Smolenka - Síla stromů je ukryta ve smůle.

Publikováno 19.11.2020
Recept na léčebnou mast objevila rodina Voštových u svého pradědy Aloise. Jak to začalo­? Vše začalo u našeho pradědy Aloise. Bylo to v době, kdy bylo běžné hledat pomoc od nemocí a neduhů v přírodě, a ne v lékárnách. Lidé znali léčivou schopnost smůly především na kožní potíže a různá zranění. Praděda Alois bydlel v malé vesničce na jihu Čech. V okolních lesích sbíral smůlu a vařil z ní mast, která se stala v celém kraji velmi oblíbenou. Uplynulo mnoho času a v roce 2012 jsme se rozhodli náš rodinný recept oživit.

 

Jak se recept liší od dřívějšího postupu?

Používáme stále stejný postup i suroviny. Smůlu ručně sbíráme, přidáváme kvalitní přepuštěné máslo a včelí vosk. Účinek se skrývá ve smrkové pryskyřici, který je vysoce protizánětlivý a protimykotický.

Jaké produkty ze smůly máte v nabídce a které jsou nejvíce žádané?

Nejžádanější mast z našich produktů je „Smolná mast“ a protože se stala u našich zákazníků velmi oblíbená, začali jsme rozšiřovat řadu výrobků ze smrkové pryskyřice. Nabízíme také Smolný krém, který je skvělý na pokožku se sklony k ekzémům. Dále můžeme představit Kúru na nehty, Masážní olej, Smolenka sprej, Mýdlo či Šumivou koupel. Vše vaříme vlastnoručně a poctivě. Jsme moc rádi, že i dnes můžeme nabídnout produkty, které dokážou pomoci stejně tak, jako dříve. Věříme, a i naši zákazníci začínají věřit, že síla přírody je účinnější a zároveň šetrnější než umělé přípravky z lékárny.

Dá se tedy říct, že jsou Vaše produkty zcela přírodní?

Ano je to tak, všechny suroviny našich produktů jsou přírodní. Baví nás jednoduché složení, které prostě funguje. Smrková pryskyřice je silný přírodní konzervant, což je skvělé, protože již nemusíme do našich produktů přidávat chemické konzervační látky.

Jak je to z bezpečností Vašich produktů? Vlastníte nějaký bezpečnostní certifikát?

Naše produkty splňují požadavky na bezpečnost specifikované v Nařízení Evropského Parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009, o kosmetických přípravcích. Státní zdravotní ústav na naše produkty vypracoval odborný posudek zdravotní nezávadnosti.

Kde tedy mohu Vaše produkty zákazníci zakoupit?

Na našem eshopu www.smolenka.cz nebo na Scuk.cz

 

 Účinky smrkové pryskyřice:

-  má antibakteriální a antimykotické účinky,                                         

-  napomáhá urychluje léčbu zánětů,

-  pomáhá při léčbě špatně se hojících a otevřených ran,

-  ničí mykózu nehtů a pomáhá při zarůstání nehtů,

-  zmírňuje nepříjemné projevy ekzémů a lupenky,

-  pečuje o suchou pleť,

-  zmírňuje opruzeniny a spáleniny.

 

Váš produkt už známe, teď by nás ještě na závěr zajímalo kdo jste? Kdo stojí za Smolenkou?

Květa, Bára, Vojta a Vašek Klecandovi ..... jsme malá rodinná firma. Vyrábíme produkty ze smrkové pryskyřice a pokračujeme tak v tradici našich předků. 

Květa se naučila vařit mast od svého dědečka Aloise, který ji předal recept. Zná tajemství receptury, ví jak smůlu čistit a ve správném poměru smíchat suroviny. Zachovává postupy a suroviny, jako v minulosti. Předává je dál.... Společně s Bárou vyrábí i další produkty ze smrkové pryskyřice. Spolu rády jezdí na trhy, kde se stává Smolenka čím dál oblíbenější. Zákazníkům produkty ze smrkové pryskyřice pomáhají, vracejí se....to nás moc těší a žene dopředu. 

Za podpory manžela Vojty i celé rodiny se Bára rozhodla v roce 2012 založit Smolenku a nechat první produkty otestovat u Státního zdravotního ústavu - byla to právě Smolná mast a Smolný krém. Nyní se Bára stará o zákazníky, zajišťuje dodavatele, vyřizuje objednávky, vyrábí stávající výrobky, vyvíjí nové výrobky, počítá, běhá na úřady prodává na trzích a dělá zkrátka vše, co je potřeba.