Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
27. ledna 2022, svátek má Ingrid
Český produkt 2021: Vemte si to nejlepší

Český produkt 2021: Vemte si to nejlepší

Pokud lze najít něco pozitivního na posledních dvanácti měsících, pak je to to, že jsme měli hodně času na to objevovat poctivé české produkty. Zkrátka a dobře trochu Vám otevřít oči a nabídnout soutěž o nejlepší český produkt roku 2021.

Konkrétně jsme vybrali 23 českých výrobců, jejichž produkty by Vám rozhodě neměli doma chybět a ti nám věnovali do soutěže poukázky v celkové hodnotě 23 000! Z každého obchodu máme dva poukazy po 500Kč, takže některým šťastlivcům nákup i významně ulehčíme. Co je třeba udělat pro jejich získání? Zahrát si s námi na porotce a najít Český produkt roku 2021!

Soutěž, jejímž hlavním partnerem je Budějovický Budvar, bude probíhat na Facebooku a Instagramu PRAGMOONu od 17. května 2021, kdy každý týden zveřejníme dva soutěžní produkty. Jak se zapojíte do soutěže? Stačí nás online sledovat, stejně tak sledovat i stránku Vámi lajkovaného (a tedy soutěžního) produktu a k tomu označit někoho, s kým se případně o výhru podělíte. Vždy dva týdny po zveřejnění daného příspěvku vylosujeme jednoho výherce na Instagramu a FB.

Na konci soutěže oznámíme, které tři produkty od Vás získaly nejvíc lajků, a jejich výrobci následně obdrží PRAGMOON certifikát pro první, druhé a třetí místo v soutěži Český produkt 2021.

Držíme palce!

ČESKÉ GHÍČKO

Ghíčko je čistý máselný tuk nejvyšší kvality získaný přepuštěním čerstvého másla. Ghí, ghee nebo ghíčko je sanskrtský výraz pro přepuštěné máslo. S ghí se můžeme setkat v souvislosti s ajurvédou, což je 5 tisíc let stará indická medicína. Ta považuje ghí pro své účinky na zdraví za elixír života. Ideální na smažení – pravý vídeňák se dělá na přepuštěném másle. Dá šmrnc vaší polévce i omáčce. Dušená zelenina na ghí je bezkonkurenční. Při pečení lze ghíčkem nahradit všechny margaríny a máslo. Lze i namazat na chléb a jíst za studena.

Facebook, Instagram, www.ceskeghicko.cz

KVÁSECZECH

KváseCZECH - Kváskové pečivo co se povede. Dopřejte si to nejčerstvější kváskové pečivo pomocí unikátního kváskového balíčku. Vyrobte si kváskové pečivo vlastníma rukama, které u Vás doma krásně zavoní a bude Vám chutnat. Používáme původní recepturu výroby bez droždí, neurychlujeme postup a používáme jen minimum ingrediencí. Vše je jednoduché, balení obsahuje spící kvásek, který si probudíte k životu, směs mouky na 1 kg pečiva a návod co, kdy a jak, každý krok doplněný o fotografie.

Facebook, Instagramwww.kvaseczech.cz

VYSUŠ TO

Dokáže připravit tak skvělý jerky, že když otevřeš balíček před kámošema, budeš rád, když ti zbyde jeden kousek. Jsi masožrout, který pořád zkouší nové chutě? Rád experimentuješ? Najdeš u nás sušené vepřové, hovězí, ale i klokaní maso a poctivou klokaní Zmasovku. Pokud do sebe chceš před rande dostat notnou dávku proteinů, mít energii na celej dlouhej večer, kvalitní sušené maso od VysušTo je jasná volba.

Facebook, Instagramwww.vysusto.cz

BIOFARMA JURE

V Biofarmě Juré nabízejí ovoce v bio kvalitě, které se prodává ve formě bio sušeného ovoce a zeleniny nebo bio ovocných džemů a povidel. Na výrobě těchto produktů se již 10 let podílejí zdravotně hendikepovaní pracovníci, kteří na farmě pomáhají se zpracováním ovoce. Dále na biofarmě nabízejí agroturistiku a ubytování. Díky stylové hospůdce je biofarma přístupná široké veřejnosti s možností zakoupit si jejich bio výrobky nebo si je objednat přímo domu.

