Vánoční trhy, Parov Stelar nebo Festival italského filmu

Publikováno 25.11.2019
Poslední listopadový týden vypukl a kromě řady zajímavých kulturních akcí se můžeme i těšit na zahájení Vánočních trhů po celé Praze! Ve středu vystoupí ve Futurum Music Baru američní Earth, zatímco ve čtvrtek startuje v Lucerně Festival italského filmu. Hlavním tahákem týdne je páteční koncert Rakušana Parova Stelara v Tipsport Areně. Víkend pak bude patřit již zmíněným vánočním trhům a v neděli rodiny s dětmi ocení koncert pohádkové hudby v KC Zahrada. Inu, opět se máme na co těšit...

Pondělí 25. 11.

Temples

Trojice britských hudebníků Temples vyráží do pražského Roxy. Kapela v rámci koncetru pokřtí novou desku Hot Motion.

Koncert začíná v 19 hodin.

Vstup: 550 Kč

Úterý 26. 11.

České vánoční trhy na Tylově náměstí

Vánoční svátky se nezadržitelně blíží a s nimi se otevírají jedny z prvních trhů letoška - na Tylově náměstí. Pro zájemce je tak připraven bohatý program, řada stánků se suvenýry a nechybí ani oblíbené občerstvení.

Trhy mají otevřeno až do Štědrého dne.

Vstup: ZDARMA

Středa 27. 11.

Earth 

Earth se po dlouhých sedmi letech vracejí 27. listopadu do Prahy: ve smíchovském Futuru představí nové album Full Upon Her Burning Lips. Skupina, která funguje od roku 1989, je modlou příznívců alternativního hudebního stylu. 

Akce začíná v 19 hodin.

Vstup: 450 Kč

Čtvrtek 28. 11.

Festival italského filmu

Kino Lucerna uvádí další z řady filmových festivalů, tentokrát je věnovaný italskému filmu. V rámci několika večerů aktuální a nedávné italské tvorby. Mezi největší taháky patří snímky S chutí Toskánska nebo Chvíle obyčejného štěstí. 

Festival probíhá až 4. prosince.

Vstup: 120 Kč

Pátek 29. 11.

Parov Stelar

Hvězdný rakousky DJ a producent Parov Stelar dorazí do holešovické Tipsport Areny představit svou novou desku. Stelar proslul především popularizací žánru electro-swing.

Akce začíná v 19 hodin.

Vstup: 950 Kč

Sobota 30. 11.

Vánoční trhy

Během soboty začínají po celé Praze hlavní Vánoční trhy - na Václavském náměstí, náměstí Republiky a především Staroměstském náměstí. V sobotu navíc bude rozsvícen Strom republiky, a Pražané se opět mají na co těšit. Chybět nebude ani letos kreativní výzdoba, nejrůznější dobroty a bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.

Trhy probíháají až do 6. ledna. Oficiální informace ZDE.

Vstup: ZDARMA

Neděle 1. 12.

Koncert hudby z pohádek

 

Symfonický orchestr Dalibora Havlíka uvede v rámci první adventní neděle zahraje pohádkové skladby v KC Zahrada. Posluchači se tak dočkají oblíbených melodií z těch nejlepších českých i zahraničních pohádek.

Akce začíná v 16 hodin.

Vstup: 290 Kč