Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
22. května 2024, svátek má Emil
Je libo teambuilding s kolegy na zámku?

Je libo teambuilding s kolegy na zámku?

Město Žďár nad Sázavou má většina z nás spojené s poutním kostelem sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, který je zapsaný na Seznamu světového dědictví UNESCO. Těsně v jeho blízkosti však najdete zámek Žďár jako stvořený nejen pro rodinné výlety, ale i pro firemní teambuldingy, konference a eventy.

ovalny-sal.jpg

Strategická poloha v srdci Vysočiny

Zámek ve Žďáru nad Sázavou je dobře přístupný ze všech koutů České republiky. Do města dojedete pohodlně vlakem, autobusem i autem. Navíc jej obklopuje Chráněná krajinná oblast Žďárské vrchy s nádhernou přírodou a hustými lesy, které přímo vybízí k výletům. Svůj pobyt zde si tak můžete spojit s menší túrou po okolí, během které si dokonale vyčistíte hlavu a zapomenete na všechny pracovní povinnosti.

Všudypřítomný genius loci

S krásou panenské přírody se zde snoubí architektonické skvosty. Žďárský zámek vznikl před osmi staletími, původně jako cisterciácký klášter. Do jeho dnešní podoby se silně otiskl odkaz největšího architekta českého baroka Jana Blažeje Santiniho-Aichla, který ve Žďáru nad Sázavou od roku 1706 pobýval na pozvání opata Vejmluvy. Dal tak vzniknout nejen světoznámému kostelnímu areálu na Zelené hoře, ale také budově prelatury, barokní jízdárně či novému hřbitovu žďárského zámku. 

Prostory zámku však nejsou určeny pouze k nudným prohlídkám. Můžete si je pronajmout a uspořádat zde za asistence zkušeného zámeckého týmu pro sebe a své kolegy či obchodní partnery nezapomenutelnou firemní akci.

Jedinečný firemní zážitek v prostorách zámku

Zámek nabízí multifunkční inventorium pro 130 osob, nádherné freskové sály, které pojmou až 220 osob, sál konventu s maximální kapacitou 200 sedících osob, ale i menší prostory. Najdete zde reprezentativní salonky pro 50 osob, sály při šlechtické akademii, které jsou vhodné pro menší pracovní skupiny či vinárnu vhodnou pro 30 osob. Samozřejmostí je zajištění parkování na soukromém parkovišti pár kroků od zámku.

Perlou zámeckých prostor je pak Oválný sál v barokní prelatuře, osobním sídle opata, které bylo navrženo architektem Santinim. Opat zde přijímal návštěvy a vedl důležitá jednání. Sál pojme až 120 sedících osob a dominuje mu dechberoucí nástropní freska Karla Františka Töppera, která je původní a dosud nemusela být restaurována. Uspořádejte zde jedinečnou firemní akci, jež ve všech zanechá hluboký zážitek.

freskove-saly-event.jpg

Zámecké ubytování ve velkém stylu

Ubytování vás tu čeká velmi netradiční. Noc můžete strávit v prostorách šlechtické akademie, ve mlýně ze 17. století nebo v barokní věži, ze které budete mít výhled na celý areál. Prostory byly citlivě zrekonstruované v minimalistickém a moderním duchu tak, aby si udržely svého genia loci. Autorkou všech interiérů je známá designérka Alexandra Dýcková.

Jedinečné jsou také apartmány v zahradníkově domku z 18. století, který prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Apartmány se sice liší barvami, ale všechny jsou plné přírody. Spojuje je důraz na přírodní materiály i na propojení starého s novým. Součástí interiéru je nábytek z depozitáře zámku i antik obchodů.

Kultura na každém rohu

V rámci teambuildingu si můžete vyrazit také do místního Muzea nové generace, které jako jedno z mála dovoluje sahat na exponáty, dokonce k tomu přímo nabádá. Jeho součástí jsou animované příběhy, hry světel a stínů i interaktivní exponáty. Navíc si jej projdete vlastním tempem, na recepci totiž dostanete sluchátka s audioprůvodcem.

Vydat se pak můžete i na jednu z prohlídek společně se zámeckými průvodci. V prohlídce Po stopách Santiniho se seznámíte s jedinečnými stavbami významného architekta Jana Blažeje Santiniho-Aichla, prohlídka Za zdmi kláštera vám zase představí areál zámku, bývalého cisterciáckého kláštera vybudovaného ve 13. století, a to, jak život v takovém klášteře probíhal. Anebo se můžete vydat na interaktivní prohlídku Po stopách zámeckého hospodáře, která vás zavede na místa spojená s barokním i cisterciáckým hospodařením v zámeckém areálu.

freskove-saly-konference.jpg

Zarezervujte si svůj zámecký teambuilding

Pokud byste rádi zažili jedinečný firemní zážitek, neváhejte zámek kontaktovat. Jeho profesionální organizační tým pro vás připraví akci na míru přesně dle vašeho přání. Staňte se i vy součástí zámeckého příběhu a nechte na sebe působit zdejší kouzlo.

www.zamekzdar.cz

ČTĚTE DÁLE

PRACHATICE RENESANCE SE ŠPETKOU SOLI A VYŽITÍM VŠEHO DRUHU

Renesanční město na okraji Šumavského podhůří, kudy kdysi vedla jedna z nejvýznamnějších středověkých obchodních cest, později nazvaná Zlatá stezka po které se z biskupského Pasova do Prachatic dovážela především sůl.

Mělník slaví 750 let a vy můžete být u toho!

Pokud se rozhodnete zavítat na Mělnicko, klidně můžete nechat automobil doma, protože dopravní obslužnost vlakem či busem je na Mělnicko-Kokořínsku dobrá, navíc si ušetříte čas a nepříjemné chvilky hledáním volných parkovacích míst.

VYPLUJ Z MĚSTA NA VODU a objev řeky středních Čech

Řeky středních Čech volají AHOJ!, tak jim odpověz a pusť se k vodě. Přinášíme ti tipy na vodácké výlety, ale i další aktivity kolem vody, které na tobě zaručeně nenechají nit suchou.

Dolní Slezsko – turistický ráj kousek od Prahy

Polsko je v kurzu, mnozí čeští turisté vyměnili po dlouhých letech Jadran za Balt a Alpy za polské Krkonoše. Dříve panovala mezi polskou a českou částí Krkonoš spíše neopětovaná láska, dnes už Češi objevují jinakost za polskou hranicí v masovém měřítku. Zjišťují, že polsky se Krakonoš řekne Liczyrzepa a vypadá jako obrovský jelen.

Zlín. Objevte jedinečné město v zahradách

Rozlohou patří mezi jedno z nejmenších krajských měst v Česku. Koncepčně je to ale neuvěřitelné místo, které nemá u nás obdoby. Město plné zeleně a architektonických zajímavostí. Místo, které Tomáš Baťa vystavěl na principech továrny v zahradách. Poznejte experimentální architekturu, design, významné vily i baťovskou historii. Toto město z červených cihel nadchne každého, kdo ho objeví.

7 důvodů, proč vyrazit na slovenské hory a aquaparky?

Léto na Slovensku je skvělý nápad. Nevěříte tomu? Zážitky u vody a na horách pro všechny věkové kategorie můžete zkombinovat tak, jak se vám o tom možná ani nesnilo. Zde je 7 důvodů, proč se na Slovensko vyplatí vyrazit v létě.