20. května 2025, svátek má Zbyšek
Hudba na vinicích s Raiffkou roste: šestá lokalita, více koncertů, noví interpreti

Hudba na vinicích s Raiffkou roste: šestá lokalita, více koncertů, noví interpreti

Série letních open air koncertů vsadí v roce 2025 na osvědčené hvězdy česko-slovenské scény. Od května do září se chystá přes 50 hudebních vystoupení, na nichž uslyšíte například No Name, Jelen, Mig 21, Čechomor, Queenie, Vojtu Dyka, Tomáše Kluse, Horkýže Slíže a poprvé také Adama Ďuricu. K pěti stávajícím lokalitám spojených s vínem navíc přibude Kutná Hora.

Při pohledu na line-up Hudby na vinicích 2025 tu najdeme hlavně osvědčené interprety pravidelně vyprodávající areály moderních vinařství. Každý rok se ale pořadatelé snaží přivést na stage i nové tváře tuzemské rockové a popové scény. Na vinicích se i tentokrát můžete potkat se stálicemi seriálu, kterými bezpochyby jsou naživo skvěle znějící Tros Discotequos, nestárnoucí Čechomor, Queenie v čele s českým Freddiem Mercurym Michalem Kluchem, rebelští Wohnout, populární Jeleni nebo roztančení Mig 21. 

Uslyšíte také Davida Kollera na sólové dráze, mistra improvizační hry se slovy Tomáše Kluse, královnu českého popu Lucii Bílou nebo Vojtu Dyka. Toho dokonce ve dvou formacích – ve vážnějších polohách s jeho početným bandem D.Y.K., a pak také jako člena improvizačního projektu Tros Discotequos, kde hraje se svými bývalými parťáky z Nightwork Jakubem Prachařem a Janem Maxiánem. Po čtyřech letech se v programu objevuje i pop-rocková kapela UDG jako dvojkoncert spolu s kapelou Poletíme?. Na vinice se také vrátí dvojice Krhut & Kozub. Pro milovníky slovenštiny přijedou mezi vinohrady i letos Horkýže Slíže, své vystoupení si zopakují neméně populární No Name a premiérově se v seriálu objeví výborný slovenský zpěvák Adam Ďurica.

Pořadatelé Hudby na vinicích s Raiffkou odtajnili pro šestý ročník i jednu novou lokalitu, poprvé si lidé v létě 2025 zajdou na některé koncerty populárního seriálu do kutnohorských galerijních zahrad, které zaštítí Vinné sklepy Kutná Hora. Ta doplní již tradiční jihomoravské zastávky ve vinařstvích Sonberk v Popicích, Lahofer v Dobšicích u Znojma, Chateau Valtice, nevynechá ani Vinařství Zlomek & Vávra v Boršicích a dosud jedinou lokaci v Čechách v podobě Vinařství Johann W. v Třebívlicích. 

Částečně tím organizátoři reagují na vzrůstající zájem o jejich akci, letos bylo mnoho show kvůli velkému zájmu dopředu vyprodaných. „Po roce jsme zase skokově pokořili rekord v počtu návštěvníků, letos naše koncerty shlédlo čtyřicet pět tisíc posluchačů a milovníků dobrého vína, což je o pět tisíc více než v minulém roce. I díky tomu přidáváme další koncerty.  Letos jich organizujeme od května do září minimálně čtyřicet a další jsou v jednání. Snažíme se neustále posouvat kvalitu akcí nahoru, abychom lidem přinesli nezapomenutelné zážitky, kvůli kterým se na naše akce vrací,“ vypočítává jeden z pořadatelů akce Tomáš Staněk. 

Vstupenky na Hudbu na vinicích s Raiffkou jsou k dispozici ve třech cenových vlnách – čím dříve si je pořídíte, tím méně zaplatíte. První vlna zahrnuje 400 nejvýhodnějších lístků, druhá vlna platí do vyprodání 900 vstupenek a třetí vlna je závěrečná. Mechanismus je jednoduchý – kdo dřív přijde, ten má vstupenku levnější. Předprodej je již zahájen, proto neváhejte a zajistěte si své místo na tomto jedinečném hudebním zážitku co nejdříve!


Seriál koncertů pod širým nebem nabídne od jara do podzimu přes padesát živých vystoupení. Stačí si vybrat, online předprodej vstupenek i dárkových poukazů začne již na podzim na webu www.hudbanavinicich.cz a v síti www.xticket.cz

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Konflikt na Lavičce se odehraje na Letní scéně!

Letní scéna Divadla Ungelt otevře 19. května své brány! O pár dní později - 24. května - se na Novém Světě poprvé rozhoří bizarní mezigenerační konflikt v komedii Lavička. V té Petr Stach a Miroslav Hanuš prozkoumají témata současné společnosti, jako například „Jak se domluvit ve světě, v němž lavička již není lavičkou.“

Hurvínek se vrací do pražské zoo: Letní scéna v červnu a srpnu ožije příběhy oblíbených hrdinů

Po loňském úspěchu se legendární parta v čele s Hurvínkem, Máničkou, panem Spejblem, bábinkou a Žeryčkem opět vydává mezi zvířata. Letní scéna v Zoo Praha nabídne malým i velkým divákům jedinečné zážitky – třeba šanci vidět skutečného i loutkového člunozobce pohromadě!

LETNÍ DOVOLENÁ, KTEROU SI ZAMILUJE CELÁ RODINA

Wellness, zábava a pohoda v srdci Krkonoš.

Kam letos za festivaly: Hudba, chutě i zážitky

Letní festivaly jsou za rohem a to znamená dvě věci - divadla zavřou své brány a naopak se naplno rozjedou všemožné festivaly. Přinášíme přehled těch nejlepších festivalů, kam můžeš vyrazit se svojí partou.

Divadlo Ungelt slaví 30 let své existence!

Oslavy tohoto významného jubilea odstartovaly už na podzim a vyvrcholí 2. října, kdy uplyne přesně 30 let od otevření scény Milošem Kopeckým a zakladatelem a, nyní již, emeritním principálem Milanem Heinem. Od té doby divadlo uvedlo téměř 90 premiér a na jeho jevišti se vystřídala plejáda skvělých herců. Čtyři z nich si odnesli Cenu Thálie – Alena Vránová, Marta Kubišová, Vilma Cibulková a Richard Krajčo.
Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.