Facebook, Instagramwww.biofarmajure.cz

KIMCHI
Superpotravina, která Vám změní život!

Ptáte se, proč zrovna kimchi v Česku? Důvodů to má mnoho! Jedním z nejdůležitějších je, že Česká republika patří v přepočtu na počet obyvatel k zemím s nejvyšším výskytem rakoviny tlustého střeva. A právě kimchi díky svým blahodárným účinkům, je jednou z nejlepších prevencí proti tomuto onemocnění. Proto je tato superpotravina v naší republice na správném místě!

Facebook, Instagramwww.kimchiclub.cz

NEKÁVA

Nekáva je přiro-zeně bezkofeinová alternativa kávy. Nekáva spojuje moderní espresso po-dobu s tradiční obilnou chutí i požadavky na poc-tivě vypěstované kvalitní BIO potraviny. Vychutnejte si Nekávu ve verzi Originál s hořko-oříškovou chutí. Nově také oceníte Nekávu pro Regeneraci, zahřívací Masalu či Nekávu pro Detox se směsí prospěšných bylinek a koření. Nekávu milují nejen děti, ale i jejich maminky a každý se zájmem o zdravý životní styl.

Facebook, Instagraminfo@nekava.cz, www.nekava.cz

OLEJÁŘSTVÍ Z HORŇÁCKA

Toto malé rodinné olejářství s provozovnou v Lipově lisuje oleje za studena mechanickým způsobem tak, aby byly zachovány výživné prospěšné látky. Konzumní oleje jsou prvotřídní kvality a pro obsah výživových látek se hodí zejména do studené kuchyně (řepkový olej i do teplé). Z kosmetických produktů nabízí tekuté mýdlo na olejové bázi, které je přírodní, bez živočišných látek a velmi rychle odbouratelné v přírodě. Dále doporučujeme meruňkový a trnkový olej z peciček z regionu Horňácka, který velmi dobře adsorbuje a hydratuje pokožku.

Facebookwww.olejarstvi.cz

MYSLÍTO

Myslíto je malá rodinná firma, která se specializuje na výrobu kvalitního müsli, jehož základem jsou ovesné vločky. Nenajdete u nich žádné průmyslově zpracované suroviny, náhražky či stabilizátory. Sladí medem od lokálních včelařů, ořechy sami loupou, praží a ručně krájí. Myslíto obsahuje suroviny převážně s certifikací BIO a od nejlepších dodavatelů z celého světa. Pekanové ořechy jsou původem z USA, vlašské ořechy z lokálních domácích ekologických sadů. Opravdové potraviny skutečně chutnají, prospívají lidskému organismu a dodávají energii po celý den.

Facebook, Instagram, www.myslito.cz

AŤ ROSTE KONEČNĚ JAKO Z VÝVARU

Láska prochází žaludkem, ale růst celým břichem. Proto jsme začali táhnout Konečně vývar - první český farmářský vývar ve skle. Několika generacemi prověřený, přírodní lektvar, který obsahuje veškerou sílu zeleninovou i zvířecí. Poctivě tažený, pěkně vyčekaný. Najdete v něm jen to dobré. Masokostní vývary také blahodárně působí na střevní mikroflóru - náš druhý mozek. Prostě Konečně superfood pro všechny mámy za všechny táty. Aby děti správně rostly a mámy nevyrostly v kuchyni.

Facebook, Instagramwww.konecnevyvar.cz

LOKLOK

Pro ty, kdo nechtějí pít alkohol ani sladké nesmysly. Pro ty, kdo o sebe chtějí pečovat s chutí. Pro ty, kdo hledají čistě přírodní povzbuzení. Pro ně je tu Loklok a jejich svěží kombucha, probiotický šumivý čaj. Kombucha se vyrábí už po staletí pro své zdravotní benefity. Díky špičkovým výrobním technologiím nabízí jako první v ČR kombuchu v praktických plechovkách. S Loklokem se potkáte ve stále více kavárnách, restauracích a bistrech, a samozřejmě také na webu loklok.cz. Když v Lokloku říkají "Na zdraví", myslí to opravdu vážně. 

