Termoterapie dorazila do Prahy

Publikováno 31.10.2019
Doba je uspěchaná a to se negativně promítá do našeho zdraví. V rámci neustálého pracovního stresu zapomínáme na to nejpodstatnější - relaxaci. Tělo ale potřebuje odpočívat, i když si to třeba hlava neuvědomuje. V Centru zdraví a inspirace Vám to rádi velmi příjemně připomenou.

Solná jeskyně v Centru zdraví a inspirace na Zahradním městě je Pražanům již dobře známá - funguje zde téměř deset let a pro své profesionální pojetí a ochotný personál sem jezdí zdaleka i mimopražští. O solné jeskyni se dnes ale bavit nebudeme (leč patří mezi ty nejlepší v republice a určitě byste ji měli navštívit). To, co bych rád v rámci dnešního článku představil, je novinka v podobě místnosti s termoterapií, jedinou v celé Praze.

Relaxační Centrum zdraví a inspirace se nachází v budově polikliniky na adrese Jabloňová. Vstup do samotného centra se nicméně nachází z boční strany polikliniky z ulice U Zahradního Města, skrze velká hnědá vrata. Najdete je snadno, přičemž v okolí nejsou žádné modré zóny, takže všude bez problémů zaparkujete. Před poliklinikou je navíc i zastávka autobusu, který sem jezdí od stanice metra Skalka, takže i dostupnost MHD je v podstatě ideální. Po příchodu do Centra se nahlásíte na recepci solné jeskyně a pak už se můžete vrhnout do pohlcujícího světa termoterapie.

V jedinečné relaxační místnosti na Vás čekají čtyři speciální rakouská lůžka, která jsou výjimečná díky dvěma prvkům. Prvním z nich je tzv. „zero gravity“ poloha umožňující rovnoměrné rozložení tlakových bodů těla. Lůžko tvaruje páteř do přirozené polohy, nedochází v něm proto k nepříjemnému namáhání některých jednotlivých míst jako např. vleže na rovné podložce. Ne náhodou se proto právě v této pozici nachází kosmonauti při startu rakety, kdy jsou jejich těla vystavena obrovskému přetížení. Druhou zajímavostí je pak tvar spodní části lůžka, připomínající houpací křeslo. Po ulehnutí na lůžko je dobré vybalancovat rovnovážnou pozici, která připomíná stav beztíže. Nemusíte se bát nějakého divokého pohupování - balanc najdete intuitivně prakticky okamžitě. V této pozici dochází ještě k rychlejšímu uvolnění svalů a člověk se začne velice rychle propadat do relaxačních alfa vln.

Na lůžku je umístěna ametystová podložka Biomat Professional generující infračervené záření a záporné ionty. Kombinací speciálního lůžka s podložkou Biomat je dosaženo maximálního relaxačně-uvolňovacího efektu s intenzívními blahodárnými účinky na fyzické a psychické úrovni. Půlhodinový pobyt na lůžku, s podložkou prohřívající tělo do hloubky, dokáže velice rychle uvolnit zatuhlé zádové svaly, zbavit bolesti a navodit psychickou pohodu. Celý proces je podpořený jemnou hudbou a projekcí na strop připomínající noční oblohu, aby byla atmosféra co nejpůsobivější. Na konci každé procedury se rozsvítí tlumené světlo a hudba pomalu utichne, aby „probuzení“ do reality bylo co nejméně násilné.

Stačí půlhodinový pobyt na lůžku, ideálně po dobu několika dní za sebou, a bolesti zad, které trápí díky modernímu sedavému způsobu života stále více lidí, mohou definitivně zmizet. Lůžko lze, stejně jako podložku, zapůjčit k využití v domácnosti.

Svět se ohromně zrychlil a díky tomu máme vnitřně neustále pocit, že nestíháme. Ale to, co často opravdu potřebujeme, je naopak zvolnit, zastavit se a nadechnout. V Centru zdraví a inspirace Vám tohle dopřejí měrou vrchovatou. Nechte se chvíli hýčkat, tělo se Vám za to rádo odmění.

Infračervené záření je přirozenou součástí slunečního záření. Má nezastupitelný význam pro život na Zemi

Vliv infračerveného záření
na lidský organismus:

- Zmírňuje bolest svalů, měkkých tkání, kloubů
- Posiluje kardiovaskulární systém
- Zlepšuje prokrvení a okysličení tkání
- Zvyšuje teplotu hlouběji uložených tkání
- Zvýšením teploty likviduje bakterie a viry
- Zlepšuje přívod živin a hojivých elementů
- Zlepšuje odvod metabolických zplodin
- Pomáhá udržovat krevní tlak
- Podporuje imunitní systém
- Zvyšuje sílu a vitalitu organismu
- Detoxikuje tělo
- Zvyšuje bazální teplotu
- Snižuje hmotnost
- Pomáhá léčit kožní onemocnění
- Zlepšuje kvalitu spánku
---------------------------------------------------------
Záporné ionty jsou atomy, které mají kladný náboj a mají příznivý vliv na lidské zdraví. Vznikají např. tříštěním vody u vodopádů, u moře, ve zdravých lesích.

Vliv záporných iontů na
lidský organismus:

- Podporují funkci a regeneraci buněk
- Odbourávají únavu, zvyšují energii
- Neutralizují volné radikály v těle
- Podporují imunitní systém
- Zlepšují spánek
- Zvyšují hladinu kyslíku v krvi

Jabloňová 2992/8, Praha 10 - Záběhlice
Tel.: +420 725 979 570
E-mail: martinfilip@volny.cz
www.termoterapiepraha.cz