Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
16. července 2024, svátek má Luboš
ČAS TRÁVENÝ S RODINOU V KRUŠNÝCH HORÁCH

ČAS TRÁVENÝ S RODINOU V KRUŠNÝCH HORÁCH

Čas strávený s rodinou V Krušných horách to znamená: čas na snění. Čas na společné objevy. Čas na aktivní dobrodružství. Čas na odpočinek. A především: Jedinečná příroda a četné způsoby trávení volného času jsou zárukou vzrušení a působivých zážitků, ať už je počasí jakékoliv

eibenstock-wandern-wurzelrudismrchenrundweg-familie-foto-tve-studio2media800a9708-kopie.jpgFoto: TVE/Studio2media

Pohádkové výlety

Pohádky rozzáří oči malých i velkých, tak proč nespojit pohádky s turistikou? Na "Stezce lesních duchů" nedaleko Ehrenfriedersdorfu okouzlují turisty pohádkové bytosti, jako je žabí král a další vyřezávané postavy např. sova nebo muchomůrka. Každý rok přibývají noví sympatičtí dřevění společníci, kteří dostávají vtipná jména. Na trase je řada dalších zajímavostí pro nejmenší: od lezeckého lesa přes přírodní jeviště s vyhlídkovou skálou až po nádrž na koupání a půjčovnu lodiček. 

blockline-tve-dstratmann-adap-10-21-266.jpgFoto: TVE/DennisStratmann

V Eibenstocku vás na pětikilometrovou trasu vesnicí zve "Wurzelrudis Märchenrundweg". Čeká na vás 1 5 s láskou vytvořených pohádkových scén v domečcích. Nechybí ani dětská hřiště, vyhlídková věž a Wurzelrudiho dobrodružný svět s letní sáňkařskou dráhou, labyrintem a dalšími zajímavostmi.

Digitální dobrodružná stezka Freiberg Discovery Trail vám ukáže vzrušující historii stříbrného města a nabídne spoustu příležitostí ke hře a odpočinku.

Zjistěte více o historii hornictví, významu stříbrného města na seznamu světového dědictví UNESCO "Krušné hory/Krušnohoří" a jeho roli jako vyhlášeného obchodního a vědeckého centra.

schwarzwassertal-panorama-foto-tve-uwe-meinhold-80.jpgFoto: TVE/UweMeinhold

Blockline - Cyklistické dobrodružství

Krušné hory jsou nejen místem procházek po působivých panoramatech, jedinečných skalních útvarech, svěžích horských loukách a idylických potocích, ale také místem pro cyklistiku na 140kilometrové BLOCKLINE - cyklistickém dobrodružství pro celou rodinu 

lichtenau-sonnenlandpark-familie-foto-tve-studio2media800a0335.jpgFoto: TVE/Studio2media

BLOCKLINE se skládá ze tří vzrušujících smyček neboli 15 etap, které měří celkem 140 kilometrů a překonávají výškový rozdíl 2 750 metrů, což vám dodá pocit nekonečné svobody. Mezi mezinárodním střediskem zimních sportů Altenberg a vesnicí hraček Seiffen na vás čeká prvotřídní zážitek v přírodě! BLOCKLINE je plně značená MTB trasa, která je po celou dobu rámována lesem. Bikeři na své cestě uvidí impozantní dřevěné portály, milníky, informační tabule a samozřejmě lesní zážitkové centrum Blockhausen. Dřevěné portály nebo jedno z ubytovacích zařízení BLOCKLINE-INNS jsou ideálním výchozím bodem pro jedinečné zážitky dobrodruhů všech věkových kategorií!

blockline-tve-dstratmann-adap-10-21-31-kopie-1.jpgFoto: TVE/DennisStratmann

Pro malé i velké průzkumníky

Po vzrušujícím dni plném aktivit nabízí četné rekreační a zážitkové bazény v regionu wellness a zábavu při koupání. O zpestření se však postarají také fascinující výstavní doly, muzea, hrady a zámky nebo kryté světy her, jako například ve volnočasovém parku Oskarshausen nebo Sonnenlandpark Lichtenau! Oči se vám rozzáří také při jízdě na některé z úzkokolejných železnic.

dippoldiswalde-weisseritztalbahn-familie-foto-tve-studio2media800a0958.jpgFoto: TVE/Studio2media

Technika a umění, hry, zábava a odpočinek Početní partneři značky "Rodinná dovolená v Sasku" jsou ideálním místem pro dovolenou v Krušných horách pro každého. V certifikovaných ubytovacích zařízeních sní unavené děti a rodiny o kouzelných zážitcích a napínavých příbězích.

dippoldiswalde-miberz-welterbe-familie-foto-tve-studio2media800a0044.jpgFoto: TVE/Studio2media

A dokonce celá města, jako jsou Seiffen, Olbernhau, Oederan, Freiberg, Eibenstock a lázně Altenberg a Oberwiesenthal, jsou klasifikována jako rekreační střediska přátelská rodinám. Ty nejlepší podmínky zaručují bezstarostnou dovolenou.