Facebook, Instagramwww.loklok.cz

VČELAŘSTVÍ DOMOVINA

Zásadou rodinného Včelařství Domovina z Vysočiny je poctivé řemeslo a produkce zdravých, přírodních produktů nejvyšší kvality. Nabízí med květový, pastovaný a tmavý lesní medovicový. Specialitou včelařství je ochucený med Medvěd, zdravá a roztíratelná medová pomazánka. Obsahuje pouze med a ovoce či koření. Zahrnuje příchutě ovocné (malina, jahoda), speciální (skořice, káva) nebo se superpotravinou (chilli, maca) a mnohé další. Lze ho využít na pečivo, do něčeho teplého (krupicová i ovesná kaše, mléko, čaj, káva) i při vaření.

Facebook, Instagramwww.vcelarstvi-domovina.cz

ZORKY OLEJ

Zoru Kubešovou před pár lety uchvátily extra-panenské oleje, ať již svou chutí, vůní nebo všestranným použitím, které mají léčivé a vždy blahodárné účinky na lidský organismus. Za pomoci svého manžela, který zajistil technické řešení, začala Zorka v jihočeské vesničce Drahotěšice vyrábět a prodávat vlastní za studena lisované oleje (do 40°C), bezlepkové mouky a koření. Výrobky Zorky olej vznikly z nadšení a na jejich vysoké kvalitě je to znát.

Facebook, #zorkyolej, www.zorkyolej.cz

APOTHEKE PREMIER ČAJ

Čaj pro Váš aktivní den! Dostane Vás svojí lahodnou chutí pomeranče kořeněného přídavkem hřebíčku, skořice, zázvoru a praženého kořene čekanky. Krom toho jsme do téhle čajové směsi přidali lístky maté, neboli cesmíny paraquayské, které pomohou (nejen) po ránu nastartovat Váš organismus. Maté totiž, díky přirozenému obsahu kofeinu, napomáhá k získání pocitu energie, má stimulační a tonizující účinky. Tento čaj a řada dalších ovocných a bylinných čajů jsou vyráběny v ryze české firmě Mediate, s.r.o. se sídlem v podhůří Orlických hor.

Facebook, www.apotheke.cz

CHIMPANZEE BAR

Čistě přírodní energetická strava. Všichni potřebujeme kvalitní zdroj energie jak v běžném životě, tak především při sportu. CHIMPANZEE Energy Bar je chutným a vhodným zdrojem energie pro všechny druhy aktivit. Zastoupení základních živin (sacharidy 27 g, bílkoviny 9 g, tuky 7 g, vláknina 6 g) je v ideálním poměru pro potřeby organismu při fyzické aktivitě. Z největší části je tvořena sacharidy, které ve výživě člověka představují nejvýhodnější energetický zdroj. Nemusíš být profesionální atlet, abys poznal, že Chimpanzee sportovní výživa funguje.

Facebook, Instagramwww.chimpanzee.cz

GOODIE

Goodie je tým mladých talentovaných lidí, kteří spojili síly a stvořili jedinečné místo, kde shromažďují a zpracovávájí produkty a informace, aby mohli ostatním předat to nejlepší z přírody k péči o tělo. Jejich obchod je dnes oázou kvalitních přírodních produktů v džungli bezhlavého konzumu. Ať už jde o funkční superpotraviny, funkční doplňky stravy, nápoje, ručně vyráběnou přírodní kosmetiku, úklidové prostředky, kokosové nádobí nebo potraviny, které sami vyrábí, všemu v Goodie věnují maximální péči a dbají na kvalitu.

Facebook, Instagramwww.goodie.cz

GREEN APOTHEKE
Vřetena z Červené čočky 250g

Možná, že nesnášíte čočkovou kaši a luštěniny Vám lezou krkem. Nebo naopak na ně nedáte dopustit. V každém případě byste měli alespoň ochutnat bezlepkové luštěninové těstoviny vyrobené ze 100% čočkové mouky. Vynikají vysokým obsahem bílkovin, rychle Vás zasytí a jejich příprava nezabere moc času. Budou originální přílohou nebo základem těstovinových salátů. Třeba si je právě vy zamilujete! Tyto a řada dalších druhů bezlepkových těstovin jsou vyráběny v malé výrobně s vysokým podílem ruční práce, v divizi zdravé výživy české firmy Mediate, s.r.o.

