Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
28. září 2022, svátek má Václav
Divadlo Lucie Bílé uvede premiéru muzikálu: Maminy

Divadlo Lucie Bílé uvede premiéru muzikálu: Maminy

Pánové, mějte se na pozoru! Do Divadla Lucie Bílé míří další hudební novinka, která ve svém podtitulu radí „mužům vstup na vlastní nebezpečí“. Po crazy muzikálu Láska je láska tým scény opět sází na humor a divákům představí komedii Američanky Sue Fabisch. Komorní muzikál Maminy, ve kterém nebude chybět principálka Lucie Bílá, divadlo poprvé uvede v září.

Prvorodička Amy, ambiciózní právnička Brooke, sarkastická matka pěti dětí Barb a svobodná matka Tina. Čtyři maminy se setkávají na předporodním večírku a společně sdílejí strasti i radosti mateřství. Narození dítěte je totiž teprve začátek… Být maminou, to je poslání na celý život!

Komediální muzikál Maminy (v originále Mother- hood – The Musical) se poprvé představil v roce 2010 a během několika let si získal srdce diváků nejen ve Spojených státech. Divadlo Lucie Bílé jej uvede v překladu Adama Nováka v české premiéře 21. září 2022. Na přípravách přitom bude spolupracovat stejný realizační tým, který se podílel na komedii Láska je láska. Režie se ujme Antonín Procházka, choreografií byla pověřena Ivana Hannichová a kostýmy Maminám navrhne Michaela Horáčková Hořejší. Ani v hereckém obsazení pak nebudou chybět tváře známé z předchozího muzikálu. Maminy si zahrají Markéta Schimmerová Procházková, Markéta Poulíčková, Kateřina Pechová nebo Tereza Hálová. Poprvé se na jevišti Divadla Lucie Bílé představí také Iva Pazderková, Michaela Zemánková a Pavlína Ďuriačová. Stejně jako v muzikálu Láska je láska se pak diváci mohou těšit na populární zpěvačku a principálku divadla Lucii Bílou v roli svobodné matky Tiny.

dsc02561.jpg

„Mám radost, že máme v divadle další skvělý projekt, a ještě větší radost mám z toho, že se v něm setkám s tak úžasnými kolegyněmi. Maminy jsou plné náročných, ale krásných písní a já jsem si na jevišti nemohla přát lepší parťačky. Věřím, že radost z práce přeneseme i na diváky a Maminy pobaví všechny dívky, ženy, maminky i babičky a třeba i muže, kteří se na vlastní nebezpečí odváží dorazit,“ zve na muzikál principálka Lucie.

 

Divadlo Lucie Bílé, Karlova 186/8, 110 00 Praha 1
tel.: +420 728 486 636
www.divadloluciebile.cz

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

47. veletrh starožitností Antique

Na Novoměstské radnici se od čtvrtka 24. do neděle 27. listopadu bude konat tradiční veletrh Antique. Více než pět desítek starožitníků na něm již po 47. představí to nejzajímavější ze své nabídky: od oblíbených šperků a bižuterie, přes sklo, porcelán a keramiku až po starožitný nábytek, textil, historické zbraně a staré bankovky a mince. Antique je tradičně největší a nejreprezentativnější přehlídkou starožitností v ČR.

Jaroslav Slánský: Je to radost i velká zodpovědnost

Zkoušení nové inscenace Jak jsem potkal ďábla o životě a díle Oty Pavla je v plném proudu. Hra vznikla přímo na objednávku Městského divadla Kladno a její autoři dramatik a dramaturg Jiří Janků a režisér Petr Svojtka ji napsali na míru souboru kladenské činohry. Roli Oty Pavla svěřili uměleckému šéfovi Jaroslavovi Slánskému.
Reklama
reklama

Godzone tour 2022 startuje v Praze a v Ostravě už v říjnu!

Česká republika bude mít příležitost zažít evangelizační turné projektu Godzone letos o měsíc dřív, a to v Praze 24. října a v Ostravě 25. října. Celá tour následně pokračuje na Slovensku až do 29. října. Organizátoři této tour chtějí společně s vedoucími různých společenství sdělit Česku a Slovensku aktuální odkaz: Nevzdávej To!

Obytňákem po jižní Moravě

Cestování už není, co bývalo. Naštěstí! Pořád je co objevovat, pořád se objevují nové trendy jako glamping. My jsme ověřili, jaký potenciál má cestování karavanem. Uvažovali jsme takto: cestovatel nemusí řešit plné hotely, postel si veze s sebou. Zažije víc, protože jede od místa k místu podle chuti. A jak je na cestování na čtyřech kolech připravená jižní Morava, jaké má zázemí?

Tiësto se vrátí do Prahy po 4 letech

Tiësto se vrátí do Prahy po 4 letech a to v úterý 27. září 2022 na Magnetic Festival 2022. Nenechte si ujít tuto jedinečnou akci, kde Vám zahraje legenda taneční scény.