Kam v Praze: do kina na Parazita, Radůza s kapelou nebo do na Malého prince

Publikováno 17.02.2020
Co nás čeká tenhle týden v naší metropoli? Kam můžete s partou na párty? Kde hrají filmové novinky a kterou výstavu nesmíte vynechat? Tradičně tu pro Vás přinášíme týdenní přehled akcí, jenž stojí za to navštívit.

Týden se s týdnem sešel a my tu pro Vás přinášíme tradiční týdenní přehled akcí a událostí, které doporučujeme. V úterý si nám přichystala koncert s kapelou Radůza. Nenechte si ujít ani ikonickou čenou komedii Parazit.  Na co se rozhodně můžete tešit je legendární Pete Tong v Roxy s jeho eletronickým setem. A koncem týdne je tu pro milovníky pohádek ve Studiu Dva krásné dílo, nejen pro malé děti, Malý princ. 

 

Pondělí 17.2. 

Stálá výstava Salvador Dalí – Enigma

www.daliprague.cz

Výstava Enigma, neboli Tajemství, představuje surrealistického umělce Salvadora Dalího nejenom jako malíře, ale především jako sochaře. Návštěvníci zde mohou zhlédnout jednu z největších soukromých sbírek bronzových soch, grafiky, skleněnou sbírku Daum a mnoho dalšího. Během celé návštěvy je bude doprovázet tajemná atmosféra.

 

Úterý 18.2. od 20:30

Malostranská beseda - Radůza s kapelou

www.malostranska-beseda.cz

Její umělecká dráha připomíná některé „pohádkové" životopisy. Na ulici ji v roce 1993 objevila Zuzana Navarová a již tři dny na to zpívala ve svatyni českých zpěváků, v pražské Lucerně. O pár týdnů později zde pak triumfovala jako „předskokanka" slavné americké písničkářky Susanne Vega, o šest let později měla stejnou čest při koncertě Mikea Oldfielda. Od té doby vydala několik velmi úspěšných sólových alb, která bez jakékoliv reklamy lámou rekordy v prodejnosti, získala několik zlatých Andělů a bodovala také v anketě Zlatý slavík. Díky své jedinečnosti a originálním písním, čerpajících především z české tradice, zaujala i publikum v zahraničí, například Polsku a ve Francii. Tentokrát nám představí se svou kapelou průřez dosavadní tvorbou. Zazní nejen písně z nového alba Muž s bílým psem (říjen 2018), ale i písničky z prvních desek. Radůza se zvládne doprovodit na několik hudebních nástrojů, její zpěv hřmí, ale i jemně vypráví dojemné příběhy.

 

Středa 19.2. od 19h.

Státní opera - La traviata

www.narodni-divadlo.cz

Operní příběh volně zpracovaný podle Dumasova románu Dáma s kaméliemi o nemocné kurtizáně Violettě a její marné touze vymanit se z konvencí dobové společnosti dojímá posluchače již více než 150 let. Je typickým reprezentantem romantické opery, zkoumající a velmi často obhajující život člověka, který je společností respektován pouze tehdy, pokud jí přináší zisk, a který se nakonec stává obětí bezohlednosti a společenských pravidel. Na rozdíl od Dumase nepojímá Verdi hlavní postavu své opery jako ženu, toužící po naprosté nezávislosti na druhých, nýbrž jako tragickou hrdinku obětující se pro osudovou lásku k milovanému muži.

Jímavá Verdiho hudba romanticky idealizuje nešťastnou lásku Violetty k Alfrédovi a oslovuje více než teatrální efektností především hlubokou a emotivní lyrikou.

Opera je nastudována v italském originále, v představení jsou použity české a anglické titulky.

 

Čtvrtek 20.2. od 18h.

Kino Pilotů - Parazit

www.kinopilotu.cz

Černá komedie režiséra Bong Joon-hoa (Snowpiercer, Okja) sleduje chudou, ale mazanou čtyřčlennou rodinu, která se rozhodne lstí infiltrovat do bohaté domácnosti byznysmena Parka. Co se může stát, když se setkají dva odlišné světy? Originální dílo mistrovsky pracuje s prvky thrilleru, dramatu i satiry a přináší vtipný a nepředvívatelný divácký zážitek. Parazit byl oceněný Zlatou palmou a podle mnohých ohlasů se tak stal nejzábavnějším vítězem festivalu v Cannes od dob Pulp Fiction.

 

Pátek 21.2. od 19h.

Lucerna Music Bar - Algiers + support: Esya

www.musicbar.cz

Algiers se téměř po roce vrací do Lucerna Music Baru., kde vystoupí 21. 2. Tato čtyřčlenná formace na sebe poprvé upozornila před čtyřmi lety eponymním debutem a následně také oceňovným albem The Underside of Power. Poprvé byli v Česku k vidění na strahovské Sedmičce a od té doby zde hráli již několikrát. Naposledy například v létě na moravském festivalu Beseda u Bigbítu, kde se ujali role headlinera pátečního večera. Jako support se představí Esya, což je sólový projekt Ayşe Hassan, kterou mohou posluchači znát z britské skupiny Savages.

 

Sobota 22.2. od 23h.

Roxy - Pete Tong (UK)

www.roxy.cz

Ve světě elektronické hudby je jen málo jedinců, kteří si mohou nárokovat takový vliv, jaký má Pete Tong. Za posledních dvacet let se stal vůdčím hlasem tanečního programu BBC Radio 1 a také tím, kdo rozhoduje o tom, co se bude poslouchat. Jeho nadání a cit pro vyhledávání nových talentů z něj učinily skutečnou ikonu průmyslu, která jde i za jeho hranice. Vyberme například filmy The Beach, Human Traffic nebo 24 Hour Party People, kterým dělal supervizi soundtracků a je jasné, že se zde setkáváme s člověkem nejpovolanějším. Svůj vytříbený vkus a set plný nevydaných věcí předvede v pražské ROXY.

 

Neděle od 23. 2 od 14h.

Studio DVA divadlo - Malý princ

www.studiodva.cz

Hudební projekt na motivy jednoho z nejznámějších příběhů moderní světové literatury. V titulní a jediné roli originálního zpracování se představí Jan Cina. Doporučeno pro diváky starší 10 let.