Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
Divadlo Lucie Bílé uvede premiéru muzikálu: Maminy

Divadlo Lucie Bílé uvede premiéru muzikálu: Maminy

Pánové, mějte se na pozoru! Do Divadla Lucie Bílé míří další hudební novinka, která ve svém podtitulu radí „mužům vstup na vlastní nebezpečí“. Po crazy muzikálu Láska je láska tým scény opět sází na humor a divákům představí komedii Američanky Sue Fabisch. Komorní muzikál Maminy, ve kterém nebude chybět principálka Lucie Bílá, divadlo poprvé uvede v září.

Prvorodička Amy, ambiciózní právnička Brooke, sarkastická matka pěti dětí Barb a svobodná matka Tina. Čtyři maminy se setkávají na předporodním večírku a společně sdílejí strasti i radosti mateřství. Narození dítěte je totiž teprve začátek… Být maminou, to je poslání na celý život!

Komediální muzikál Maminy (v originále Mother- hood – The Musical) se poprvé představil v roce 2010 a během několika let si získal srdce diváků nejen ve Spojených státech. Divadlo Lucie Bílé jej uvede v překladu Adama Nováka v české premiéře 21. září 2022. Na přípravách přitom bude spolupracovat stejný realizační tým, který se podílel na komedii Láska je láska. Režie se ujme Antonín Procházka, choreografií byla pověřena Ivana Hannichová a kostýmy Maminám navrhne Michaela Horáčková Hořejší. Ani v hereckém obsazení pak nebudou chybět tváře známé z předchozího muzikálu. Maminy si zahrají Markéta Schimmerová Procházková, Markéta Poulíčková, Kateřina Pechová nebo Tereza Hálová. Poprvé se na jevišti Divadla Lucie Bílé představí také Iva Pazderková, Michaela Zemánková a Pavlína Ďuriačová. Stejně jako v muzikálu Láska je láska se pak diváci mohou těšit na populární zpěvačku a principálku divadla Lucii Bílou v roli svobodné matky Tiny.

dsc02561.jpg

„Mám radost, že máme v divadle další skvělý projekt, a ještě větší radost mám z toho, že se v něm setkám s tak úžasnými kolegyněmi. Maminy jsou plné náročných, ale krásných písní a já jsem si na jevišti nemohla přát lepší parťačky. Věřím, že radost z práce přeneseme i na diváky a Maminy pobaví všechny dívky, ženy, maminky i babičky a třeba i muže, kteří se na vlastní nebezpečí odváží dorazit,“ zve na muzikál principálka Lucie.

 

Divadlo Lucie Bílé, Karlova 186/8, 110 00 Praha 1
tel.: +420 728 486 636
www.divadloluciebile.cz

ČTĚTE DÁLE

Koncert Genius Santini a andělé 9. prosince v kapli sv. Anny v Panenských Břežanech

Kaplí sv. Anny v Panenských Břežanech bude v sobotu 9. prosince od 18.30 znít barokní hudba italských skladatelek 17. století v podání špičkového barokního souboru Hof-Musici. Koncert Genius Santini a andělé je poctou geniálnímu architektovi Janu Blažeji Santinimu- Aichlovi, jehož mimořádný talent stvořil genia loci kaple sv. Anny a který zemřel před 300 lety (+ 7. 12. 1723).

Hledáte inspiraci na Vánoce? Tipy na vánoční dárky

Vánoce jsou tady, Vánoce jsou tady, dárečky si užívej! Taky Vám to tak uteklo? Právě proto přinášíme tipy na ty nejlepší firemní a vánoční dárky, aneb vánoční inspirace pro rok 2022. Tak hurá na nákupy, ať nemusíte stát dlouho fronty.

Do Divadla Radka Brzobohatého připlují Trosečnice

…jde o život a nejbližší restauraci máš tisíc mil daleko…

Nové premiéry se diváci Městského divadla Kladno dočkají v prosinci

Třetí letošní premiéra zavede diváky Městského divadla Kladno do prostředí psychiatrické léčebny. Divadlo totiž uvede dnes již kultovní Přelet nad kukaččím hnízdem, jehož režie se ujal jeden z nejvýraznějších představitelů mladé generace Adam Skala. Slavnostní premiéra proběhne 9. prosince v hlavním sále MDK.

Knihkupectví Meander: Příběhy Pražanům z obou břehů Vltavy

Knihkupectví Meander jsou v Praze hned dvě – na levém i na pravém břehu Vltavy. První ve Vratislavově ulici pod Vyšehradem a druhé na Jánském vršku pod Pražským hradem. Obě dělí pět mostů a nespočet příběhů a legend, z nichž si mnohé našly cestu na stránky knížek Meandru. Stačí si jen vybrat a pustit se do objevování tajemství hlavního města…

Poslední letošní premiéra v divadle PONEC bude o naší kůži – přecitlivělé, obnažené a vyděšené stejně jako celá společnost

V závěru listopadu – 27. 11. od 20:00 – se v divadle PONEC poprvé představí taneční inscenace s prvky detektivního thrilleru Rukavičkářské závody. V této performanci choreografky Terezy Lenerové se fikce prolíná se zážitky s naší vlastní kůží. První repríza následuje 28. 11.