16. února 2026, svátek má Ljuba

Hudba mezi obrazy - komorní koncert

Místo:
Mánes
Datum:
3.3.2026 19:00
Cena:
490 Kč
Web:
Komorní večer houslí a violoncella proběhne uprostřed výstavy v Malé síni Galerie Mánes.
Sedíte mezi obrazy. Světlo výstavy zůstává. Hudba zní.

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

ČTĚTE DÁLE

Jindra Viková: Kdo jsem? Moravská galerie zahajuje sérii osmdesátých výročí jubilejní výstavní intervencí sochařky, keramičky a malířky Jindry Vikové.

Česká výtvarnice, kurátorka a pedagožka Jindra Viková, slovenský konceptualista Rudolf Sikora a jeho český kolega, teoretik i sběratel umění Jiří Valoch, ti všichni v roce 2026 slaví svých osm desetiletí. Moravská galerie pro ně přichystala sérii výstav, z nichž úvodní zahájila vernisáží ve čtvrtek 12. února vpodvečer a věnovala ji první z letošních oslavenců, paní Jindře Vikové. Ta svou intervenci v expozici ART IS HERE Pražákova paláce nazvala příznačně Kdo jsem? Shodně se jmenuje i knížka vzpomínek, kterou v Moravské galerii pokřtila. A titulní plastiku zde také vystavila. Její sochy, kresby a siluety spatříte uvnitř i vně Pražákova paláce do 17. května letošního roku.

Hudební show HUMAN ZOO představuje hvězdný cast: Čtyřicet osobností v jednom ringu

Nová hudební megashow “HUMAN ZOO – Gospelová Anarchie” odhaluje své výjimečné obsazení. Režisér Viktor Tauš a hudební skladatel Roman Holý představují čtyřicetičlenný ansámbl složený z výrazných osobností české hudební i divadelní scény. Premiéra se uskuteční 26. února 2026 v prostoru Nová Spirála na pražském Výstavišti, kde se show odehraje v limitované sérii pouze 50 repríz.

Divadlo Spejbla a Hurvínka oslaví znovuotevření domovské scény premiérou Mánička a bubáčci pro děti od 2 let

Divadlo Spejbla a Hurvínka po téměř ročním uzavření z důvodu rekonstrukce a přístavby studiové scény 18. února opět přivítá diváky. První premiérou z celkem pěti naplánovaných pro tento mimořádný rok, kdy Hurvínek slaví 100 let, je Mánička a bubáčci.

Bouřlivé výšiny se vracejí na plátna kin jako vášnivý a temný filmový zážitek

Mnoho VIP osobnostní se v pražském kině IMAX ponořilo do příběhu, kde láska není něžná, ale spalující. Film Bouřlivé výšiny přináší novou, smyslně temnou adaptaci slavného románu Emily Brontëové. Vyprávění o vášni, která se dere na povrch s nebezpečnou intenzitou, o touze, jež bolí, a citech, které ničí vše, co jim stojí v cestě. Zakázaná přitažlivost, fyzické napětí a emoce na hraně posedlosti dělají z Bouřlivých výšin film, který svádí, provokuje a nenechá diváka vydechnout.

Velikonoce po staročesku ve skanzenu Kouřim

Chcete zažít Velikonoce tak, jak je slavili naši předci? Vydejte se do Muzea lidových staveb v Kouřimi a přeneste se do atmosféry českého venkova v době předvelikonočního půstu i samotných svátků jara.

Comic-Con Prague 2026 se blíží! Přiletí Giancarlo Esposito, Iain Glen a další herecké hvězdy

Sedmý ročník Comic-Con Prague postupně odhaluje další zahraniční i domácí hosty a programové novinky. Největší tuzemský festival popkultury, který se uskuteční 13.–15. března 2026 v pražském O₂ universu, přivítá herecké hvězdy světových seriálových hitů v čele s Giancarlem Espositem a Iainem Glenem, tváře hrané adaptace One Piece i výrazné osobnosti české kulturní scény. Návštěvníky čekají také soutěžní show, literární a komiksové novinky i tematické výstavy.
Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve vašem prohlížeči.