The Burning Hell, Metronome Festival nebo České derby

Publikováno 17.06.2019
Tropické teploty nás jen tak neopustí, ale spolehnutí je i na kulturní pestrost v hlavním městě. V pondělí se můžete těšit na další z večerů Fuck Up Night, zatímco v úterý lákají k návštěvě Žluté lázně s projekcí druhého dílu Mamma Mia. Ve středu zahrají kanadští The Burning Hell a ve čtvrtek startuje letní kino v centru Černý Most. Víkend bude patřit především dalšímu ročníku Metronome Festivalu. Inu, opět se máme na co těšit...

Pondělí 17. června

Fuck Up Night Prague vol. XXXI

Již 31. večer věnovaný selháním a "fuck-upům" známých osobností. Obsah přednášek i seznam hostů je jako tradičně tajemstvím, nicméně večerů se účastní zpravidla zajímava jména a historky stojí za slyšení.

Akce začíná v 19:30.

Vstup: od 200 Kč

Úterý 18. června

Letní kino Yellow Cinema

Další z letních večerů ve Žlutých lázních patří projekci oblíbeného snímku Mamma Mia! Here We Go Again, který volně navazuje na hvězdně obsazený film Mamma Mia! inspirovaný hity švédské skupiny Abba! Příběhově se druhý díl vrací před události prvního a to ve vzpomínkách hlavní hrdinky.

Projekce začíná ve 21:30.

Vstup: 50 Kč

Středa 19. června

The Burning Hell + Člověk krve

Kanadská hudební skupinaThe Burning Hell premiérově míří do Kampusu Hybernská. Partička založená v roce 2007 proslula řadou komediálních písní a žánrově se pohybuje na pomezí rocku, country, popu a ska. Jako support vystoupí folková kapela Člověk krve.

Koncert začíná v 19 hodin.

Vstup: 150 Kč

Čtvrtek 20. června 

Letní kino v Centru Černý most

Střecha obchodního Centra Černý most se stejně jako vloni promění ve velké rodinné letní kino. Až do konce léta se tak příznivci tuzemské kinematografie mohou těšit na výběr toho nejzajímavějšího z posledních let, se zaměřením především na rodinné snímky. Čtvrteční zábavu obstará pohádka Čertoviny.

Projekce začíná každý čtvrtek ve 21 hodin.

Vstup: ZDARMA

Pátek 21. června

Metronome Festival Prague 2019

I další ročník Metronome Festivalu přitáhne do Prahy řadu zajímavých umělců z celé Evropy. Ze zahraničních interpetů nejvíce zaujmou britská Morcheeba či Liama Galagher nebo němečtí producenti elektronické hudby Kraftwerk, z tuzemských je pak doplňuje Pražský výběr nebo Lenka Dusilová.

Festival probíhá pátečních 14 hodin až do soboty.

Vstup: od 1590 Kč

Pivní trhy Karlín

Karlínské náměstí hostí během pátku a soboty pivní trhy, v rámci kterých bude možné ochutnat 70 druhů piva či jiné dobroty u více než 60 vystavovatelů. Kromě toho se můžete těšit i na bohatý doprovodný program pro děti i dospělé včetně několika hudebních vystoupení.

Akce probíhá od 10 do 22 hodin v pátek i v sobotu.

Vstup: ZDARMA

Sobota 22. června

99. České derby

Vrchol dostihové sezóny je tu! Již 99. ročník Českého derby se odehraje na závodišti ve Velké Chuchli. Kromě hlavního závodu se přiznívci tohoto vznešeného sportu mohou těšit i na řadu menších dostihů, příležitostí k sázce proto bude hned několik!

Program začíná ve 14 hodin.

Vstup: 250 Kč

Neděle 23. června

Španělská fiesta ve Žlutých lázních

Speciální večer ve Žlutých lázních představí všem zájemcům španělské tradice, pokrmy i životní styl. Kromě přednášek se můžete těšit na praktickou školu a temperamentní hudební doprovod. 

Akce začíná v 18 hodin. 

Vstup: 50 Kč