Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
26. listopadu 2022, svátek má Artur

Divadlo Na Jezerce

Adresa:
Na Jezerce 1451, Praha 4 14000
Telefon:
261224832

Divadelní společnost Jana Hrušínského byla založena v roce 2002 a navazuje na dlouholetou rodinnou tradici. Předkové a příslušníci rodiny Hrušínských působí v českém divadle nepřetržitě od poloviny devatenáctého století. Prvním držitelem divadelní koncese v rodině byl pan Ondřej Červíček, který povolení k provozování divadelního spolku získal v roce 1883. Za všechny známé osobnosti, které prošly divadelní historií "rodiny" jmenujme např. v r. 1851 Josefa Kajetána Tyla nebo později, v první polovině 20. století např. Karla Lamače, Rudolfa Hrušínského či Josefa Kemra. Rodinná tradice nyní pokračuje v Divadle Na Jezerce…

Divadelní společnost Ondřeje Červíčka

1869 Dokument Ondřeje Červíčka
1897 Anna Červíčková později provdaná Budínská
1905 Anna Červíčková-Budínská
1906 Ondřej Červíček principál - zakladatel herecké dynastie
1907 Václav Červíček-Budínský později principál
1912 Červíčkova divadelní společnost
1917 Marie Červíčková Sen noci svatojánské. Krátce po tomto představení zemřela na španělskou chřipku
1918 Rudolf Böhm-Hrušínský Hermína Červíčková-Hrušínská na počátku společného působení
1919
1919 Hermínka Červíčková v operetě Loutka
1920 17. října - po konání tohoto představení se Hermíně Hrušínské narodil syn Rudolf
1922 Rudolf Hrušínský dvouletý
1924 Pětiletou dceru Bertičku hrál Rudolf Hrušínský ml
1924 Červíčkova divadelní společnost sedící uprostřed Rudolf Hrušínský
1924 Divadelní společnost Václava Červíčka Obráz od Ivy Hüttnerové 2001
1925 Příjmy-výdaje Rudolfa Böhma-Hrušínského
1926 Hermína Červíčková-Hrušínská
1931 Rudolf Böhm-Hrušínský
1934 Plakát divadelní společnosti
1935 Rudolf Böhm-Hrušínský se synem Rudolfem Hrušínským ve hře Princezna z Gettha
1936 Plakát divadelní společnosti
1937 První režie Rudolfa Hrušínského
1939 Rudolf Hrušínský o prázdninách u divadelní společnosti
1940 Vstupenky společnosti Anny Budínské-Červíčkové
1942 Divadelní společnost Anny Červíčkové-Budínské sedící uprostřed. Druhý zprava Josef Kemr
1943 Divadelní plakát společnosti z doby protektorátu
1943 Plakát

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Ventura Group – společnost pro vaše gastro večírky

Kdyby existoval český Dionýsos, jmenoval by se Ventura Group. Tato rodinná společnost provozuje tři vyhlášené restaurace a Český catering k tomu. Miluje, když může přichystat úžasné jídlo, když pivo teče proudem, hostům když chutná, radují se a bouřlivé oslavy trvají až do rána.

The Emblem Hotel: jedinečný koncept pro jedinečný večírek

Tento designový boutique hotel v Praze naleznete jen kousek od Staroměstského náměstí. Kromě luxusního ubytování ve vkusně zařízených pokojích a apartmánech nabízí také vlastní privátní spa a dokonalé zázemí pro uspořádání nejrůznějších soukromých eventů.
Reklama
reklama

Kojibakers: aneb produkty plné enzymů z plísně koji

Patnáct let pracoval na manažerských pozicích v IT společnosti a neuměl si představit, že by neměl jistotu stálého měsíčního platu. Zejména když se mu postupně narodily čtyři děti, jedno z nich handicapované, které od narození vyžaduje skutečně velkou péči. Postupně ale přišlo několik věcí, které jeho pohled na věc měnily, proto se rozhodl podat výpověď a pustil se do podnikání. Miloslav Laštovička založil v roce 2019 spolu s dvěma kolegy firmu Kojibakers, inspirovanou japonskou tradicí, která vyrábí za pomocí ušlechtilé plísně koji fermentované potraviny jako například miso, miso polévky, shiokoji a další. Ty momentálně dodávají jak do českých domácností, tak i do známých restaurací „Věříme, že tato unikátní »banka enzymů« má co nabídnout nejen v Asii, ale i zde v našich podmínkách,“ říká Laštovička.

Rozhovor: Štěpánčiny Divné čokolády

Štěpánčiny Divné čokolády jsou šokující, originální... prostě divné a to nás na tom nejvíc baví! Jak říká sama Štěpánka: „Mé čokolády se nejí, ale degustují.“

Kotelna v areálu Uhelného mlýna, eventový prostor kousek za Prahou

Během celého 20. století tu hned vedle železniční trati Praha-Drážďany v tisících rukou cinkaly šroubky a libčický industriální park se svým lomozem a dalekým dosahem patřil k významným průmyslovým srdcím, přeživším staré mocnářství. To však s koncem jedné a posléze i další historické éry dotepalo až téměř do úplného ticha, které nakonec před dvaceti lety ještě spláchly povodně. Ale nikdy není pozdě a část dříve průmyslového areálu Libčických šroubáren vstala z popela! Objekty Uhelného mlýna a Kotelny důstojně ožily k novým potřebám dnešního světa a staly se vyhledávaným místem pro konání firemních a společenských akcí.