Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
22. března 2023, svátek má Leona
Místo:
Centrum Paraple
Datum:
22.4.2023 10:00
Cena:
Web:
Cestování je svoboda, vášeň, radost. Ukážeme vám, že si ho lze dopřát i s pohybovým handicapem.
Vyrazte za dobrodružstvím, relaxem či poznáním. A je jedno, jestli přes půl světa nebo jen „za humna“. Vydejte se s námi do Asie, USA, Afriky, na Nový Zéland, ale i po Evropě a České republice. A třeba také zavzpomínejte, jak se cestovalo za totality. Nevyhneme se ani informacím o sexuální turistice. Cestovatelský festival s názvem „Život je cesta“ se v Centru Paraple uskuteční 22. 4. 2023 od 10 do 22 hodin. Je určený lidem se závažným pohybovým handicapem, jejich rodinám, přátelům a asistentům. Bavit se budeme o cestování letadlem, ale i jinými dopravními prostředky, dozvíte se, kde hledat bezbariérové ubytování, které cestovní kanceláře nabízejí bezbariérové zájezdy nebo jaké jsou možnosti asistence a jaké kompenzační pomůcky se hodí na cesty. Součástí programu bude také promítání tematických filmů a výstava fotografií. Celý den pak zakončí vystoupení kapely Střet. Vstupné je 350 Kč, pro doprovod 150 Kč. Občerstvení je po celou dobu konání akce zajištěno. 

ČTĚTE DÁLE

Lucie Bílá ve svém divadle uvede muzikál Srdeční záležitost

Pražské Divadlo Lucie Bílé se připravuje na další hudební premiéru. Po úspěšných komediích Láska je láska a Maminy uvede muzikál Srdeční záležitost americké písničkářky Amandy McBroom. Muzikálová novinka, jejíž stěžejním motivem je krize středního věku, bude mít premiéru v Den české státnosti 28. září 2023 a v hlavní roli představí zlatou slavici a majitelku divadla Lucii Bílou.

Comic-Con Prague 2023 odtajnil další hvězdné hosty. Přijede MacGyver i další ikony z Hvězdné brány či zástupci DC

V pořadí čtvrtý ročník festivalu popkultury Comic-Con Prague potěší nejen fanoušky ikonické Hvězdné brány nebo světa DC. V polovině dubna budou moct v pražském Universu potkat například Richarda Dean Andersona, Corina Nemce, Matta Ryana, ale i hvězdu Fantastických zvířat Dana Foglera.
Reklama
reklama

Obrovská videotéka i živé vysílání v rámci jedné služby? S Lepší.TV realita.

Téměř v každé domácnosti se setkáme minimálně s jednou platformou, která nám nabízí nepřeberné množství filmů a seriálů. Kde je internet, tam je Netflix, HBO nebo Disney Plus. Sledování obsahu nebylo nikdy snazší, a tak se přirozeně stalo součástí našich životů. Existuje ale ještě další služba, která nám toho může nabídnout víc? Existuje.

Pojizeří a Polabí: po proudu k zážitkům

Turistická destinace Pojizeří a Polabí leží mezi třemi většími městy ve Středočeském kraji – Mladou Boleslaví, Nymburkem a Poděbrady a jak již její název napovídá, nachází se v blízkosti dvou velkých a významných řek – Labe a Jizery.

TOP turistické cíle Slovenska představí veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD

K nejvýznamnější tuzemské akci odvětví cestovního ruchu patří veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD, které proběhnou od 17. do 19. března 2023 v areálu PVA EXPO PRAHA. Partnerskou zemí pro letošní ročník této události je Slovensko, a to přesně při příležitosti 30. výročí rozdělení Československa a vzniku samostatných států. Poutavou expozici našich nejbližších sousedů představí v Letňanech národní agentura SLOVAKIA TRAVEL. Co patří k tamním největším turistickým atraktivitám a rozhodně stojí za poznání?