Předplatné v klubech pro milovníky whisky, rumu či vína?

Publikováno 23.11.2020
Předplatné v klubech pro milovníky whisky, rumu či vína? Nová služba předplatného degustačních pálenek a vín si získává stále více nadšenců. Předplatitelé v klubech na Degustování.cz tak každý měsíc dostanou novou, prémiovou láhev, o které se navíc dozví spoustu informací. Členové tak mají širší povědomí a zároveň se naučí, jak správně danou pálenku či vína degustovat. Podívejte se do světa Degustování.cz.

Co je degustování.cz ?
Degustování.cz je předplatné v klubech pro milovníky whisky, rumu či vína. Členové klubů tak mají možnost v rámci předplatného každý měsíc poznat něco nového. Pro předplatitele připravují zpravidla raritní, někdy neobvyklé láhve, které jsou obecně těžko k mání, ať už v kamenných obchodech, nebo na eshopech. Nechávají si záležet na výběru a většinu láhví, které poslali nebo posílat budou, sami vyhodnotili jako prémiové. S výběrem jim také pomahají experti na daný druh alkoholu.

Cílem je také jejich předplatitele edukovat o degustování, a proto vždy připravují veškeré informace sepsané do příručky a to v každém balení. Členové v jejich klubech se tak před ochutnáním nové láhve mohou dozvědět více o historii, produkčních technikách a tradicích. K určitým láhvím píšou také doporučení a tipy, s jakým jídlem se daná láhev dobře páruje a když je to vhodné, tak k tomu přidají ještě návod na skvělý koktejl. Klub totiž nechce, aby předplatitelé degustovali "naslepo", snažejí se tím jejich službu vyzdvihnout na jinou úroveň. Zpravidla posílají také různé předměty či dárky, které se dají využít k ještě lepšímu zážitku z degustování.Láhve posílají v plné velikosti, většinou tedy 0.7 l. Vše včetně příručky o degustování a dalších předmětů je pečlivě zabaleno do krabic s designem. Dávají si záležet, aby se předešlo rozbití či jinému znehodnocení zásilky.
Nově také, na popud zákazníků, otevřeli tzv. klub degustátor, který je směsicí všech členských klubů a přináší tak nejlepší různorodost.

Dobu členství, téměř ve všech klubech, stanovili na 1, 3, 6 a 12 měsíců. Nechybí ani možnost předplatné členství darovat. Což je teď před Vánocemi ideální volba na skvělý dárek. Spousta předplatitelů dostává vstup do klubu darem. Pro ty, kteří chtějí členství někomu darovat, zasílají jednoduchý voucher s návodem pro aktivaci.Proč a jak degustování vzniklo? Co na sebe prozradili?
S mým společníkem máme téměř desetiletou zkušenost s různými projekty, které jsme společně rozvíjeli. Začali jsme jako nezkušení "puberťáci" s tvorbou vlastního eshopu na skládání dárkových krabiček. Byla to propracovaná konfigurace vlastních dárkových balíčků, možná proč nezmínit i jméno projektu - Instadar.cz. Instadar za sebou ponechal stopy ve kterých lze nalézt opravdu mnoho krásných fotografií, balíčků, spokojených zákazníků a pro nás spoustu skvělých vzpomínek.


Nicméně tenhle projekt byl před 8 lety docela nadčasový, a tak nedokázal sklidit pravděpodobně tolik úspěchu a my zrovna asi nebyli ani ti nejlepší obchodníci. Pro nás to bylo však zajisté mnoho zkušeností s podnikáním. A nejenom to. Již zde jsme získali mnoho kontaktů na dodavatele opravdu kvalitního alkoholu. A to je důležité podotknout.


Eshop měl po designové a logické stránce úspěch a hlavně byl náš - žádná krabice, proto jsme se začali dále věnovat pouze tvorbě webových stránek. Poptávka tak rozhodla za nás.


Řadu let jsme se zabývali tvorbou webů a rozhodli jsme se udělat další krok vpřed. Téhož roku nás totiž napadlo předplatné alkoholu a nápad se nám zalíbil natolik, že jsme se rozhodli vytvořit projekt Degustování.cz. Spojili jsme tedy naši profesi "tvorbu webových stránek" s koníčkem "degustací kvalitní alkoholu". No a dodavatelé už nebyli problém díky kontaktům, které nám po Instadaru zbyly.


A jelikož se oba považujeme za milovníky pravého degustování, zároveň jsme budovali něco, v čem se navíc dobře vyznáme. Start celého projektu nám ulehčila zkušenost s provozováním eshopu v minulých letech, a tak jsme v druhé polovině roku 2019 degustování.cz odstartovali.

www.degustovani.cz