12. prosince 2025, svátek má Simona

Lumia Gallery představuje novou instalaci!

Místo:
Lumia Gallery
Datum:
4.2.2025 - 31.12.2025
Cena:
217 Kč
Web:
Lumia Gallery představuje novou instalaci „Primal Ritual“ a pokračuje v rozšiřování svého digitálního prostoru.
Lumia Gallery, pražská galerie zaměřená na současné digitální umění, pokračuje ve svém růstu a přináší další uměleckou instalaci, která posouvá hranice vnímání. Tentokrát do svých prostor přidává dílo „Primal Ritual“, jež spojuje pokročilé technologie s přírodními principy a nabízí návštěvníkům hluboký interaktivní zážitek.

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Michelinský šéfkuchař Gal ben Moshe vaří svůj příběh v restauraci Parzival v Praze na Starém Městě

Šest let vařil Gal ben Moshe pod michelinskou hvězdou ve vlastní restauraci Prism v Berlíně. Teď v Praze otevírá restauraci Parzival, ve které prostřednictvím chutí a vůní vypráví svůj osobní příběh. Parzival je fusion fine diningová zážitková restaurace, kterou on sám popisuje jako hluboce osobní místo, kde sdílí všechny své gastronomické zkušenosti a vypráví je prostřednictvím jídla.

Film 9 milionů barev o přátelství masožravé krevety a slepé rybky objel svět, v Čechách bude poprvé k vidění s koncertem Floex Ensemble

Animovaný podmořský muzikál 9 milionů barev, který vznikl v česko-norsko-německé koprodukci, se v České republice poprvé představí v rámci speciální předpremiéry spojené s koncertem Floex Ensemble. Talentovaný skladatel, producent a klarinetista Tomáš Dvořák aka Floex je autorem hudby k tomuto prvnímu českému muzikálu beze slov. Ten je příběhem slepé rybky Milvy a nebojácné masožravé krevety Fran, která svými klepety pod hladinou oceánu bez milosti kosí vše, co jí přijde pod ruku – kraby, želvy i velké ryby. Než potká Milvu… Film režisérky Báry Anny Stejskalové před uvedením v Čechách objel užšestnáct mezinárodních festivalůvčetně toho prestižního v Annecy, kde byl promítnut přímo na zahájení.

Norimberk: Rami Malek a Russell Crowe v psychologickém souboji na pozadí procesu, který změnil dějiny spravedlnosti

Napínavé historické drama Norimberk (Nuremberg) přivádí na plátna jeden z nejzásadnějších procesů 20. století očima mladého amerického psychiatra, který se ocitne tváří v tvář nacistickým pohlavárům v čele s Hermannem Göringem. Hvězdně obsazený film s Russellem Crowem, Ramim Malekem a Michaelem Shannonemsleduje nejen boj za spravedlnost, ale i nebezpečně fascinující setkání s člověkem, který se snaží z dějin „vyargumentovat“ vlastní vinu. Film, který má ambici stát se jedním z nejdiskutovanějších snímků začátku příštího roku, uvedou česká kina 15. ledna 2026v distribuci společnosti Falcon.

ROK NA SVĚTĚ. MLÁDĚ GIBONA ZE ZOOPRAHA DOSTALO SYMBOLICKÉ JMÉNO BAYU

Pátek třináctého – pro skupinu gibonů stříbrných v Zoo Praha šťastný den. Loni v prosinci totiž zkušená samice Alang Alang přivedla na svět čtvrtého potomka. Živelná povaha samečka se propsala i do jeho jména Bayu, které mu nyní vybrali chovatelé. Indonésky znamená vítr.Zvědavý a hravý mladík vyniká svou nebojácností a trénuje pro gibony typickou brachiaci. První mládě tohoto ohroženého druhu se v pražské zoo narodilo před deseti lety, zároveň šlo o první přírůstek v Česku.

QUEENIE ohlásili letní turné 2026! Fanoušky opět čeká hudební léto plné energie a legendárních hitů

Je to už tradice, na kterou se fanoušci každoročně těší. Kapela QUEENIE, jedna z nejlepších tribute kapel na světě, dnes oznámila své letní turné 2026. Po úspěších z letošního roku se kapela vrátí na česká a moravská pódia s novým koncertním programem, který znovu oživí odkaz legendární skupiny Queen a Freddieho Mercuryho.

Světový balet v Praze! Hvězdy z Paříže, Berlína a New Yorku vystoupí na prvním mezinárodním baletním festivalu PRAGUE ON POINT

Do Prahy zamíří světová baletní špička. Nový mezinárodní festival PRAGUE ON POINT, který se uskuteční od června do října 2026, nabídne dva velkolepé gala večery v Hudebním divadle Karlín, pražskou premiéru inscenace Kafka: Proces, letní mistrovské kurzy ve Státní opeře i závěrečnou podzimní premiéru nové choreografie. Festival, jehož zakladatelem je mezinárodně uznávaný choreograf Jiří Bubeníček, právě zahájil prodej vstupenek.
Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve vašem prohlížeči.