Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
3. října 2023, svátek má Bohumil
Doubravský Dvůr: Dobroty z čerstvého mléka i pohled do nitra zemědělského života

Doubravský Dvůr: Dobroty z čerstvého mléka i pohled do nitra zemědělského života

„Vybudovali jsme vlastní mlékárnu, zmrzlinárnu, prodejnu farmářských výrobků a denně se staráme o návštěvníky, kteří do Doubravského Dvora přicházejí zažít opravdový provoz zemědělské farmy, bez pozlátek a načančaného obalu,“ říká veterinářka Šárka Osičková, která toto místo plné zážitků a kvalitního jídla provozuje společně s manželem Václavem.

„Před 30 lety se rodiče mého muže rozhodli po sametové revoluci vrátit k hospodaření a chovu prasat a krav. Zemědělské družstvo jim nabídlo zchátralý bývalý lichtenštejnský statek, kde jsme začali společně opravovat stáje, pečovat o zvířata, hospodařit na polích,“ říká na úvod veterinářka Šárka Osičková z Doubravského Dvora s tím, že život na statku ji společně s manželem – též veterinářem -  bavil a baví, a tak postupně přebrali otěže a pustili se i do dalšího podnikání. 

jak-to-u-nas-chodi.jpg

Zábava, zvířata, jídlo 

V Doubravském Dvoře tak můžete být součástí denní péče o krávy a telata a se zmrzlinou v ruce procházet Dvůr a hladit a krmit krávy, kozy, kočky. Děti se pak mohou vozit na skluzavce, skákat přes balíky slámy, či se procházet po Stezce pro bosé nohy, či v nedalekém lese po Stezce zatoulaných zvířátek a mnoho dalšího…

dsc03527.JPG

Krom toho zde najdete i místní občerstvení. „V nabídce je vždy nějaká sytá polévka, burger z místního telecího masa, grilovaný sýr samozřejmě naší výroby a palačinky, jak jinak než z našich vajec a mléka. Nabídku budeme určitě rozšiřovat o omeletky, protože slepičky snáší jako divé,“ dodává Šárka Osičková. 

 

Dobroty z čerstvého mléka 

Mnoho výrobků si ale také můžete ve Dvoře nakoupit domů. Přímo na farmě vyrábí dobroty z čerstvě nadojeného mléka, největším tahákem je určitě domácí Zmrzlina z kravína. 

img-3415u.jpg

„Jedinečnost pochopí každý hned po ochutnání - plnost chuti, čerstvost, lahodnost, opravdovost. Cituji poslední recenzi: Cokoliv - jogurt, tvaroh, sýry, zmrzlina, netrpí standartními neduhy velkoprůmyslové výroby, takže mají chuť! Konečné slovo má pak ve všech recepturách můj muž Václav, šéf a hospodář,“ vysvětluje Osičková, které s prací na farmě nepomáhá jen manžel, ale také dalších více než dvacet lidí.  

1_4.jpg

 „Chováme krávy mléčného plemene a potkáte u nás 300 dojnic a dalších 200 telátek a jalovic. Tenhle počet už nezvládneme pouze v rodinném obsazení, takže je naše faremní rodina už přeci jen větší. O krávy se stará, v mlékárně pracuje a výrobky na Sýpce prodává celkem asi 25 lidí. Nyní jsme si ještě pořídili mobilní kurník a chováme nově 300 slepiček ve volném výběhu. Vajíčka si můžou návštěvníci v určitý čas posbírat sami.“ 

Jeskyně i hrady 

Doubravký Dvůr se mimo jiné nachází na okraji nádherné, nyní nově objevované, oblasti Litovelské Pomoraví. Síť cyklostezek podél Moravy vede převážně místními doubravami, jsou dlouhé desítky kilometrů a můžete se zde toulat celé dny. 

7.JPG

„Když se nabažíte samoty lesa, můžete zajít do jeskyní Mladeč, Javoříčko, zajet na hrad Úsov nebo Bouzov. Oblíbené jsou taky Loštice a jejich skvělé muzeum tvarůžků,“ láká na další zážitky v okolí Šárka Osičková.  

doubravsky-dvur-logo2016.png

Kontakt

Šárka a Václav Osičkovi

Nový Dvůr 243, Červenka, 78401

Tel: +420 608 984 736, +420 602 736 037

Email: sarka@doubravskydvur.cz

Otevírací doba:

denně od 9 do 17hod (změna 1.4. : od 9 do 18hod)

Objednávky:

Tel: +420 739 078 295

Email: objednavky@doubravskydvur.cz

 

Web: doubravskydvur.cz

Facebook: Statek Doubravský Dvůr 

Instagram: doubravskydvur

 

ČTĚTE DÁLE

Trojnásobná mistryně České a Slovenské republiky v surfingu Jana Kašová

„Mnohokrát jsem řekla, že do nějaké vlny nejdu, protože jsem měla strach. Voda je živel, jsou tam kameny, nebezpeční živočichové… Je důležité vědět, na co člověk má a na co ne,“ říká nejlepší česká surfařka Jana Kašová, která tráví téměř každý den několik hodin v oceánu, kde na prkně sjíždí jednu vlnu za druhou…

Na pražském Výstavišti proběhne CHILLI FEST a ASIA FOOD festival

Sobota 7. října bude na pražském Výstavišti ve znamení CHILLI FESTu. Akce s celodenním doprovodným programem bude mít významný vrchol: duel, v rámci nějž se budou pojídat nejpálivější chilli papričky světa. Zúčastní se ho mistr světa a držitel několika rekordů zapsaných v Guinnessově knize Mike Jack (Mike Jack Eats Heat) nebo aktuální evropský šampión z Itálie Giancarlo Gasparotto, který je známý jako Jack Pepper.

SUKHISHVILI - Gruzínský národní balet v ČESKÉ REPUBLICE!

Nový celovečerní program a jedinečná atmosféra zanechají nezapomenutelné dojmy!

Lucie Bílá představuje svou Srdeční záležitost

Přípravy uvedení nového muzikálu Srdeční záležitost v Divadle Lucie Bílé pomalu směřují ke svému konci. Na jevišti scény v pražské Karlově ulici v těchto dnech pod vedením režiséra Antonína Procházky a choreografky Ivany Hannichové probíhají poslední zkoušky a ladí se finální detaily před slavnostní premiérou. Ta se uskuteční již ve čtvrtek 28. září v Den české státnosti.

Městské divadlo Kladno: říjen plný hlouposti a setkání s ďáblem

Pro milovníky divadelních představení tu máme velkou pozvánku do Městského divadla Kladno. Začátkem října si nenechte Jak jsem potkal ďábla, nebo Eva tropí hlouposti.

Komplex Resort klášter Želiv je plný možností

Komplex Resort klášter Želiv se nachází v klidném prostředí soutoku Trnávky a Želivky, vzdálené asi 10 km od hlavní dálniční tepny D1 – exit 90 Humpolec, přibližně na půl cesty mezi Prahou a Brnem.