek, Ph.D. alias. Doktor Vševěd: Mám profesionální čest a neumím být svině

V soutěži televize Nova Na lovu odehrál zatím 108 her z 339 odvysílaných, 93 jich vyhrál a dohromady správně odpověděl 3769 otázek z 4180 jemu položených. Jak se ze zaměstnance Historického ústavu Akademie věd, historika a geografa v jedné osobě RNDr. Jiřího Martínka, Ph.D., který v dubnu oslavil sedmačtyřicáté narozeniny, stal nejobsazovanější a nejobávanější lovec Doktor Vševěd? Po kom zdědil svou inteligenci a jaké jsou jeho největší slabiny?

Na největším bitcoinovém veletrhu v Evropě se v Praze představí i hvězdný Michael Saylor

Přes 80 vystavujících firem, 100 speakerů z celého světa, mezi nimi i jedna z nejslavnějších postav bitcoinového světa Michael J. Saylor, tři dny nabité přednáškami a workshopy a k tomu 10 tisíc návštěvníků. Za měsíc proběhne v Praze první ročník veletrhu BTC Prague, největší a nejvýznamnější akce v Evropě. S promokódem PRAGMOON máš 10% slevu na nákup vstupenek!

Jízdárna Fest letos dělá lidem radost už po páté!

Další ročník festivalu Jízdárna Fest proběhne tradičně v krásném prostředí zámeckého parku v Rychnově nad Kněžnou 18. - 19. 8. 2023.