Facebook, Instagramwww.apotheke.cz

SOLOMON - KOŘENÍ KRÁLŮ

Je-li něco kořením života, znamená to, že život obohacuje, dělá ho příjemnějším a zajímavým. A přesně to dělá koření s jídlem. V Solomon - koření králů najdete to nejlepší koření z celého světa. Naším tipem je luxusní dárková kazeta s nejoblíbenějšími kořeními na přípravu masa, těstovin a salátů. Sada obsahuje 16 malých kořenek (80 ml) a je vhodným dárkem pro vášnivého kuchaře či kuchařku nebo třeba jako svatební dar. Dřevěné bedýnky jsou vyráběný na míru a tak i ony sami jsou malým dárkem pro nakupující.

Facebook, Instagramwww.korenikralu.cz

PALÍTO

Mladá rodinná firma zabývající se pěstováním a následným zpracováním chilli papriček v ČR. Vše se snaží dělat bez použití zbytečné chemie a to jak při pěstování, tak při samotné výrobě. Zaměřují se na pěstování extrémně pálivých druhů chilli papriček a také pěstují i známé odrudy z celého světa. Nabízí především chilli omáčky a další produkty z chilli (sušené, naložené a čerstvé chilli papričky, pesta, mashe, marmelády) pod značkou Palíto, rovněž také zprostředkovají zážitkové gastroslužby.

Facebook, Instagramwww.palito.cz

SIRUP MALINOVÁ S MÁTOU 1 LITR

Sirup z BIO malin a třtinového BIO cukru je opravdovou lahůdkou. Po naředění chutná jako malinová šťáva od babičky. Žádná aromata, barviva, jen maliny se špetkou citronové šťávy (samozřejmě bio). Ta intenzivní chuť Vás dostane. Kdo ochutná, už nechce jinak. Karáskovy limonády a sirupy vycházejí z více než stoleté historie společnosti Kalabria a z hodnot jejího prvorepublikového majitele Josefa Karáska. Zásadou je použití přírodních surovin nejvyšší kvality, osvědčených výrobních postupů a místně obvyklých příchutí, v některých případech inovovaných pro 21. století.

Facebook, Instagramwww.karaskovalimonada.cz

NIKOLETA MARIA

Nikoleta Mária je nejen dívčí jméno, ale i výjimečná marmeláda. Čím je tak výjimečná? Tajemství spočívá ve způsobu přípravy. U těchto marmelád hraje roli teplota, která u většiny nepřesahuje 85°C. Díky tomu se zachovává přírodní a svěží chuť. Tyto marmelády jsou díky koncentrovanému a luhovanému ovoci velmi chuťově výrazné a jsou tím nejlepším co můžeme dopřát sobě a hlavně svým dětem. Tato firma vznikla na popud otce, který chtěl pro svou dceru, jen to nejkvalitnější a na trhu jinde není.

Facebook, Instagramwww.nikoleta-maria.cz

WINKA

WINKA® je svěží nápoj ciderového typu na bázi vína. Unikátní, díky lahodné chuti a čistému složení několika primárních ingrediencí, dohromady tvořících tuto nenapodobitelnou svěžest. Kvalitní hroznové víno, pramenitá voda, čistý hroznový cukr, dodávající plnost, 100% citronová šťáva pro trochu kyselin, odlišeno pár pouze přírodními aromaty, celé podtrženo jemným perlením. Nic víc. To je Winka®.

