31. května 2026, svátek má Kamila
ZOO PRAHA POTĚŠÍ ZVÍŘATA VÁNOČNÍMI STROMKY

ZOO PRAHA POTĚŠÍ ZVÍŘATA VÁNOČNÍMI STROMKY

Už v pondělí a v úterý rozvoní Zoo Praha vánoční stromky. Tematický enrichment dostane během speciálních komentovaných krmení více než deset druhů zvířat. Třeba pro slony, bizony nebo dikobrazy budou neprodané jehličnany nejenom pochoutkou, ale i skvělou zábavou. Stromky prozkoumají zvědaví papoušci nestoři kea a pohrají si nimi i naše zlatá prasátka, štětkouni afričtí z Rezervace Dja.

foto-2-d85-6384-export.jpg

Zkrátka nepřijdou ani masožravci. Ďáblům medvědovitým zatraktivní chovatelé jehličnany křepelkami a na medojedy kapské budou čekat stromečky ozdobené proutěnými koulemi s masem. Úplně poprvé dostanou v Zoo Praha vánoční stromky s jablky nebo kalamáry dvojčata ledních medvědů Gregor a Aleut.

Různé druhy enrichmentu, tedy nevšední hračky nebo potrava, podněcují zvířata ke hře, zkoumání nebo objevování, což je důležité pro jejich mentální i fyzickou aktivitu a pohodu.

foto-3-z07-4772-export.jpg

Program

Pondělí

- 10.00 setkání u medojedů – Afrika zblízka

- 10.30 setkání u nestorů – venkovní voliéra Rákosova pavilonu

- 12.00 setkání u slonů – Údolí slonů

- 12.30 setkání u žiraf – Africký dům

- 13.00 setkání u bizonů – Pláně

- 14.00 setkání u štětkounů – Rezervace Dja

- 14.30 setkání u vombatů – Darwinův kráter

Úterý

- 10.30 setkání u goril – Centrum Méfou

- 12.00 setkání u slonů – Údolí slonů

- 12.30 setkání u zeber – Africký dům

- 13.00 setkání u bizonů – Pláně

- 13.30 setkání u ledních medvědů – Lední medvědi

- 14.30 setkání u ďáblů medvědovitých – Darwinův kráter

- 15.00 setkání u dikobrazů srstnatonosých – naproti Pavilonu šelem a plazů

www.zoopraha.cz

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

19.6.2026 - 20.6.2026

Geologický den

28.12.2026 - 30.12.2026

Jiří Korn - Korncept

ČTĚTE DÁLE

Krkonošská pivní stezka otevírá novou sezonu. Přidává tři pivovary i nové trasy

Krkonošská pivní stezka zahajuje v sobotu 30. května novou sezonu. Oblíbený projekt propojující horskou turistiku a regionální minipivovary letos výrazně roste – nově nabízí západní větev tras, tři další pivovary i nové odměny pro návštěvníky. Celkem stezka propojuje osm krkonošských pivovarů a téměř 80 kilometrů tras napříč horami.

Letní scéna Musea Kampa uvádí výjimečné koncerty pod širým nebem

Kampa se v létě proměňuje v místo, kde má hudba přirozený prostor znít naplno. Večery tu plynou pomaleji, světlo se láme o hladinu Vltavy, atmosféru umocňuje zdejší genius loci… Na sérii výjimečných koncertů pod širým nebem, které představí špičky české hudební scény napříč žánry, zve Letní scéna Musea Kampa. Letošní program sází na výrazná jména a silné hudební zážitky: Adam Plachetka, Ondřej Brousek a Ondřej Brzobohatý, Dan Bárta & Illustratosphere, Ondřej Havelka a Melody Makers, Tomáš Klus & Jiří Kučerovský.
Reklama
reklama

Healing Festival 2026: Nové Začátky. Léto, které může změnit víc než jen vaši náladu

Léto, příroda a program, který vás inspiruje k novým začátkům. Takový bude Healing Festival 2026, který proběhne od 5. do 9. srpna v zámeckém parku ve Světlé nad Sázavou. Pět dní plných koncertů, workshopů, tance, sdílení i hlubokých setkání s lidmi z České republiky i celého světa. Přijeďte si odpočinout, načerpat novou energii a možná objevit nový směr.

MICE NA MĚLNICKU A KOKOŘÍNSKU: PRACOVNÍ SETKÁNÍ V KULISÁCH PŘÍRODY

MICE turismus spojuje pracovní setkání s objevováním nových míst. Konference, školení či teambuildingy dnes dávno nekončí v zasedací místnosti – účastníci chtějí zážitky, atmosféru a kvalitní zázemí. Právě proto se stále častěji přesouvají z velkých měst do regionů. Mělnicko-Kokořínsko zaujme kombinací snadné dostupnosti z Prahy, krásné přírody, vyhlášené gastronomie a bohaté nabídky služeb.

Léto v Brně: festivaly každý týden, hvězdy Michelin i světový motorsport

Brno letos prožije výjimečné léto. Festivaly se tu střídají týden po týdnu, Masarykův okruh hostí druhý ročník MotoGP v novém červnovém termínu a gastronomická scéna – oceněná průvodci Michelin i Gault&Millau – potvrzuje, že jihomoravská metropole patří ke kulinářské špičce střední Evropy. K tomu výjimečná jubilea vily Tugendhat a tajemné podzemí, které láká víc návštěvníků než kdy dřív. V létě je zkrátka dobrý důvod jet do Brna.
Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve vašem prohlížeči.