Pokud vás zajímá, jak se dělá rádio nebo jak náročná je práce moderátora, tak dorazte do naší karlínské budovy na Den otevřených dveří.
KDY: sobota 16. května od 10 do 16 hodin KDE: Budova Českého rozhlasu Střední Čechy a Rádio Praha (Hybešova 10, 186 72 Praha - Karlín) FORMA ZPŘÍSTUPNĚNÍ: skupiny dle kapacity prohlídky CO UVIDÍTE: chodba v suterénu s pamětní deskou, přízemí – vysílací komplex Rádia Praha a Českého rozhlasu Střední Čechy, newsroom; 1. patro – Studio A a Studio B; zahrada s altánem Informace o budově: Český rozhlas sídlí v postsecesním klasicistním domě od architekta Josefa Sakaře, na plastické výzdobě se podíleli sochaři Antonín Štrunc a Otakar Rákosník. Komentované prohlídky karlínským Národním domem, který byl postavený jako místo pro setkání a kulturní vyžití místních občanů zaujmou hned na první pohled svou impozantností a velkorysostí. Nacházely se tu zahradní restaurace s kavárnou, herna, kuželkářská síň, vinárna, zimní kulečník, sály s jevištěm i spolková místnost.
Kavárna Divadla Ungelt, známá také jako Café Hein, má za sebou první čtyři měsíce provozu. Od svého prosincového slavnostního otevření si našla cestu nejen k divadelním divákům, ale i k milovníkům výběrové kávy a poctivé cukrařiny.
Mozartovo interaktivní muzeum s potěšením oznamuje, že získalo ocenění v rámci Tripadvisor Travelers’ Choice Awards pro rok 2026. Výherci tohoto ocenění na portálu Tripadvisor patří mezi 10 % nejlépe hodnocených profilů na světě.
Metropole Zličín zve na Asijské dny – třídenní festival plný chutí, barev, vůní a autentických zážitků. Ve dnech 15. až 17. května 2026 se centrum promění v asijskou čtvrť, plnou sakur a lampionů, kde se návštěvníci vydají na cestu napříč Asií a poznají její atmosféru všemi smysly. Po celou dobu akce bude připraven pestrý program, který představí to nejlepší z tamních tradic – od tanců a ukázek bojových umění přes hudební vystoupení a tematické workshopy až po bohatou gastronomii.
Fly Vista, rooftop restaurant & bar v samém srdci Prahy, zve k zážitku, kde se panorama města potkává s vytříbenou gastronomií, hudbou a atmosférou, která se během dne proměňuje. Ráno začíná klidně. Slunce nad střechami, jemná hudba a snídaně ve výškách. V poledne přichází živější tempo, ideální pro business oběd nebo setkání nad sklenkou vína. A večer? Praha se rozsvítí a večeře se mění v ten nejromantičtější zážitek.
Druhý ročník open festivalu, zaměřeného především na punkovou muziku, doplněnou spřízněnými žánry jako ska, crust, oi, rock ´n´ roll a další se uskuteční ve dnech 10. a 11. 7. 2026 v Buštěhradu. Mezi sedmnácti vystupujícími kapelami můžeme slyšet hned tři zahraniční, oproti loňsku, kdy pořadatelé vsadili výhradně na českou kvalitu.
Oblíbená série open air koncertů „Hudba na vinicích“ má za sebou veleúspěšný ročník, ale organizátoři už se hlásí s novinkami pro rok 2026. Sedmý ročník akce nabídne rekordních 69 koncertů, dosud nejvíce v historii. Ruku v ruce s tím jde rozšířené spektrum vystupujících umělců a také dvě zbrusu nové lokace, samozřejmě spojené s vínem. Na pódiu se objeví každoroční stálice jako David Koller, Queenie, Čechomor, duo Krhut & Kozub, Wohnout, Tros Discotequos, No Name, a mnoho dalších. Premiéru si na vinicích navíc odehraje Marie Rottrová, Olympic, Kateřina Marie Tichá, Kollárovci nebo Tata Bojs.
Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve vašem prohlížeči.