Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
26. října 2021, svátek má Erik
Cider Bohemia: Když ty nejlepší věci vznikají náhodou

Cider Bohemia: Když ty nejlepší věci vznikají náhodou

Cider Bohemia je mladá rodinná firma, který má své sídlo v Plzni a její cidery jsou vyráběny z dostupných českých jablek od vybraných sadařů. Vyjma \\'klasiky\\' najdete v jejich nabídce také celou řadu unikátních příchutí od ovocných až po cannabis, přičemž medový cider (cyser) získal v roce 2019 ocenění ve španělské Asturii.

Cider Bohemia dnes patří mezi jedny z nejvýznamnějších českých výrobců tohoto oblíbeného jablečného vína. Vše přitom začalo pouhou náhodou. "Měli jsme moštárnu a stávalo se nám, že nám zkvasil mošt. Tak jsme přemýšleli, co by s tím šlo dělat. A na internetu jsme zjistili, že existuje nějaký cider a tímhle směrem bychom to mohli využít. Začali jsme experimentovat s kvaseným moštem a jsme tam, kde dnes jsme. Takže abych to shrnula, Cider Bohemia vznikl náhodou a lidé, kteří za ním stojí, předtím cider nikdy nepili," vzpomíná se smíchem na začátky firmy její jednatelka Alena Valešová a dodává: "Zpočátku jsme Cider zkoušeli vyrábět jako pivo. To samozřejmě nešlo, tak jsme si zajeli do Francie a tam jsme okoukali správné technologie."

Po sedmi letech od založení se firma Cider Bohemia může chlubit bohatou nabídkou s řadou netypických cidrů a dalších jablečných produktů (mošty, ocet). Protože základem kvalitního výsledku jsou vlastní jablka, chtějí v Cider Bohemia vlastní sad rozšířit originálním způsobem: "Budeme sázet eko sad a s tím spustíme akci Láhev cideru za strom, kdy za každou zakoupenou lahev vysadíme na podzim strom, který bude následně sloužit pro výrobu našich produktů," vysvětluje Alena Valešová.

V Cider Bohemia to myslí s láskou k cideru vážně, takže přirozeně nemohou chybět na nejrůznějších gastro akcích, přičemž nejčastěji na ně narazíte v domovském plzeňském kraji. 4. září dokonce bude společnost pořádat Cider day s českým srdcem, kde bude Cider Bohemia prezentovat nejen své produkty, ale i cidery jiných malých českých výrobců. Podobně jako si pomáhají malé pivovary, aby se snáze dostaly do povědomí lidí, chtějí v Cider Bohemia to samé udělat i pro své soukmenovce.

Pokud vyrazíte přímo do Plzně, určitě se zastavte v Cider Pubu, který vznikl - netypicky - během koronakrize. "Nevěděli jsme, co nás čeká a jakým směrem se bude ubírat nejen naše činnost ale i celé gastro odvětví. A přesto jsme se rozhodli k bláznivému kroku a a otevřeli první Cider pub v ČR. Nabízíme v něm přes 20 druhů cidrů jak z České kotliny, tak i ze zahraničí, jak v lahvové podobě, tak i v točené. Pro abstinenty máme nealko cider Val de France a náš skvělý jablečný mošt. V horkých dnech pak nabízíme ledové smoothie na bázi moštu nebo cidru," popisuje vznik Cider Pub Alena Valešová.

Mělo by jít o standard, přesto je dobré zmínit, že jsou všechny produkty Cider Bohemia bez chemie, bez konzervantů a Éček, přičemž pro zvýšení trvanlivosti pasterizují pouze mošty, které prodávají v Bag-in-Boxech. Cidery i ocet jsou nepasterované. Všechny výrobky zakoupíte v eshopu na oficiálních stránkách www.ciderbohemia.cz.

th.

info@ciderbohemia.cz
Facebook
Instagram
www.ciderbohemia.cz

TIP NA DÁREK - OLD CIDER

Polosuchý cider, zrající v lahvi nejméně 1,5 rok, má přirozenou jemnou bublinku, nesycený, obsah 0,75l. Letošní stříbrný vítěz v mezinárodní soutěži SISGA ve Španělsku v kategorii polosuchý cider.

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

ČTĚTE DÁLE

Pivovar Proud: Pivo, v němž je správná energie

Tento experimentální minipivovar sídlí v Plzni v budově bývalé elektrárny na soutoku řek Mže a Radbuzy. Spojili tedy sílu proudu řeky a energii elektrického proudu, proto Pivovar Proud. Stojí za ním Lenka Straková s Michalem Škodou a ve své práci kladou důraz na kvalitu, experimentování a spolupráci.

Tipy na večírky: Ta nejlepší místa, kde můžete zakončit rok 2021

Dva měsíce jsme (konečně) mohli popíjet s přáteli na zahradních oslavách nebo se jen tak toulat přírodou. Máme tu podzim a s ním je třeba znovu začít pracovat na 100%. Není to nic, co bychom vyloženě vyhledávali, ale vydělávat se musí. Práce ale ještě nutně neznamená, že nebude zábava. Je potřeba ventil a na to jsou ideální firemní večírky.
Reklama
reklama

Svatojánský Dvůr - Vše, co si jen můžete přát

Svatojánský Dvůr je restaurace a hotel v historické budově v klidné části Prahy 8 Střížkov s výbornou dopravní dostupností a soukromým parkováním. S přípravou teambuildingů, firemních a vánočních večírků, máme mnohaleté zkušenosti.

TOMI SUSHI: Japonské speciality u náplavky

Přímo u náplavky na Rašínově nábřeží nově najdete sushi bar nabízející lahodné japonské speciality. Otevření TOMI SUSHI bylo podle majitelů splněním dlouholetého snu. O tom, jak má chutnat správně připravené sushi, jak je složité sehnat v Česku kvalitní a čerstvé mořské ryby či o úskalích spojených s budováním nového podniku v pandemické době, jsme mluvili s šéfkuchařem Tomášem Šťovíčkem.

Michal Kacetl: Víno děláme s respektem k přírodě

Malebné vinařství Kacetl ležící v obci Mackovice na Znojemsku je charakteristické svým přírodním přístupem k vínu a jeho šetrnou výrobou i pěstováním. Majitel Michal Kacetl se pro Pragmoon.cz rozpovídal o technologických postupech při výrobě lahodného moku, lásce ke koním nebo třeba o tom, co ho vlastně k profesi vinaře přivedlo.