Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
5. července 2022, Den slovanských věrozvestů Cyrila a Metoděje
Doubravský Dvůr: Dobroty z čerstvého mléka i pohled do nitra zemědělského života

Doubravský Dvůr: Dobroty z čerstvého mléka i pohled do nitra zemědělského života

„Vybudovali jsme vlastní mlékárnu, zmrzlinárnu, prodejnu farmářských výrobků a denně se staráme o návštěvníky, kteří do Doubravského Dvora přicházejí zažít opravdový provoz zemědělské farmy, bez pozlátek a načančaného obalu,“ říká veterinářka Šárka Osičková, která toto místo plné zážitků a kvalitního jídla provozuje společně s manželem Václavem.

„Před 30 lety se rodiče mého muže rozhodli po sametové revoluci vrátit k hospodaření a chovu prasat a krav. Zemědělské družstvo jim nabídlo zchátralý bývalý lichtenštejnský statek, kde jsme začali společně opravovat stáje, pečovat o zvířata, hospodařit na polích,“ říká na úvod veterinářka Šárka Osičková z Doubravského Dvora s tím, že život na statku ji společně s manželem – též veterinářem -  bavil a baví, a tak postupně přebrali otěže a pustili se i do dalšího podnikání. 

jak-to-u-nas-chodi.jpg

Zábava, zvířata, jídlo 

V Doubravském Dvoře tak můžete být součástí denní péče o krávy a telata a se zmrzlinou v ruce procházet Dvůr a hladit a krmit krávy, kozy, kočky. Děti se pak mohou vozit na skluzavce, skákat přes balíky slámy, či se procházet po Stezce pro bosé nohy, či v nedalekém lese po Stezce zatoulaných zvířátek a mnoho dalšího…

dsc03527.JPG

Krom toho zde najdete i místní občerstvení. „V nabídce je vždy nějaká sytá polévka, burger z místního telecího masa, grilovaný sýr samozřejmě naší výroby a palačinky, jak jinak než z našich vajec a mléka. Nabídku budeme určitě rozšiřovat o omeletky, protože slepičky snáší jako divé,“ dodává Šárka Osičková. 

 

Dobroty z čerstvého mléka 

Mnoho výrobků si ale také můžete ve Dvoře nakoupit domů. Přímo na farmě vyrábí dobroty z čerstvě nadojeného mléka, největším tahákem je určitě domácí Zmrzlina z kravína. 

img-3415u.jpg

„Jedinečnost pochopí každý hned po ochutnání - plnost chuti, čerstvost, lahodnost, opravdovost. Cituji poslední recenzi: Cokoliv - jogurt, tvaroh, sýry, zmrzlina, netrpí standartními neduhy velkoprůmyslové výroby, takže mají chuť! Konečné slovo má pak ve všech recepturách můj muž Václav, šéf a hospodář,“ vysvětluje Osičková, které s prací na farmě nepomáhá jen manžel, ale také dalších více než dvacet lidí.  

1_4.jpg

 „Chováme krávy mléčného plemene a potkáte u nás 300 dojnic a dalších 200 telátek a jalovic. Tenhle počet už nezvládneme pouze v rodinném obsazení, takže je naše faremní rodina už přeci jen větší. O krávy se stará, v mlékárně pracuje a výrobky na Sýpce prodává celkem asi 25 lidí. Nyní jsme si ještě pořídili mobilní kurník a chováme nově 300 slepiček ve volném výběhu. Vajíčka si můžou návštěvníci v určitý čas posbírat sami.“ 

Jeskyně i hrady 

Doubravký Dvůr se mimo jiné nachází na okraji nádherné, nyní nově objevované, oblasti Litovelské Pomoraví. Síť cyklostezek podél Moravy vede převážně místními doubravami, jsou dlouhé desítky kilometrů a můžete se zde toulat celé dny. 

7.JPG

„Když se nabažíte samoty lesa, můžete zajít do jeskyní Mladeč, Javoříčko, zajet na hrad Úsov nebo Bouzov. Oblíbené jsou taky Loštice a jejich skvělé muzeum tvarůžků,“ láká na další zážitky v okolí Šárka Osičková.  

doubravsky-dvur-logo2016.png

Kontakt

Šárka a Václav Osičkovi

Nový Dvůr 243, Červenka, 78401

Tel: +420 608 984 736, +420 602 736 037

Email: sarka@doubravskydvur.cz

Otevírací doba:

denně od 9 do 17hod (změna 1.4. : od 9 do 18hod)

Objednávky:

Tel: +420 739 078 295

Email: objednavky@doubravskydvur.cz

 

Web: doubravskydvur.cz

Facebook: Statek Doubravský Dvůr 

Instagram: doubravskydvur

 

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Top festivaly 2022: kde si skvěle zapaříte

Festivalové léto je za dveřmi a to znamená, že přinášíme přehled top festivalů, kam Vás rádi pozveme a kde se nejspíš také potkáme. Takže jestli se nemůžete dočkat, až se pořádně zapaříte a pošlete do sebe pár kousků, máme pro vás pár tipů, ke byste letos rozhodně neměli chybět.

Putovní festival Hrady CZ je zpět v plné síle

Letní putovní hudebně-kulturní festival Hrady CZ je zpět v plné síle a své návštěvníky letos přivítá v průběhu léta znovu osmkrát na koncertech i v prostorách hradů na území Čech a Moravy.
Reklama
reklama

Lesní zámek Kozel: tip na rodinný výlet kousek od Prahy

Lesní zámek Kozel je jedním z mála klasicistních objektů na našem území, který není přestavbou staršího objektu, ale byl postaven tzv. na zelené louce. Díky tomu jej dodnes můžete obdivovat v jeho originální podobě. Ačkoli navenek toto venkovské sídlo šlechty působí velice stroze, uvnitř skrývá bohatě zdobené a vybavené interiéry, které představují vývoj nábytku od rokoka až po biedermeier.

Yellow.violet: Široký výběr pohodlného a snadno kombinovatelného oblečení

Žila, byla blondýnka, která měla kamarádku s hnědofialovými vlasy. „Jedna žlutá (yellow) a druhá fialová (violet). Dobře nám to znělo,“ říká Eva Dolejšová (37), jak vznikl název značky jednoduchého a pohodlného oblečení yellow.violet, kterou založila s kamarádkou Renatou Hanáčkovou (45). „Naše kousky jsou vhodné pro všechny. Trika i šaty máme v různých střizích i barvách, jsou lehce kombinovatelné a naše zákaznice spadají opravdu do všech věkových kategorií i křivek,“ doplňuje s tím, že se prozatím zaměřují spíše na ženy, ale pro muže vymyslely aspoň basic trika.

Lázeňský hotel Villa Smetana v novém kabátku

Ani hudební skladatel, ani jeho symfonická báseň, ale řeč je o nádherném ubytování v klidné části města plné zeleně. Lázeňský hotel Villa Smetana **** se nachází ve dvou historických vilách postavených v roce 1900 a kromě přírody a stylového ubytování vám nabídne i hýčkání v hotelovém wellness a lázeňské procedury dle zvolené varianty. I okolí lázeňského města rozhodně stojí za návštěvu.