Kam na Vánoční trhy v Praze 2018

Publikováno 10.12.2018
Pražská náměstí jako každý rok uvítala stovky stánků a proměnila se ve velké adventní trhy. Kromě těch nejznámějších na Staroměstském a Václavském náměstí se podíváme také na Jiřího z Poděbrad či trhy na výstavišti Holešovice či náměstí Republiky. Zapomenout samozřejmě nemůžeme ani na Anděl či Pražský hrad...

Staroměstské náměstí

Nemůžeme začít jinak, než s nejproslulejšími trhy v České republice. Náměstí vévodí 22metrový smrk ztepilý blikající do rytmů ústřední melodie Karla Svobody k filmu Tři oříšky pro Popelku. Slavnostního rozsvěcení v sobotu 1. prosince se ujal společně se zaplněným náměstím pohádkový princ Pavel Trávníček. Ti co, si to nechali slavnostní rozsvícení uniknout nemusí zoufat, protože strom zhasne a znovu se rozzáří každý den vždy po hodině mezi 17:30 a 21:30.

Trhy trvají až do 6. ledna.

Otevírací doba: Denně 10 - 00

Václavské náměstí

Jako každý rok nechybí ani oblíbené trhy přímo na Václavském náměstí. Tomu vévodí menší strom, ale stánků je tu stejně jako na "Staromáku" požehnaně. 

Trhy potrvají až do 6. ledna.

Otevírací doba: Denně 10 - 00

Náměstí Republiky

Velké oblibě se těší i trhy na náměstí Republiky. Ty jsou situované u obchodního centra Paladium a nabízí tradiční Vánoční sortiment - od suvenýrů, přes trdelník a pečená masa až po oblíbené svařené víno. 

Trhy trvají až do 30. prosince.

Otevírací doba: Denně 10 -22

České Vánoce na Výstavišti

 Do svátečního se obléklo i Výstaviště Holešovice. To kromě adventních trhů nabízí i řadu dalších aktivit, kterým vévodí víkendové bruslení v Malé sportovní hale zdarma. Pro děti je pak v planetáriu připraven speciální program za 50 korun.

Trhy potrvají až do 2. ledna.

Otevírací doba: Denně 10-18

Pražský hrad

Trhy na Pražském hradě nabízejí klasické adventní stánky i něco navíc. Kromě doprovodného programu, v rámci kterého je na programu řada hudební produkce můžete přispět i na dobrou věc - na místě je řada sbírkových krabiček projektu SOS Dětské vesničky.

Trhy, které zahájila první dáma Ivana Zemanová, potrvají až do 6. ledna.

Otevírací doba: Denně 9-19

Náměstí Jiřího z Poděbrad

Organizátoři Vánočních trhů na náměstí Jiřího z Poděbrad si kromě výběru kvalitního jídla, pití a dárků připravily bohatý doprovodný program. Kromě hudebních čísel se tak Vaše ratolesti mohou těšit i na pohádky.

Otevírací doba: Denně 10:30 - 21

 Tylovo náměstí

Tylovo náměstí u zástavky I.P. Pavlova se také zaplnilo bohatě zásobenými stánky. Kromě Vánočního stromu je i výzdoba celého náměstí vedena ve vánočním duchu.

Trhy probíhají až do Štědrého dne.

Otevírací doba: Denně 10-19

Anděl

 

Vánoční trhy na Andělu se jako již každoročně odehrávají v prostoru mezi výstupem z metra a obchodním domem. Kromě tradičních dobrot jako je svařené víno, medovina, trdelník, kaštany či klobásy nabízejí také produkty z farmářských trhů.

Trhy na Andělu potrvají až do 23. prosince.

Otevírací doba: Denně 8 - 18