V Praze uslyšíte poprvé soundtracky legendární Mafie

Publikováno 01.02.2020
Přijď si poslechnout živě soundtrack z her Mafie a Mafie 2. Jedinečný koncert originální hudby z her Mafia a Mafia 2 v podání Filharmonie Brno. Po brněnském vystoupení čeká také Prahu koncert, kde zazní celý soundtrack Mafie v podání živého orchestru. Pro milovníky této hry rozhodně nesmíte chybět.

Co si budeme povídat, jak je tomu dávno, kdy jsme mohli poprvé kráčet po ulicích města Lost Heaven. No ano, uplynulo již 18let. Stejných 18 let jsme Mafii hrávali s vědomím, že jde o jednu z nejlepších her, které vznikly v České republice. Do dnes máme husinu jen ze vzpomínky hlavní skladby, natožpak z hraní celé hry. Už jen při pomyšlení máme nutkání si tak jedinečnou hru pustit a celý příběh s Thomasem prožívat znova a znova. Na totožné vlně se neslo i její pokračování – Mafie II. Hry, které nás proslavily po celém světě, se teď vracejí zpátky do Česka. Díky spolupráci Filharmonie Brno a GameDev Area můžete v prostorách pražského Fora Karlín zažít jedinečný koncert.

Filharmonie Brno, která svou velikostí i významem patří k české orchestrální špičce, nabízí ročně kolem stovky koncertů. Jedním z nich bude 4. 3. 2020 i Mafie, kterou odehraje hudební těleso s více jak 60 hudebníky. Skladby, na které mnozí z nás dodnes s nostalgií vzpomínají, rozezní halu Fora Karlín pod taktovkou Chuhei Iwasakiho.
Hudbu do Mafie složil Vladimír Šimůnek a nahrál Český symfonický orchestr pod vedením Adama Klemense. O doprovod k Mafii II se postaral Matúš Široký a Adam Kuruc, nahrávku pořídil Prague FILMHarmonic Orchestra s dirigentem Andym Brickem.
„Po brněnské premiéře jsme se rozhodli celý event posunout ještě o kousek dál. Těšit se tak můžete na propracovanou light show a hlavně jsme celý program rozšířili o dalších 30 minut,“ láká organizátor, kterým je GameDev Area. Připomínají, že Filharmonie Brno patří k české orchestrální špičce čítající 60 hudebníků

Malou ochutnávku v podaní Iwasakiho a brnenském filharmónii si můžete pustit ve videu. Jde o titulní skladbu:

Přijďte s námi znovu vdechnout život hrdinům z mafiánského světa.

Pro návštěvníky koncertů vážné hudby sice zpravidla není předepsaný žádný dresscode, organizátoři přesto návštěvníky žádají „udržet důstojnou atmosféru“. Takovou, kterou si  koncert Mafie jistě zaslouží. Zároveň dodávají, že oblečení s mafiánskou tématikou vítají.

Otevření dveří: 18:00
Začátek koncertu: 19:00

Délka koncertu: 120 minut včetně pauzy

Více informací: ZDE