Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
5. července 2022, Den slovanských věrozvestů Cyrila a Metoděje
Místo:
Česká obec sokolská
Datum:
24.6.2022 10:30
Cena:
Web:
Osmý ročník Noci sokoloven v Tyršově domě. Sokol sice koupil budovu až v roce 1925, ale starší palác skrývá nádherná zákoutí.
Poosmé se veřejnosti otevřou brány sídla České obce sokolské – Tyršova domu na pražském Újezdě. Letos chceme podpořit sokolskou činnost směřující k uprchlíkům z Ukrajiny. Konkrétně jde o jednotu T. J. Sokol Slatiňany, která v prostorách vlastní sokolovny ubytovává lidi na útěku před válkou. V průběhu večera proto budeme vybírat dobrovolné vstupné a celý výtěžek bude věnován této jednotě. Návštěvníci se budou moci zúčastnit komentovaných prohlídek Tyršova domu, zaplavat si v bazénu, poslechnout si ukrajinské lidové písně zpívané rodačkou z Kyjeva Veronikou Pozniak, zajít zaswingovat na koncert (učitel tance bude přítomen). Zabaví se i děti, pro které Sokol Pražský sehraje pohádku s loutkovým divadlem vyrobeným v Užhorodě a bude pro ně připraven dětský koutek. A pro všechny je připravený swap = výměna oblečení. Nevyměněné kousky půjdou do charitativních obchodů. Program se odehrává v Tyršově domě, jehož součástí je barokní Michnův palác, tělocvičny, bazén a další prostory.Program: 16:00–21:00 plavání v bazénu Tyršova domu 17:00–20:30 SWAP = výměna oblečení 16:30 a 17:30 loutkové představení pro děti od 3 do 10 let a dětský koutek 17:00–20:00 cvičení písmenkové abecedy s lektorem 18:30 koncert ukrajinských lidových písní 19:30–21:30 swingová tančírna s lektorem a Letenským dixielandem 10:30, 13:00, 17:00, 19:00 komentované prohlídky Tyršova domu 21:00 večerní výstup na střechu

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Top festivaly 2022: kde si skvěle zapaříte

Festivalové léto je za dveřmi a to znamená, že přinášíme přehled top festivalů, kam Vás rádi pozveme a kde se nejspíš také potkáme. Takže jestli se nemůžete dočkat, až se pořádně zapaříte a pošlete do sebe pár kousků, máme pro vás pár tipů, ke byste letos rozhodně neměli chybět.

Putovní festival Hrady CZ je zpět v plné síle

Letní putovní hudebně-kulturní festival Hrady CZ je zpět v plné síle a své návštěvníky letos přivítá v průběhu léta znovu osmkrát na koncertech i v prostorách hradů na území Čech a Moravy.
Reklama
reklama

Lesní zámek Kozel: tip na rodinný výlet kousek od Prahy

Lesní zámek Kozel je jedním z mála klasicistních objektů na našem území, který není přestavbou staršího objektu, ale byl postaven tzv. na zelené louce. Díky tomu jej dodnes můžete obdivovat v jeho originální podobě. Ačkoli navenek toto venkovské sídlo šlechty působí velice stroze, uvnitř skrývá bohatě zdobené a vybavené interiéry, které představují vývoj nábytku od rokoka až po biedermeier.

Yellow.violet: Široký výběr pohodlného a snadno kombinovatelného oblečení

Žila, byla blondýnka, která měla kamarádku s hnědofialovými vlasy. „Jedna žlutá (yellow) a druhá fialová (violet). Dobře nám to znělo,“ říká Eva Dolejšová (37), jak vznikl název značky jednoduchého a pohodlného oblečení yellow.violet, kterou založila s kamarádkou Renatou Hanáčkovou (45). „Naše kousky jsou vhodné pro všechny. Trika i šaty máme v různých střizích i barvách, jsou lehce kombinovatelné a naše zákaznice spadají opravdu do všech věkových kategorií i křivek,“ doplňuje s tím, že se prozatím zaměřují spíše na ženy, ale pro muže vymyslely aspoň basic trika.

Lázeňský hotel Villa Smetana v novém kabátku

Ani hudební skladatel, ani jeho symfonická báseň, ale řeč je o nádherném ubytování v klidné části města plné zeleně. Lázeňský hotel Villa Smetana **** se nachází ve dvou historických vilách postavených v roce 1900 a kromě přírody a stylového ubytování vám nabídne i hýčkání v hotelovém wellness a lázeňské procedury dle zvolené varianty. I okolí lázeňského města rozhodně stojí za návštěvu.