Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
28. května 2023, svátek má Vilém
Divadlo Lucie Bílé uvede premiéru muzikálu: Maminy

Divadlo Lucie Bílé uvede premiéru muzikálu: Maminy

Pánové, mějte se na pozoru! Do Divadla Lucie Bílé míří další hudební novinka, která ve svém podtitulu radí „mužům vstup na vlastní nebezpečí“. Po crazy muzikálu Láska je láska tým scény opět sází na humor a divákům představí komedii Američanky Sue Fabisch. Komorní muzikál Maminy, ve kterém nebude chybět principálka Lucie Bílá, divadlo poprvé uvede v září.

Prvorodička Amy, ambiciózní právnička Brooke, sarkastická matka pěti dětí Barb a svobodná matka Tina. Čtyři maminy se setkávají na předporodním večírku a společně sdílejí strasti i radosti mateřství. Narození dítěte je totiž teprve začátek… Být maminou, to je poslání na celý život!

Komediální muzikál Maminy (v originále Mother- hood – The Musical) se poprvé představil v roce 2010 a během několika let si získal srdce diváků nejen ve Spojených státech. Divadlo Lucie Bílé jej uvede v překladu Adama Nováka v české premiéře 21. září 2022. Na přípravách přitom bude spolupracovat stejný realizační tým, který se podílel na komedii Láska je láska. Režie se ujme Antonín Procházka, choreografií byla pověřena Ivana Hannichová a kostýmy Maminám navrhne Michaela Horáčková Hořejší. Ani v hereckém obsazení pak nebudou chybět tváře známé z předchozího muzikálu. Maminy si zahrají Markéta Schimmerová Procházková, Markéta Poulíčková, Kateřina Pechová nebo Tereza Hálová. Poprvé se na jevišti Divadla Lucie Bílé představí také Iva Pazderková, Michaela Zemánková a Pavlína Ďuriačová. Stejně jako v muzikálu Láska je láska se pak diváci mohou těšit na populární zpěvačku a principálku divadla Lucii Bílou v roli svobodné matky Tiny.

dsc02561.jpg

„Mám radost, že máme v divadle další skvělý projekt, a ještě větší radost mám z toho, že se v něm setkám s tak úžasnými kolegyněmi. Maminy jsou plné náročných, ale krásných písní a já jsem si na jevišti nemohla přát lepší parťačky. Věřím, že radost z práce přeneseme i na diváky a Maminy pobaví všechny dívky, ženy, maminky i babičky a třeba i muže, kteří se na vlastní nebezpečí odváží dorazit,“ zve na muzikál principálka Lucie.

 

Divadlo Lucie Bílé, Karlova 186/8, 110 00 Praha 1
tel.: +420 728 486 636
www.divadloluciebile.cz

ČTĚTE DÁLE

Top festivaly aneb léto v plném proudu

Prázdniny se pomalu blíží a to znamená dvě věci - divadla zavřou své brány a naopak se naplno rozjedou všemožné festivaly.

Bratislava region: Pojeďte s námi na dovolenou

Řekněme si, kdo by nechtěl mít dovolenou každý den? Odpočívat na pláži a vejít do svěží vody, kdy se mu jen zachce. Jíst kvalitní jídlo ak tomu pít vychlazený drink, nebo poznat zda zažít něco nového a nepoznaného. Romantické procházky bratislavským Starým Městem, kterému dala nesmazatelnou pečeť Marie Terezie. Bohatý kulturní program, kulinářské zážitky či degustace vynikajících malokarpatských vín. Je to místo nekonečných možností pro letní aktivity. V all inclusive destinaci, kde je vše jen na skok, objevíte vše, co k létu patří.

Těšínské Slezsko – pestrá mozaika turistických cílů

Láká vás východ Česka? Beskydy, horalé? Chcete poznat krajinu kolem Šikmého kostela? Nejvýchodnější cíp České republiky nabízí nespočet zajímavých míst a zážitků. Ať se tam vydáte jako turisté, cykloturisté nebo za poznáním, nebudete litovat.

Prime Orchestra: soubor, který vyvolal senzaci v mnoha zemích!

PRIME ORCHESTRA - Rock Sympho Show! Jde se o jiskřivou, pestrobarevnou a energickou hudební show, která díky originální symfonické interpretaci vdechuje nový život do slavných a oblíbených světových rockových a popových hitů.

Královské město Kolín – středočeský vítěz soutěže Historické město roku 2022

Město Kolín se opět stalo krajským vítězem soutěže o titul Historické město roku 2022. Přijeďte si do Kolína prohlédnout památky, které se podařilo v minulých letech opravit a zpřístupnit návštěvníkům.

Kam na výlet po Česku?

Lidové zvyky a tradice jsou pojítkem, které spojuje určitý národ a kulturu. A u nás si umíme tradice hýčkat, věnovat jim potřebnou péči a společně je oslavovat.