Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
26. listopadu 2022, svátek má Artur
Doubravský Dvůr: Dobroty z čerstvého mléka i pohled do nitra zemědělského života

Doubravský Dvůr: Dobroty z čerstvého mléka i pohled do nitra zemědělského života

„Vybudovali jsme vlastní mlékárnu, zmrzlinárnu, prodejnu farmářských výrobků a denně se staráme o návštěvníky, kteří do Doubravského Dvora přicházejí zažít opravdový provoz zemědělské farmy, bez pozlátek a načančaného obalu,“ říká veterinářka Šárka Osičková, která toto místo plné zážitků a kvalitního jídla provozuje společně s manželem Václavem.

„Před 30 lety se rodiče mého muže rozhodli po sametové revoluci vrátit k hospodaření a chovu prasat a krav. Zemědělské družstvo jim nabídlo zchátralý bývalý lichtenštejnský statek, kde jsme začali společně opravovat stáje, pečovat o zvířata, hospodařit na polích,“ říká na úvod veterinářka Šárka Osičková z Doubravského Dvora s tím, že život na statku ji společně s manželem – též veterinářem -  bavil a baví, a tak postupně přebrali otěže a pustili se i do dalšího podnikání. 

jak-to-u-nas-chodi.jpg

Zábava, zvířata, jídlo 

V Doubravském Dvoře tak můžete být součástí denní péče o krávy a telata a se zmrzlinou v ruce procházet Dvůr a hladit a krmit krávy, kozy, kočky. Děti se pak mohou vozit na skluzavce, skákat přes balíky slámy, či se procházet po Stezce pro bosé nohy, či v nedalekém lese po Stezce zatoulaných zvířátek a mnoho dalšího…

dsc03527.JPG

Krom toho zde najdete i místní občerstvení. „V nabídce je vždy nějaká sytá polévka, burger z místního telecího masa, grilovaný sýr samozřejmě naší výroby a palačinky, jak jinak než z našich vajec a mléka. Nabídku budeme určitě rozšiřovat o omeletky, protože slepičky snáší jako divé,“ dodává Šárka Osičková. 

 

Dobroty z čerstvého mléka 

Mnoho výrobků si ale také můžete ve Dvoře nakoupit domů. Přímo na farmě vyrábí dobroty z čerstvě nadojeného mléka, největším tahákem je určitě domácí Zmrzlina z kravína. 

img-3415u.jpg

„Jedinečnost pochopí každý hned po ochutnání - plnost chuti, čerstvost, lahodnost, opravdovost. Cituji poslední recenzi: Cokoliv - jogurt, tvaroh, sýry, zmrzlina, netrpí standartními neduhy velkoprůmyslové výroby, takže mají chuť! Konečné slovo má pak ve všech recepturách můj muž Václav, šéf a hospodář,“ vysvětluje Osičková, které s prací na farmě nepomáhá jen manžel, ale také dalších více než dvacet lidí.  

1_4.jpg

 „Chováme krávy mléčného plemene a potkáte u nás 300 dojnic a dalších 200 telátek a jalovic. Tenhle počet už nezvládneme pouze v rodinném obsazení, takže je naše faremní rodina už přeci jen větší. O krávy se stará, v mlékárně pracuje a výrobky na Sýpce prodává celkem asi 25 lidí. Nyní jsme si ještě pořídili mobilní kurník a chováme nově 300 slepiček ve volném výběhu. Vajíčka si můžou návštěvníci v určitý čas posbírat sami.“ 

Jeskyně i hrady 

Doubravký Dvůr se mimo jiné nachází na okraji nádherné, nyní nově objevované, oblasti Litovelské Pomoraví. Síť cyklostezek podél Moravy vede převážně místními doubravami, jsou dlouhé desítky kilometrů a můžete se zde toulat celé dny. 

7.JPG

„Když se nabažíte samoty lesa, můžete zajít do jeskyní Mladeč, Javoříčko, zajet na hrad Úsov nebo Bouzov. Oblíbené jsou taky Loštice a jejich skvělé muzeum tvarůžků,“ láká na další zážitky v okolí Šárka Osičková.  

doubravsky-dvur-logo2016.png

Kontakt

Šárka a Václav Osičkovi

Nový Dvůr 243, Červenka, 78401

Tel: +420 608 984 736, +420 602 736 037

Email: sarka@doubravskydvur.cz

Otevírací doba:

denně od 9 do 17hod (změna 1.4. : od 9 do 18hod)

Objednávky:

Tel: +420 739 078 295

Email: objednavky@doubravskydvur.cz

 

Web: doubravskydvur.cz

Facebook: Statek Doubravský Dvůr 

Instagram: doubravskydvur

 

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

NutWorld.cz pro milovníky ořechů, sušeného ovoce, semínek a dárečků

Rodinný podnik, který se drží starých hodnot. Dělají věci poctivě a s těmi nejlepšími úmysly. Klientům nabízejí nejvyšší kvalitu, a proto jejich ořechy, semínka i sušené ovoce prochází dvojitou kontrolou, kterou se snaží eliminovat kazové produkty, aby požitek z jejich konzumace byl maximální. To jsou hodnoty Nut World.

eDelikatesy: malý kousek Španělská pro každý den

Hledáte obrovský výběr těch nejlahodnějších španělských delikates. Považujete se za gurmána a rádi ochutnáváte pokrmy, které servírují ty nejlepší restaurace? Tak si pořiďte některé z nich domů a dopřávejte si malý luxus ze Španělska každý den.
Reklama
reklama

Uncharted: Legady of Thieves Collection

Sympaťák Nathan Drake, herní ekvivalent Indiana Jonese, konečně dorazil na PC, aby se představil novým hráčům. Trochu nešikovně se jeho speciální kolekce zaměřuje jen na pozdní období série, takže nabízí čtvrtý díl regulérní série Uncharted 4: A Thief’s End a k tomu spin-off Uncharted: The Lost Legacy. A protože je první díl de facto rozlučkou s Nathanem Drakem, jde o "dárek" PC hráčům poněkud rozporuplný.

Ventura Group – společnost pro vaše gastro večírky

Kdyby existoval český Dionýsos, jmenoval by se Ventura Group. Tato rodinná společnost provozuje tři vyhlášené restaurace a Český catering k tomu. Miluje, když může přichystat úžasné jídlo, když pivo teče proudem, hostům když chutná, radují se a bouřlivé oslavy trvají až do rána.

Létání jako nevšední zážitek v rámci firemní akce, teambuildingu či oslavy

Chcete, aby Vámi organizovaná akce byla nezapomenutelná? Pak by ideálním místem mohlo být Hurricane Factory Praha. Kromě konferenční místnosti, restaurace a terasy totiž nabízí především možnost využít větrný tunel, kde si téměř kdokoliv může vyzkoušet létání na vlastní kůži.