Tourismusverband Erzgebirge e.V., Adam-Ries-Straße 16, 09456 Annaberg-Buchholz

Tel.: +49 (0) 3733 188 000

www.erzgebirge-tourismus.de/cs/cas-s-rodinou

 

ČTĚTE DÁLE

Kunovice se vrátí do zlatého věku letectví. Na přehlídce tam představí jedinečnou kolekci uniforem ČSA

Letecké muzeum v Kunovicích bude v sobotu 20. 7. večer patřit fanynkám a fanouškům módy, uniforem a Československých aerolinií. V rámci jedinečné přehlídky nazvané "ČSA se vrací do Kunovic!" tam modelky a modelové předvedou historii této letecké společnosti zhmotněnou v dobových stejnokrojích palubního personálu.

Heineken Balaton Sound 2024 nadchl návštěvníky hvězdným programem i novým uspořádáním areálu

Uplynulý víkend se na břehu jezera Balaton v maďarském Zamárdi konal festival Heineken Balaton Sound. K sobotnímu večeru návštěvnost přesáhla celkově za čtyři dny 100 000 návštěvníků. Publikum zažilo vystoupení jmen jako James Hype, John Newman, Amelie Lens, Paul Kalkbrenner, Reinier Zonneveld, Purple Disco Machine a mnoha dalších. Plážový festival zakončil headliner Timmy Trumpet a jedinečná závěrečná show Q-dance.

FARMAPARK Soběhrdy

Unikátní místo pro rodiny s dětmi, kde poznáte zvířata z farem celého světa a můžete strávit celý den v přírodě. Originální koncept zábavy a přímý kontakt se zvířaty dělá z Farmaparku Soběhrdy skvělé místo pro volný čas rodin s dětmi.

Fenomenální závěr Beats for Love: I díky světové show Davida Guetty v Ostravě padaly rekordy!

Skončil 10. ročník největšího festivalu elektronické taneční hudby ve střední Evropě, Beats for Love. A závěrečná party byla hodná jubilejních narozenin. Kraloval ji zřejmě nejslavnější DJ světa David Guetta, který v Ostravě předvedl dechberoucí vystoupení. A pohled na davy fanoušků daly tušit, že kulaté výročí přineslo i divácký rekord.

Hvězdárna Štefánikova má opět „okno ke hvězdám“

V dubnu letošního roku byl konečně znovu nainstalován zpět do kopule Štefánikovy hvězdárny největší dalekohled. Tento jedinečný přístroj, který váží 5,5 tuny, prošel v uplynulých dvou letech v německé Jeně kompletní renovací. Nejen o jeho renovaci jsme si povídali s vedoucím Štefánikovy hvězdárny Tomášem Proseckým a ředitelem Hvězdárny a planetária hl. m. Prahy Jakubem Rozehnalem.

NeverMore 68 Na Výstavišti letos s podtitulem ženy v disentu

Již třetí ročník kulturně společenského festivalu NeverMore 68 se opět uskuteční na Výstavišti, a to v den výročí 56 let okupace tehdejšího Československa 21.8. od 15.00 do 22.00 hodin. Další ročník vzpomínek na události naší země, které by neměly být nikdy zapomenuty, připravilo Výstaviště Praha ve spolupráci s Ústavem nezávislé žurnalistiky, spolkem Díky, že můžem, Českým rozhlasem Radiožurnál a Post Bellum. Na akci nebude chybět Gulag.cz, týdeník Respekt, Muzeum na demarkační linii v Rokycanech nebo Političtí vězni.cz. Vedle samotné připomínky vpádu vojsk Varšavské smlouvy na naše území bude letos v hlavní roli téma žen v disentu a jejich příběhy a nově bude pro návštěvníky připravena i video stage s tematickými dokumenty a archivními záběry