21. března 2026, svátek má Radek
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů

Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů

Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival zlatavého moku se v letošním roce bude konat 14. a 15. června na Rašínově nábřeží. Účastnit se ho budou stálice i nováčci, na pravém břehu Vltavy se představí 40 zástupců českých minipivovarů. Součástí festivalu budou i stánky s jídlem, pivní bleší trh a několik koncertů.

pivo-2.jpg

Festival vypukne v pátek 14. června ve 14 hodin. V sobotu mohou návštěvníci dorazit už v 10 hodin dopoledne. V oba dny festival potrvá do 21. hodiny. Organizátoři očekávají hojnou účast. „Letos se bude konat 12. ročník festivalu. Příchozí čeká bohatá nabídka minipivovarů z celé republiky. Návštěvníci se mohou těšit jak na pravidelné účastníky, tak na pivovary, které na festival dorazí poprvé. Nově se objeví například Pivovar Olešná, Rodinný pivovar Knajzl či žatecký Sedmý schod. K ochutnání budou jak tradiční české ležáky, tak všemožná svrchně kvašená piva, která jsou u minipivovarů dnes již standardem,“ popsal Jiří Sedláček, ředitel festivalu Pivo na Náplavce.

Součástí každého ročníku festivalu jsou i stánky s občerstvením, které se hodí k pivu. Ty nebudou chybět ani letos. „V širokém spektru chutí a vůní bude návštěvníky festivalu obsluhovat na 15 stánků s jídlem. Na místě budou stánky s burgery, k ochutnání budou různé masové grilované pochutiny, belgické hranolky, balkánské speciality, řemeslná pizza, kvalitní české uzeniny, francouzské klobásky, burgundští šneci, sýrové koule a mimo to i kvalitní káva,“ vyjmenoval Jiří Sedláček.

Způsob degustace piv zůstává i pro letošní ročník stejný. Během všech ročníků se pivo pije výhradně ze skleněných džbánků – organizátoři se tak snaží zamezit zbytečnému odpadu v podobě plastových kelímků, a navíc pivo ze skla chutná lépe. Klasických půllitrů se návštěvníci festivalu ale nedočkají. „Pivo na Náplavce je degustačním festivalem, pít se tedy bude maximálně po třetinkách. Vstupné je zdarma. Podmínkou konzumace piva je koupě degustačního setu, který sestává z festivalového skleněného džbánku o objemu 0,3 l, degustační karty a tužky,“ popsal Jiří Sedláček.

Festival Pivo na Náplavce není jen o pití piva a skvělé gastronomii, připraven je i bohatý kulturní program. „V pátek vystoupí Staropražští pardálové, mexická kapela Mariachi a akustický swing zahrají Django Always. Sobotní odpoledne zpříjemní Jazz Underground, Radio Hot Club a kubánští Cuatro Por Cinco. V sobotu od 10 do 14 hodin bude navíc součástí programu i Pivní bleší trh, kde si sběratelé budou moci doplnit sbírku etiket, tácků, zátek a dalších s pivem souvisejících propriet,“ uzavřel Jiří Sedláček.

logo.jpg

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

ČTĚTE DÁLE

V Kunovicích chystají výroční umývání letadel. Zapojit se může každý

Letecké muzeum v Kunovicích na Uherskohradišťsku naplánovalo na sobotu 21. března své tradiční umývání letadel pro veřejnost neboli Akci U. Letos půjde o kulatý 10. ročník této dospělými i dětmi oblíbené akce. „Každoročně se k nám sjede přibližně stovka lidí všech věkových kategorií,“ říká o ní ředitel muzea Martin Hrabec.

Kill Bill poprvé v kinech jako jeden film! Necenzurovaná krvavá sága Quentina Tarantina slibuje neopakovatelný zážitek

Kill Bill poprvé jako jeden film! Přichází finální zúčtování, do kin se vrací čtvrtý film Quentina Tarantina tak, jak ho legendární režisér původně zamýšlel. Kompletní krvavá aféra spojuje první a druhý díl do nesestříhaného epického celku a nadto přidává hned několik unikátních scén. Zabijácké komando zmijí nikdy nebylo zákeřnější a Černá mamba pomstychtivější. Tahle žena si zaslouží krutou a hnusnou odplatu a vy si zasloužíte být u toho! Vůbec poprvé bude na velkém plátně k vidění ikonický souboj s jakuzou ve všech odstínech stříkající krve, které byly pro přílišnou brutalitu ve většině zemí černobíle zcenzurovány. A výjimečnou podívanou slibuje i unikátní anime sekvence nebo dvacet let ztracená kapitola, kterou budou odměněni jen ti nejvěrnější – je totiž zařazena po závěrečných titulcích téhle ultimátní a nekompromisní řežby!

Prague Bike Fest 2026: Největší cyklistický festival v Česku přinese již počtvrté inspiraci a dávku adrenalinu na Výstaviště

Návštěvníky čekají exhibiční show, testování kol i speciální program pro děti. Poslední dubnový víkend, 25.–26. dubna 2026, se pražské Výstaviště jako již tradičně promění v ráj cyklistiky. Po loňské rekordní návštěvnosti s více než 12 000 návštěvníky a 124 vystavujícími značkami nabídne dva dny plné adrenalinu, inspirace i zábavy pro všechny – od zapálených sportovců až po rodiny s dětmi. Návštěvníci se mohou těšit na oblíbenou show v podobě big air skoků, závodů, soutěží o ceny, přednášky a samozřejmě i seznámení s novinkami. Letošní ročník se opět uskuteční po záštitou Českého Svazu Cyklistiky.

Kreatin: Zázrak, který překonal hranice fitness

Co kdyby vám někdo řekl, že budete denně doplňovat jedinou látku, po které se vám zvýší svalová síla, fyzický výkon, zefektivní regenerace a budete si toho více pamatovat díky zlepšení kognitivních funkcí? Asi byste mu nevěřili, že? Tak toto vše se traduje o kreatinu, malém zázraku dnešní doby.

Ovečka Shaun se vrací do kin: Mossy Bottom čelí halloweenské příšerce i vědeckým experimentům

Legendární Ovečka Shaun a celé stádo z farmy Mossy Bottom se vrací do kin v novém dobrodružství Ovečka Shaun ve filmu: Příšera z Mossy Bottom (Shaun the Sheep: The Beast of Mossy Bottom). Studio Aardman, tvůrce hitů jako Slepičí úlet nebo Wallace & Gromit, tentokrát vsadilo na halloweenskou atmosféru. Film do kin uvede společnost Bohemia Motion Pictures 22. října 2026.

Startuje projekt Vzdělávejme Česko. Reaguje na nepřipravenost dětí na školu i psychické potíže dospívajících

V Česku startuje nový vzdělávací projekt Vzdělávejme Česko, který reaguje na dlouhodobé problémy, se kterými se české školství i rodiny potýkají. Řeč je o nepřipravenosti dětí v prvních třídách, zhoršující se pohybové zdatnosti dětí, která může vést k obezitě, a psychických potížích dospívajících. Projekt, který si klade za cíl nabídnout rodičům kvalitní informace a systematicky podporovat rozvoj dětí od předškolního věku až po dospívání, zastřešuje dosavadní vzdělávací aktivity lékařky a autorky vzdělávacích publikací Jany Martincové.
Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve vašem prohlížeči.