Pán prstenů, Letní Letná nebo Drum and Bass festival

Publikováno 12.08.2019
I přes mírné ochlazení se v Praze dočkáme dalších zajímavých kulturních událostí. Start týdne bude patřit projekcím Pána Prstenů, zatímco ve středu startuje festival Letní Letná. Ve čtvrtek se můžeme těšit na Pink Party, která bude věnovaná těm nejlepším růžovým vínům a pátek odstartuje Pražský Drum and Bass festival. O víkendu nás pak čeká nizozemské duo TV Noise v klubu Epic a týden uzavře další letní kino - Příběhy obyčejného šílenství. Inu, opět se máme na co těšit...

Pondělí 12. 8.

Letní kino: Pán prstenů I.

První díl přelomového kasovního trháku Pán Prstenů promítne v pondělí Letní kino na Pavlači při Skautském institutu na Staromáku. Snímek získal v roce 2002 čtyři oscarové sošky.

Projekce začíná ve 21 hodin. V úterý je v plánu druhý díl a trilogie se uzavře ve čtvrtek, ve stejný čas a a na stejném místě.

Vstup: 70 Kč

Úterý 13. 8.

Pop-up škola vaření: Itálie

Vnitroblock v Holešovicích hostí v úterý akci pro všechny příznivce italské kuchyně. Od mistrů z Alfresco Academy se můžete naučit špagety carbonara či práci s mořskými plody.

Akce začíná v 17 hodin.

Vstup: 2700 Kč

Středa 14. 8.

Letní Letná 2019

Festival nového cirkusu Letní Letná opět rozproudí ulice hlavního města. Těšit se můžete na varietní čísla umělců z Česka i celého světa.

Akce probíhá až do 1. září.

Vstup: od 290 Kč/představení, část ZDARMA

Čtvrtek 15. 8.

Pink Party 2019

Pavilon Grébovky hostí ve čtvrtek festival růžového vína. Kromě lahodného moku bude k dispozici i candy bar, drobné občerstvení a nealkoholické nápoje. K zábavě pak zahraje i kapela Jazz in Flagranti. 

Akce začíná v 18 hodin.

Vstup: 800 Kč/neomezená konzumace 

Pátek 16. 8.

Pražský Drum´n´Bass Festival

Během pátku a soboty Ostrov Štvanice a Cross Club zaplní příznivci drum´n´bass. V rámci dvou dnů vystoupí například PSH, Pixie a řada dalších interpetu z celé Evropy.

Akce probíhá od pátečních 16 hodin až do neděle,

Vstup: ZDARMA

Sobota 17. 8.

TV NOISE @ Epic

Holandské duo DJů a producentů roztančí hudební klub Epic. Oba interpreti spolu vystupují již od roku 2011 a mají na svědomí řadu žánrových hitů. 

Akce začíná ve 22 hodin.

Vstup: 270 Kč

Neděle 18. 8.

Praha v hlavní roli: Příběhy obyčejného šílenství

 

Centrum architekury a plánování v rámci svého programu Praha v hlavní roli uvádí snímek Petra Zelenky Příběhy obyčejného šílenství. Ve snímku z roku 2005 zazářil v hlavní roli Ivan Trojan.

Projekce začíná ve 21 hodin.

Vstup: 70 Kč