Facebook, Instagram, www.winka.cz

ZKOKOSU

Všechno to začalo na Bali. Kde přičichli k lokální ruční výrobě z kokosu. Zjistili, že miliony kokosových skořápek jsou každoročně spáleny a proměněny v odpad. Rozhodli se těmto skořápkám vdechnout nový život v podobě ECO-friendly kokosových misek. Kokosové misky se dočkaly takové obliby, že nakonec neměli na výběr a museli přihodit i pár příborů - jak jinak než taky z kokosu. A co teprve jejich novinky kokosovo-oříškových krémů. Dejte si radši do nosu ten nejlepší krém zKOKOSU. Příchutě: Kešu krém zKOKOSU & BÍLÉ ČOKOLÁDY - křup, Arašídový krém zKOKOSU & SLANÉHO KARAMELU nebo Lískooříškový krém zKOKOSU & BÍLÉ ČOKOLÁDY.

Facebook, Instagramwww.zkokosu.cz

VAGANS JERKY 

Zakousni se do Vagans Jerky. Dostanete pořádný kus masa, ne žádnou drť! Bez éček a stabilizátoru, produkt obsahuje pouze přírodní koření. Za to s opravdu skvělou chutí! Toto je jejich heslo: Měli byste vědět, co jíte! Vím, co jím. Kupte právě nyní skoro v každé večerce, nebo na e-shopu www.vagans.eu/eshop. #VAGANSJERKY

Facebook, Instagramwww.vagans.eu

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

ČTĚTE DÁLE

Režisérka Věra Herajtová: o připravované inscenaci Smrt v růžovém v Městském Divadlu Kladno

První premiérou Městského divadla Kladno v roce 2022 bude komorní hra Ľubomíra Feldeka Smrt v růžovém. V hlavní roli nejslavnější francouzské šansoniérky Édith Piaf se představí členka souboru Jana Zenáhlíková. Obsazení doplňují hostující Veronika Svojtková a Tomáš Alferi, ten zároveň vytvořil k inscenaci hudební nastudování. Autorem scény a kostýmů je výtvarník Jozef Hugo Čačko. Na připravovanou novinku jsme se zeptali režisérky Věry Herajtové.

Weisskopf Vína: Luxusní vína ze slunečné Izraele i Moravy

Malá rodinná firma Weisskopf Vína se obchodováním s vínem již dlouhých 18 let. Je stabilním dodavatelem moravského vinařství Balážovi, které získalo již řadu ocenění na prestižních soutěžích, a také izraelského národního pokladu z vinařství Binyamina. Weisskopf Vína kromě dodávek lahodného nápoje nabízí i řízené degustace na místě, které si sami vyberete. Kromě toho v jeho nabídce najdete třeba i kvalitní portské víno.
Reklama
reklama

Jaroslav Slánský: Do konce sezóny toho máme ještě hodně před sebou

Konec roku je vždycky hektické období plné nejrůznějších uzávěrek, stresů, ale také je to období Vánoc a setkávání s rodinou a přáteli. V Městském divadle Kladno proběhla 11. prosince poslední letošní premiéra a druhá půlka měsíce pak již patřila představením Českých Vánoc, které patří mezi divácky nejoblíbenější tituly. Na to, jak vypadal konec roku 2021 a co se chystá pro rok 2022, jsme se zeptali uměleckého šéfa Jaroslava Slánského.

Legendární hit od Buty se po 23 letech dočkal nového kabátu

Populární česká kapela Buty byla oslovena předělat jeden ze svých největších hitů. S myšlenkou vytvořit k dnes již legendárnímu hitu Nad stádem koní (1998) žánrovou předělávku přišla nová rapová formace, která dostala jméno Entita a členové Buty na tuto myšlenku kývli. Po 23 letech od vydání hitu tak vznikla úplně nová verze této písně.

Tomáš Hanák: o úspěšném seriálu Osada

Nepřekvapí, že se seriál Osada stal záhy po svém uvedení hitem. Zkoumá s velkým nadhledem český fenomén chataření a autorsky za ním stojí Petr Kolečko, který u diváků zabodoval veleúspěšnou komediální mini-sérií MOST! Komediální veterán Tomáš Hanák se v Osadě zhostil vděčné role Tonyho Keyhosse, který žil dlouhá léta v Americe a vše, co je americké, bezmezně adoruje. Mluví se silným pří-zvukem, občas si plete státy, místo májky vztyčí na svém pozemku basketbalový koš. Zkrátka ideální postavička pro herce, který si rád hraje a umí si sám ze sebe udělat legraci.