Něco končí, něco začíná aneb Streamování v Česku

Publikováno 03.11.2020
Stalo se, čeho jsme se báli. Pandemie přešla do druhé fáze a na rozdíl od té marvelovské nepřináší nikomu žádnou radost. Když zrovna náhodou není všechno zavřené, jsou restrikce natolik pevné, že má stejně většina kultury utrum. Náš pravidelný výběr tipů jsme proto museli přepracovat a pracovat s tím, co si můžete dopřát doma. Než se ale do pár konkrétních tipů pustíme, představíme vám jednotlivé služby podrobně, abyste věděli, do čeho jdete.

HBO GO
Začneme službou, která u nás zdomácněla už v půlce devadesátek a to HBO, respektive její streamovací odnoží HBO GO. Její největší výhodou je téměř absolutní lokalizace titulů do češtiny. Samotného obsahu ale zase tolik není. Nicméně, pokud se chcete co nejrychleji dostat legálně k hitům z kin, je HBO vaše cesta. Tady všechny ty velké kinopecky, pokud jde o streaming, končí jako první.
Plusy: lokalizace, hity z kin
Mínusy: skromnější nabídka, malá obměna
Cena za měsíc: 159 Kč

NETFLIX
Netflix začal na českém trhu slabě, ale dnes nabízí již přes šest tisíc filmů a seriálů ve své filmotéce, přičemž zhruba třetina už má nějakou lokalizaci (hlavně titulky, dabing spíše vzácně). Netflix se může pochlubit opravdu silnými vlastními hity (filmovými i seriálovými), plus velmi solidní knihovnou klasik. Novinky z kin tu nenajdete a pořád je co dohánět v lokalizaci, ale pokud si chcete platit jen jednu streamovací službu, tahle nabízí nejvíc.
Plusy: počet titulů, slušná lokalizace, exkluzivity
Mínusy: žádné novinky z kin, málo dabingu
Cena za měsíc: od 199 Kč

AMAZON PRIME
Odkladiště toho, co Netflix vyhodí z nabídky, plus pár vlastních show. Je pravda, že sakra silných (Grand Tour, Boys), ale lokalizace prakticky skoro nulová, titulů ani ne třetina, co má Netflix a samotná aplikace tak deset let za opicemi.
Plusy: pár dobrých vlastních filmů a seriálů
Mínusy: lokalizace, interface, počet titulů
Cena za měsíc: cca 170 Kč

Apple TV+
Od společnosti jako Apple by člověk očekával razantní nástup, ale začít jen s vlastním obsahem (nyní cca 50 titulů), i když dobrým, to prostě na předplatné v dnešní době nestačí. Není se čemu divit, že Apple předplatné rozdává, kde může.
Plusy: některé dobré exkluzivity
Mínusy: všechno ostatní
Cena za měsíc: od 139 Kč